جدیدترین اخبار والیبال در کانال تلگرام ما عضویت

اطلاعات جانبی

داور اول
محمدشاهمیری
داور دوم
محمدرضا کاویانی
ناظر
سعید درخشنده و امیداور حاتمی

سرمایه داران پیکان را از جاده خوشبختی خارج کردند/ یاران کارخانه هم بردند و هم با صدرنشینی تعطیلات به نیم فصل رفتند

والیبال ایران: تیم والیبال بانک سرمایه با برتری 3 بر 2 مقابل پیکان تهران قهرمان نیم فصل نخست لیگ برتر والیبال شد

عکس مسابقه والیبال بانک سرمایه و پیکان تهران

به گزارش خبرنگار والیبال ایران؛ آخرین دیدار از هفته یازدهم و پایانی نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر والیبال مردان کشور از ساعت 18 عصر امروز مابین دو تیم مدعی پیکان تهران و بانک سرمایه برگزار شد و در پایان 5 ست رقابت تن به تن و تماشایی دو تیم این یاران مصطفی کارخانه بودند که موفق شدند با غلبه بر حریف گردن کلفت خود ضمن کسب 3 امتیاز حساس و حیثیتی با صدرنشینی به کار خود در نیم فصل نخست لیگ سی ام پایان دهند.

 

این بازی در حالی آغاز شد که خانه والیبال تهران برخلاف اکثر بازی های این فصل تماشاگر زیادی را در خود می دید و فرهاد شاهمیری به عنوان داور اول و محمدرضا کاویانی به عنوان داور دوم قضاوت بازی را برعهده داشتند.

 

پیمان اکبری سرمربی پیکان در ابتدای مسابقه از  ترکیب مصطفی شریفات،  سعید معروف، فرهاد نظری افشار، محمد فلاح، ‌امیر غفور، محمد جواد معنوی‌نژاد و مهدی مرندی استفاده کرد و در تیم بانک سرمایه نیز مصطفی کارخانه شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی، محمد موسوی عراقی، لوکاس ژیگادلو٬، فرهاد ظریف و عادل غلامی را راهی میدان کرد.

 

شروع دیدار فینال گونه لیگ با برتری پیکان آغاز شد. خودروسازان با برتری در دریافت های اول موفق شدند از تمامی گزینه های تهاجمی خود استفاده کرده و این دلیلی بود تا از همان ابتدا فاصله خوبی با حریف قدرتمند خود ایجاد کند. پیکان در این ست سرویس های خوبی داشت و همین امر در آشفتگی بازیکنان سرمایه تاثیر زیادی داشت. هرچند سرمایه موفق شد فاصله امتیازی با پیکان را کم کند ولی پیکانی ها با اسپک امیرغفور امتیاز آخر این دست را کسب کرده و 25 بر 22 اولین چراغ بازی را روشن کنند.

 

اعتراضات بیش از حد معروف به شاهمیری داور این دیدار یک کارت زرد برای کاپیتان تیم ملی به همراه داشت.

 

ست دوم با برتری سرمایه شروع شد اما 2 اشتباه از محمودی که در ست اول در صحنه ای دچار مصدومیت جزئی شده بود بازی را در امتیاز 7 به تساوی کشاند. ست دوم بیشتر جدال عبادی پور و معنوی نژاد بود که با اسپک های خود نقش پررنگی در امتیازات دو تیم داشتند. سرمایه داران در این ست برخلاف ست اول بهتر سرویس زدند و توپ گیری های خوب بازیکنان این تیم در انتهای زمین سبب شد تا 25 بر 21 پیروز ست دوم لقب بگیرند.

 

در ست سوم با اینکه سرمایه شروع خوبی داشت اما دفاع های روی تور پیکان موفق شدند با دفاع های خود بازی را به تساوی کشانده و حتی با 2 امتیاز برتری ست را به  سود خود رقم زنند. پیکان با تکیه بر سرویس و اسپک های خوب غفور و معنوی نژاد برتری ایجاد شده را حفظ کرد و موفق شد همانند ست اول 25 بر 22 با پیروزی به کار خود پایان دهد.

 

شاهمیری در این ست به میلاد عبادی پور دیگر بازیکن ملی پوش کشورمان  کارت زرد نشان داد.

 

با شروع ست چهارم، کارخانه که مشکل اصلی تیمش را دریافت اول می دید چاچیچ را جایگزین قائمی کرد تا هم در دریافت و هم در حمله شرایط تیمش را بهبود بخشد. همچنین مجتبی یوسفی لیبروی دوم سرمایه هم برای دقایقی جایگزین ظریف شد.

 

تیم متمول تهرانی که دوست نداشت با شکست مقابل پیکان صدر جدول را از دست بدهد، ست چهارم را با قدرت آغاز کرد اما با چند اشتباه در سرویس برتری را به پیکان داد. حساس ترین لحظات این دیدار در امتیازات پایانی ست چهارم بود که 2 تیم شانه به شانه به امتیاز 25 نزدیک می شدند. بازی که تا امتیاز 22 برابر دنبال می شد با 2 تصمیم بحث برانگیز از سوی شاهمیری که اعتراضات فراوان و تمام نشدنی معروف و نیمکت پیکان را به همراه داشت به سود سرمایه رقم خورد و بانکی ها با برتری 25 بر 23 کار را به ست پنجم کشاندند.

 

به دلیل اعتراضات فراوان معروف به داور اول و دوم این دیدار شاهمیری برای دقایقی تصمیم گرفت تا کا را نیمه تمام بگذارد و در صحبت با امیدوار حاتمی به ایشان گفت که نمی تواند ادامه این دیدار را سوت بزند اما با صحبت های حاتمی بازی در ست پنجم دنبال شد.

 

پیکانی ها که به دلیل اعتراضات فراوان تمرکز لازم را در تیم خود نمی دیدند خیلی نمایش خوبی در ست پایانی نداشتند و این سرمایه بود که با درخشش موسوی و غلامی نبض بازی را در دست گرفتند. چاچیچ که در ست قبل چایگزین قائمی شده بود نیز با اسپک های موفق خود کمک حال سرمایه داران بود. بانک سرمایه که تا آستانه شکست پیش رفته بود موفق شد با کشاندن بازی به ست پنجم 15 بر 10 ماراتن حساس نیم فصل اول را 3 بر 2 به سود خود خاتمه دهد و با قهرمانی به استقبال تعطیلات نیم فصل روند.

 

بانک سرمایه با این نتیجه با  10 برد و  26 امتیاز در رده اول جدول و  پیکان نیز با  9 برد و  25 امتیاز در جایگاه دوم  ایستاد.


 
گفتنی است؛ از فردا 22/9/95 لغایت 27/9/95 تیم ها به استراحت نیم فصل می روند و از 28 آذر نیم فصل دوم آغاز خواهد شد.

 

ویدیو خلاصه مسابقه

 

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

جشنواره فروش ویژه نوروزی والیبال ایران

جشنواره فروش ویژه نورزوی فروشگاه اینترنتی والیبال ایران

پربحث ترین مطالب ماه