جدیدترین اخبار والیبال در کانال تلگرام ما عضویت

25 - 21
16 - 25
18 - 25
25 - 23
15 - 13

اطلاعات جانبی

داور اول
کیوان عابدزاده
داور دوم
علیرضا قریب
ناظر
محمد حسین شفقی

موتور سایپا دیر گرم شد/سایپا با عبور از سد صالحین به نیمه نهایی رسید

والیبال ایران: تیم والیبال سایپا تهران در جدالی نفسگیر موفق به شکست 3 بر 2 صالحین ورامین شد تا مجوز صعودش به نیمه نهایی امضا شود.

مسابقه صالحین و سایپا

به گزارش خبرنگار والیبال ایران؛ سومین دیدار مابین تیم های سایپا  و صالحین از مرحله پلی آف راس ساعت ۱۶ با سوت کیوان عابدزاده آغاز شد.

 

ترکیب اولیه تیم سایپا را  محمد طاهر وادی، رضا قرا، مجتبی شبان، سعید شیرود، سامان فائزی، علیرضا جدیدی و مصطفی حیدری تشکیل دادند و در تیم صالحین ورامین مجتبی عطار از ترکیب بهزاد حیدر شاهی، مجتبی قلی زاده، حمزه زرینی، محمد محمد کاظم، حسام بخششی، علیرضا یوسف پور و احسن الله شیرکوند بهره گرفت.

 

دو تیم درحالی این بازی را آغاز کردند که هر کدام یک بازی را به سود خود خاتمه داده و تکلیف تیم صعود کننده در این بازی مشخص می شد. با اینکه دو تیم رقابت نزدیکی در ابتدای بازی داشتند اما سایپا کمی در سرویس و توپ گیری نمایش بهتری داشت. برتری ۲ امتیازی سایپا با اینکه گاهی از سوی ورامینی ها تهدید می شد اما تا امتیازات پایانی حفظ شد و ۲ اشتباه از زرینی با تجربه ست اول را ۲۵ بر ۲۱ به سود سایپا رقم زد.

 

در ست دوم روند بازی تغییر کرد. ورامینی ها موفق شدند با سرویس های خوب از همان ابتدا اختلاف زیادی ایجاد کنند. دریافت های بد و متعاقب آن حملات بدتر شاگردان مسعود آرمات کار را برای صالحین ساده تر کرده بود. تماشاگران ورامینی حاضر در خانه والیبال تهران، این لحظات به شدت بازیکنان خود را تشویق می کردند و با حمایت های خود پیروزی ۲۵ بر ۱۶ تیم محبوب خود را جشن گرفتند.

 

روند برتری شاگردان مجتبی عطار در ست سوم هم ادامه داشت. سایپا با اشتباهات زیاد حتی قادر به دریافت یک توپ ساده هم نبود به طوری که ۱۲ بر ۳ صالحین توانست برتری خود را دیکته کند. اشتباهات زیاد خودروسازان و البته نمایش بی نقص ورامینی ها ست سوم را هم ۲۵ بر ۱۸ به سود صالحین رقم زد.

 

با شروع ست چهارم مسعود آرمات دست به ریسک بزرگی زد و ۳ بازیکن اصلی خود را از زمین خارج کرد. سایپا به مراتب کم اشتباه تر از دو دست قبلی ظاهر شد و توانست با توجه به دریافت های خوب با یک امتیاز برتری به امتیاز ۲۴ برسد. بازیکنان دو تیم که حساس ترین دقایق لیگ امسال را در این لحظات تجربه می کردند می کوشیدند تا باعث پیروزی تیم خود شوند اما در نهایت تلاش های خودروسازان بر حریف چربید و با برتری ۲۵ بر ۲۳ کار به ست پنجم کشیده شد.

 

ست پنجم این دیدار قطعا جذاب ترین ست بازی بود. این دست همه چیز داشت، تاکتیک، هیجان، شور و حال هوادار و حتی درگیری. دو تیم شانه به شانه هم پیش می رفتند که بین شیرکوند و مسعود آرمات درگیری لفظی به وجود آمد. با اینکه سایپا ۳ امتیاز پیش افتاده بود اما به هیچ وجه نمی شد این بازی را پیش بینی کرد. صالحین که نمی خواست بازنده باشد اختلاف را به یک امتیاز کاهش داد اما سایپا دیگر همانند ست های دوم و سوم پر اشتباه نبود و توانست این ماراتن حساس را ۱۵ بر ۱۳ به سود خود خاتمه دهد.

 

این دو تیم پیش از این دو بار به مصاف هم رفته بودند که دیدار اول را سایپا و دیدار دوم را صالحین به پیروزی رسیده بود. حال نارنجی پوشان پایتخت با این پیروزی در مجموع 2 بر 1 از سد صالحین گذشت و مجوز حضور در مرحله نیمه نهایی را بدست آورد.

 

شایان ذکر است، سایپا در مرحله نیمه نهایی حریف بانک سرمایه است و نخستین مصاف این دو تیم چهارشنبه 4 اسفندماه برگزار خواهد شد.

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها