جدیدترین اخبار والیبال در کانال تلگرام ما عضویت

والیبال ایران: تداوم موفقیت در والیبال ملی باور به هنگام جوانها و دوری از انحصار است.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایرانجمشید حمیدی - والیبال ایران؛ با آنهایی که می گویند کفگیر والیبال به ته دیگ خورده است موافق نیستیم، کشوری که حدود 80 میلیون اغلب جوان جویای نام دارد پر از استعداد های سرشار است، استعدادهایی که طی یکی دو سال گذشته جرقه زده اند اما به دلیل توجه افراطی -شاید هم گریز ناپذیر - به چند ملی پوش بزرگسال در سایه قرار گرفتند تا راه شکوفایی آنان ناهموار تر شود ولی اکنون وقت آن فرارسیده است که به این نو ستاره ها پرداخته شود.

 

 پوریا یلی با 209 سانتی متر و محمود رسولی با 201 سانتی متر قد چهره هایی هستند که در کنار امیرحسین اسفندیار با قواره ای 207 سانتی متری که در پست قدرتی در دنیا کم نظیر است و یا جواد کریمی، علی اضغر مجرد و رسول آقچه لی منتظرند تا چون آتش زیر خاکستر زبانه بکشند و گرما بخش محفل والیبال ایران شوند.

 

یلی که خراسانی است از مسابقات دانش آموزان جهان با مربیگری رسول بنایی جلوه گر شد و از سوی حمید شایگی ایرانیِ ایتالیا که پیشینه بازی و مربیگری در پروجا را دارد نامزد بازی در مهد والیبال سواحل لاجوردین شد. او گفت: "با مدیر پروجا گپ زدم از استخدام یلی استقبال کرد".او با این فیزیک عالی 10 سال می تواند در سطح اول والیبال اروپا بازی کند و اگر بحث سربازی نبود تا حالا در پروجا بود.

 

محمود رسولی نیز از استعداد هایی است که از تیم جوانان ایران با هدایت بهروز عطایی شناخته شد و در تیم پارسه کم کم می درخشد، دکتر نفرزاده مربی کنونی وی می گوید: «رسولی چپ دستی است که نوبد تولد یک ستاره را در پست قطر پاس می دهد و فعلا نیاز به افزایش قدرت بدنی، تغییر ذهنیت و نواقص تکنیکی دارد.

 

خب! این چهره های درخشان را قبل از اینکه دیر شود فرا بخوانیم و به یاد بیاوریم سیمونه جیانلی ستاره پاسور های جهان پیش از رسیدن به 21 سالگی راه اوج می پیماید و سوپر استار هایی مانند دراگان تراویکا را کنار می زند، پس بدون تردید تداوم موفقیت در والیبال ملی باور به هنگام جوانها و دوری از انحصار است.

عضویت در کانال تلگرام والیبال ایران

نوشتن دیدگاه


* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ارسال

دیدگاه‌ها  

امین فرزانه
+2 # امین فرزانه 1395-07-28 11:38
این جور حرف هارو کسانی می زنن که بودجه های میلیاردی رو می بلعند و هیچ موفقیتی هم به دست نمیارن. والیبال به رغم تمام ضعف ها موفق ترین رشته ورزشی گروهی کشور هست. محبوبیت روز افزون والیبال باعث شده خیلی ها خیلی حرف ها بزنن. نباید گوش داد. سنگ رو به قطاری می زنن که راه افتاده. تنها اشکال والیبال اینه که توی انتخاب بازیکن برای تیم ملی بعد از رفتن ولاسکو اعمال نظرهائی شد که بعضی ازجوانان با استعدادرو دلسرد کرد. باید دلسوزان واقعی و پیشکسوت های فهیم و تحصیلکرده والیبال قبل از اینکه دیر بشه و خدای ناکرده والیبال هم به مصائب فوتبال دچار بشه که دیگه نشه جلوی سقوطش رو گرفت، جلوی این جور کارهارو بگیرن، هر چند فوتبال حتی در زوهای اوجش هم موفقیت های والیبال رو نداشت . لیگ رو هم باید از انحصار چند تیم مرکزنشین در آورد و واقعا سراسری اش کرد. والیبال به راحتی پتانسیل اولین ورزش گروهی شدن کشور رو داره و استعدادهای فراوانی هم توی شهرهای مختلف هستند، مضافا بر اینکه با امکانات کم هم می شه والیبال بازی کرد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

جشنواره فروش ویژه نوروزی والیبال ایران

جشنواره فروش ویژه نورزوی فروشگاه اینترنتی والیبال ایران

پربحث ترین مطالب ماه