جدیدترین اخبار والیبال در کانال تلگرام ما عضویت

24 - 26
30 - 28
27 - 25
25 - 20
0 - 0

اطلاعات جانبی

داور اول
بهروز جعفری
داور دوم
وحید پورکاشیان
ناظر
محمد حسن خوشدل

پیکان هفته سیزدهم لیگ برتر را با غلبه بر کاله آمل پاگشا کرد

والیبال ایران: تیم والیبال پیکان تهران با برتری 3 بر یک مقابل کاله آمل هفته سیزدهم لیگ برتر را با پیروزی آغاز کرد

پیکان تهران

به گزارش خبرنگار والیبال ایران؛ در اولین دیدار هفته سیزدهم رقابت های لیگ برتر والیبال مردان کشور دو تیم پیکان تهران و کاله مازندران در حالی از ساعت 15 عصر امروز به مصاف هم رفتند که تعداد اندک هواداری که از آمل برای حمایت از تیم شهرشان به خانه والیبال آمده بودند شور و حال خوبی به سالن داده بودند.

 

ترکیب اولیه تیم والیبال پیکان را فرهاد سال افزون، فرهاد نظری افشار، جواد معنوی نژاد، مصطفی شریفات، محمد فلاح، اسمعیل نژاد و مهدی مرندی تشکیل دادند و در تیم کاله مازندران نیز عطایی از ترکیب جواد کریمی، مهدی رنجبر، ولی علیپور، امیرحسین اسفندیار، اسماعیل مسافر، رسول آقچه لی و ابوالفضل قلی پور بهره گرفت.

 

پیکانی ها که پیش بینی بازی راحتی مقابل جوانان کاله داشتند به غفور و معروف در شروع بازی استراحت دادند، همین امر موجب شد تا کاله ای ها با نمایش خوب در حمله و دفاع فاصله مناسبی را با حریف قدرتمند خود ایجاد کنند. امتیازات معنوی نژاد که تک ستاره پیکان در این ست بود و همچنین دو تعویضه اکبری و به بازی فرستادن معروف و غفور باعث شد که پیکان به بازی برگردد و نتیجه را در  امتیاز24 به تساوی بکشاند اما در نهایت این شاگردان عطایی بودند که 26 بر 24 دست اول را به نام خود ثبت کردند.

 

با شروع ست دوم اکبری ریسک نکرد و غفور و معروف را از ابتدا به میدان فرستاد. پیکان که انتظار چنین نمایش خوبی را از جوانان والیبال کشورمان نداشت با شروع ست دوم هم کمی بی نظم نشان داد و همین امر باعث شد تا کاله در امتیازات آغازین پیش بیفتد. رقابت شانه به شانه دو تیم در این لحظات رقابت جذابی را رقم زده بود. کاله که می توانست با کسب یک امتیاز ست دوم را نیز به نام خود ثبت کند با بی تجربگی جوانانش بازی را به تساوی کشاند و همین غفلت باعث شد ستارگان پیکان 30 بر 28 ست دوم را پیروز شوند.

 

شروع ست سوم با طوفان شاگردان عطایی همراه شد ولی 5 اختلاف امتیاز با چند سرویس هدفمند عالی از معروف به تساوی کشیده شد. جوانان کاله که ست برده قبل را به حریف واگذار کرده و اختلاف امتیازی ایجاد شده این ست را نیز از دست دادند با روحیه به مراتب ضعیف تری کار را دنبال می کردند.

 

وقت استراحت عطایی اندکی نظم را به تیم کاله برگرداند و باعث شد شانه به شانه پرافتخار ترین تیم آسیا پیش روی کنند. اختلاف یک امتیازی دو تیم تا امتیازات پایانی حفظ شد و دو تیم تا امتیاز 25 برابر پیش رفتند اما در نهایت رنجبر اسپک خود را به خارج فرستاد و ست سوم نیز 27 بر 25 به سود میزبان به پایان رسید.  

 

با شروع ست چهارم پیکان موفق شد از همان ابتدا برتری خود را دیکته کند. خط دفاع کاله هم نمایش ضعیف تری نسبت به ست های قبل داشت و همین موضوع کار را برای مهاجمان میزبان مخصوصا غفور راحت تر ساخت. کاله دیگر توان ست های قبل را نداشت و اشتباهات فراوان شاگردان عطایی برتری را تقدیم پیکان کرد. خودرو سازان موفق شدند 25 بر 20 دست چهارم را به نام خود ثبت کنند و 3 بر یک به برتری برسند.

 

پیکان تهران با این نتیجه با 11 برد  31 امتیازی شد و موقتا در رده  نخست جدول قرار گرفت و کاله مازندران نیز با  4 برد و 13 امتیاز در جایگاه نهم ایستاد.
 
گفتنی است؛ پیکان تهران هفته چهاردهم باید به مصاف آرمان اردکان برود و کاله آمل نیز باید در خانه از شهرداری ارومیه پذیرایی کند.

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

محصول پرفروش فروشگاه والیبال ایران