جدیدترین اخبار والیبال در کانال تلگرام ما عضویت

سرپرست تیم والیبال شمس گفت: تیم شمس براساس یک تفاهم نامه دو طرفه بین فدراسیون و باشگاه کاله تشکیل شده است و نیاز به همکاری دو طرف است/ به داورزنی نامه زده بودیم که تیم شمس را از تیم‌داری در رده نوجوانان و جوانان معاف کند اما پیش از پاسخ محکوم شدیم.

علیرضا دریابیگیعلی دریابیگی در واکنش به کسر امتیاز و جریمه ۳۰ میلیون تومانی تیم والیبال شمس تهران به دلیل تیم‌داری نکردن در رقابت‌های نوجوانان اظهار کرد: در این باره ما کتبا نامه‌ای را به آقای داورزنی که سکاندار فدراسیون والیبال هستند ارسال کردیم و در آن نامه اعتراض خود را نسبت به این حکم اعلام کردیم و منتظر پاسخ هستیم.

 

او ادامه داد: باید ببینیم فلسفه تشکیل تیم شمس برای حضور در لیگ برتر آن هم در قالب بازیکنان تیم ملی نوجوانان چه بوده است؟ چهار بازیکن این تیم متولد سال ۸۰ هستند و مابقی متولدین سال‌های ۱۳۷۸ و ۷۹ هستند. این یعنی تمامی بازیکنان بین ۱۶ تا ۱۸ سال سن دارند. از طرفی بر اساس آیین‌نامه سازمان لیگ هدف از تشکیل تیم‌های نوجوانان و جوانان، بازیکن‌سازی است اما کدام تیم در این رده‌ها بازیکنی می‌سازد که به رقابت‌های بین‌المللی اعزام شود؟ این در حالی است که تیم شمس با ترکیبی از نفرات تیم  ملی نوجوانان که قهرمان جهان هستند قرار است برای رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان آماده شود تا والیبال ایران را به سکوی جهانی دیگری برساند.

 

سرپرست تیم والیبال شمس تهران با اشاره به این که چند سال پیش، تیم ارتعاشات صنعتی با همین شرایط تیم‌داری کرد و مشکلی برایش پیش نیامد گفت: تیم ارتعاشات صنعتی هم در آن زمان تفاهم‌نامه‌ای را با فدراسیون والیبال امضا کرده بود که از تیم ملی نوجوانان و جوانان حمایت کند. باشگاه کاله هم یکی از زیرمجموعه‌های خود یعنی نوشیدنی شمس را به عنوان اسپانسر و تامین کننده منابع مالی تیم ملی نوجوانان برای حضور در لیگ برتر معرفی کرد و تفاهم‌نامه‌ای را با فدراسیون در این زمینه امضا کرد. این تفاهم‌نامه دو طرفه است و هم فدراسیون والیبال سود می‌بیند و هم باشگاه کاله با موافقت فدراسیون از این بازیکنان در تیم‌های خود می‌تواند استفاده کند. در واقع باشگاه کاله هدفی که سازمان لیگ از برگزاری رقابت‌های نوجوانان و جوانان برای پشتوانه‌سازی دارد را به این صورت انجام می‌دهد.

 

او در ادامه صحبت‌هایش افزود: این درست است در کنار تیمی که همگی نفراتش بین ۱۶ تا ۱۸ سال هستند دو تیم در رده‌های نوجوانان و جوانان هم به مسابقه‌ها اعزام کنیم؟ کما اینکه در رده جوانان این کار را کردیم.

 

دریابیگی در پاسخ به این سوال که آیا نامه‌ای از طرف فدراسیون والیبال برای تیم‌داری در رقابت‌های نوجوانان دریافت کرده‌اند، گفت: فدراسیون نامه‌ای را به باشگاه ارسال کرد و مسوولان باشگاه اعلام کردند که تفاهم‌نامه ما برای حمایت از تیم ملی نوجوانان است و قرار نیست رسما تحت عنوان نوشیدنی شمس باشگاه‌داری کنیم. از اول هم قرار بود نوشیدنی شمس منابع مالی تیم را تامین کند و فدراسیون هم در رابطه با اسکان و محل تمرین کمک‌هایی بکند چرا که قرار بود با حمایت‌های دو طرف خروجی خوبی در قهرمانی جوانان جهان داشته باشیم. پس از این جریانات ما جلسه‌ای را با نایب رییس و دبیر فدراسیون والیبال داشتیم و قرار شد اصغر کریمی که رییس هیات والیبال فردیس کرج هست با تیمی که از نفرات نوجوان ترتیب داده است به نمایندگی از شمس در رقابت‌های نوجوانان شرکت کند. تا روز آخر هم کریمی با ما هماهنگ بود اما گویا در لحظات پایانی با تیم ملوان به توافق رسیده بود و لحظه آخر به ما اعلام کرد که نمی‌توانم با شما همکاری کنم. با این شرایط دیگر کاری از دست‌مان برنمی‌آید.

 

او در ادامه خاطرنشان کرد: پیش از این مسائل نیز ما نامه‌ای به داورزنی زده‌ بودیم مبنی بر این که شمس به دلیل آن که نفراتش همگی در رده نوجوانان هستند از تیم‌داری در رقابت‌های کشوری نوجوانان و جوانان معارف شود که داورزنی در پاسخ گفتند که از کانون‌ها استفاده کنید. ما هم با توجه به این دستور و در جلسه با افشاردوست و ضیایی با اصغر کریمی به توافق رسیدیم که متاسفانه او روز آخر منصرف شد. پس از این جریانات من با رییس سازمان لیگ صحبت کردم و به او گفتم که این مساله را عنوان نکند چرا که آقای داورزنی انواع لطف‌ها و وایلدکارت‌ها را برای تیم‌های دیگر اعمال می‌کند و در این مورد هم ما را همانند تیم ارتعاشات صنعتی از تیم‌داری معاف کند. قرار بود تا اعلام دستور قطعی از طرف سرپرست فدراسیون آقای پورحسن دست نگه دارد ولی گویا اتفاقات دیگری رخ داد و حکم را اعلام کردند.

 

سرپرست تیم ملی نوجوانان با اشاره به حمایت‌های هواداران والیبال در همه شهرهای ایران از تیم شمس گفت: هر شهری که می‌رویم بازیکنان جوان شمس را تشویق می‌کنند چرا که این بازیکنان آینده والیبال ایران هستند. من نمی‌توانم دوستانم  در فدراسیون والیبال را به دلیل جریمه شمس برای حمایت از تیم‌های شهرهای دیگر متهم کنم ولی شاید در مواردی مصلحت‌اندیشی‌ها دخیل بوده است این حکم این گونه اجرا شود. نباید انگیزه این بازیکنان را با این گونه جرایم از بین ببریم.

منبع خبر:

عضویت در کانال تلگرام والیبال ایران

نوشتن دیدگاه


* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ارسال

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها