یادداشت هایی کوتاه درباره والیبال نشسته ایران و جهان

میزبانی مسابقات بین المللی هزینه هایی دارد و در مقابل عوایدی هم نصیب میزبانان می کند. این عواید در مسابقاتی مثل جام جهانی فوتبال یا المپیک سودهای مالی سرشاری است که به کشور میزبان می رسد و در مسابقاتی مثل والیبال نشسته و یا دیگر رشته های دیگر و به ویژه مسابقاتی که به میزبانی کشور ما برگزار می شود، بازتاب های فرهنگی و اجتماعی این رقابت است. صبح امروز در نشست خبری مسئولین سازمان پارا والیبال آسیا – اقیانوسیه، آقای بیلی مسئول کمیته فنی آسیایی گفت: ما با سفر به ایران و برخورد خوب مردم مشهد و آرامشی که در کشور شما برقرار است به این باور رسیدیم که بر خلاف تبلیغات رسانه های غربی، ایران کشوری است با فرهنگ غنی، مردمانی صلح طلب و مهربان، مهمان نواز که هر کس یک بار به این کشور سفر کند، آرزو دارد که باز هم توفیق سفر به ایران نصیبش شود.

محمدرضا خزاعی

در مسابقات والیبال نشسته بر خلاف والیبال ایستاده امتیاز قد خیلی موثر نیست و کمتر دیده می شود در تیم ها بازیکن بیش از 190 سانتیمتر حضور داشته باشد. اما در این مسابقات شاهد حضور یک بازیکن استثنائی هستیم. "الکساندر دمیوف" بازیکن تیم ملی قزاقستان شاخص ترین چهره این رقابت ها است.

الکساندر که بتازگی پا به 29 سالگی گذاشته با 2 متر و 18 سانتیمتر قد بلندترین بازیکن حاضر در این مسابقات است که می توان او را  بلندقدترین والیبالیست جهان حتی در تراز والیبال نشسته دانست.

محمدرضا خزاعی

شمارش معکوسی که برای آغاز مسابقات والیبال نشسته قهرمانی آسیا از چند روز پیش آغاز شده بود، به آخرین شماره ها رسیده است؛ تیم ها همه آمده اند و در هتل هما 2 مشهد جنب و جوشی در جریان است. اول قزاقها آمدند و بعد عراق ها و از بامداد امروز هم 6 تیم دیگر در 2 پرواز به مشهد رسیدند. سریلانکا علی رغم اینکه امسال برای حضور هر دو تیم آقایان و بانوان خود اعلام آمادگی کرده بود، در آخرین ساعت ها انصراف داد تا شمار تیم های شرکت کننده در قسمت آقایان 8 و در گروه بانوان فقط به 4 تیم محدود شود. با این حساب همه تیم های بانوان حاضر در مشهد سهمیه بازی های پارا آسیایی را کسب کرده اند و از آقایان هم فقط یک تیم از این سهمیه بی نصیب می ماند!

حالا به انتظار می نشینیم تا ببینیم این تیم کم شانس از کدام کشور است و در زمین مسابقه چه سرنوشتی رقم می خورد.

محمدرضا خزاعی

ستونی در بخش والیبال نشسته با نام آنتن جهت نگارش یادداشت های کوتاه، کاربردی و جذاب پیرامون این رشته ورزشی اضافه شد. با شروع مسابقات والیبال نشسته آسیایی مشهد، یادداشت های مربوطه در این بخش قرار خواهد گرفت...

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

از سراسر اینترنت

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org