مقالات متفرقه والیبال

آخرين تغييرات ليست داروهای ممنوعه آژانس جهانی مبارزه با دوپينگ (وادا) که قرار است از اول سال 2015 (11 دی ماه 1393) اجرايی شود، اعلام شد.

دوپینگبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران از سایت فدراسیون پزشکی ورزشی، با توجه به در پیش بودن سال نوی میلادی، «وادا» آخرین فهرست داروهای ممنوعه را به سازمان‌های ملی مبارزه با دوپینگ اعلام کرد. فهرست سال 2015 نسبت به سال گذشته تغییرات ناچیزی دارد.

 

 

 

 «مهدی مهدوی کیا» و «فرهاد ظریف» سفیران سلامت ایران به مناسبت  روز جهانی دیابت از مسئولان آموزش و پرورش درخواست کردند با توجه بیشتر به ورزش دانش‌آموزی، زمینه‌ تربیت و پرورش نسلی سالم و توانمند را فراهم کنند.

فرهاد ظریف

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ «مهدی مهدوی کیا» و «فرهاد ظریف» سفیران سلامت کشور در پیامی مشترک به مناسبت 14 نوامبر مصادف با 23 آبان روز جهانی دیابت از مسئولان آموزش و پرورش درخواست کردند با توجه بیشتر به ورزش دانش‌آموزی و ورزش صبحگاهی در مدارس، زمینه‌ تربیت و پرورش نسلی سالم و توانمند را فراهم کنند.​در پیام سفیران سلامت آمده است:‌


 رعایت نکات ایمنی  یکی از مهمترین اصول هنگام ورزش است که، با انجام دادن آن میتوانیم خود را از صدمات احتمالی ایمن کنیم.


 - هنگام استفاده از چهارپايه يا نيمکت در سالن‌هاى ورزش که داراى کف‌پوش هستند، ترجيحاً مى‌توان سطح برخورد پايه‌ها با کف‌پوش را از جنس لاستيک ساخت تا مانع صدمه به کف‌پوش شود.

نكاتي درباره روانشناسي موفقيت در ورزش

پيش زمينه
استرس افزايش يافته در ورزشکاران مي تواند منجر به اثرات منفي فيزيکي و رواني بر روي آنان و کاهش توان و کارائي ورزشکار گردد، ورزشکار عرق سرد ميکند و درباره نتيجه رقابت خود نگراني مضاعفي دارد و....

بديهي است اماكن ورزشي بايد از لحاظ ايمني و بهداشتي جاي مطمئني باشد ، زيرا روزانه تعداد زيادي ورزشكار و ورزش دوست از اين اماكن استفاده مي كنند .

salon.jpgبه طور کلی بهداشت اماکن ورزشی به مجموعه شرایطی کمی وکیفی اطلاق می گردد  که در آن شرایط نیازمندی اساسی جسمی و روحی استفاده کنندگان تامین شود و از بروز و انتقال بیماری هاوسوانح مختلف جلوگیری شود.

یک بازی بزرگ برای ورزشکاران، مربیان و حتی والدین آشفتگی هایی را به همراه دارد، بنابراین برای اینکه ورزشکاران بهترین اجرایشان را در بازی های بزرگ داشته باشند، آنها نیاز دارند از موارد زیر اجتناب نمایند:

 

  • درگیر کردن خود با آشفتگی های خارجی
  • محدود کردن خود با آشفتگی های درونی


آشفتگی های خارجی می تواند یک چالش برای بعضی از ورزشکاران محسوب شود. نگرانی درباره ی انتظارات دیگران، روابط شخصی، رقبا، دانشگاه و رسانه ها مثالهایی از این قبیل آشفتگی های خارجی است. این ها تمرکز ورزشکاران منحرف می سازند، از مراحلی که آنها را به موفقیت می رساند.

با این وجود ورزشکاران، زمانی با مضرترین آشفتگی ها روبرو می شوند، که دارند برای یک بازی بزرگ آماده می شوند و آن آشفتگی ها، آشفتگی های درونی می باشند.

ماساژ ورزشي بدون شک يکي از مهمترين عوامل جانبي پيشرفت در ورزش مي باشد .

امروز در کنار تمام تيم هاي ورزشي جهان شاهد حضور يک يا چند ماساژور متخصص هستيم.

براي مثال کشور روسيه در رشته دو ميداني براي هر ماده يک ماساژور منحصر به فرد دارد . ماساژ ورزشي داراي ابعاد گسترده ايي مي باشد و علم مختلفي نظير حرکت شناسي ، آناتومي و فيزيولوژي ، بيومکانيک ، روانشناسي و . . . را شامل مي شود .
 

پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران - بزرگترین دریاچه داخلی کشور که درحال کشیدن نفس های آخرش است، قطب تولید سیب و انگور ایران و نقل و بیدمشک همگی ویژگی هایی هستند که ذکر آنها با نام ” اورمیه ” گره خورده اند، اما در کنار این محسنات، ورزشی به نام والیبال نیز در حدود صدسال اخیر تبدیل به ویژگی نوظهوری برای این شهر شده است.

 

تاریخچه ورزش والیبال در جهان

ویلیام .ج . مورگان مدیر (Y.M.C.A)والیبال در سال ۱۸۹۵ میلادی مطابق با سال ۱۲۷۴ شمسی  -یعنی چهار سال پس از تولد بسکتبال - توسط ویلیام .ج . مورگان مدیر (Y.M.C.A) در هولیک ایالت ماساچوست آمریکا به درخواست تجار محلی که بازی بسـکــتبال را پر تلاش می دانستند، ابداع شد. . مرگان متولد سال ۱۸۷۰ در شهر نیویورک بود که پس از تحصیل در کالج جوانان مسیحی مسئولیت تهیه برنامه های ورزشی برای سلامت و تندرستی مردان به او واگذار شد.
درابتدا این ورزش مینتونت نام گذاری شده بود ودلیل انتخاب این نام برای همگام نامعلوم بود. تحت تأثیر محبوبیت فراوان بسکتبال در بین عامه، مورگان تصمیم گرفت برای دانشجویان خود ورزشی را به وجود آورد که بازی ازروی تور انجام گیرد و لذت بخش باشد. مورگان با استفاده از تور تنیس روی چمن که به دو طرف دیوار سالن بسته میشد و توئی توپ بسکتبال (توپ لاستیکی بسکتبال پر از هوا) چرمی که توسط کارخانه ا.جی.اسپالدینگ وبراس ساخته شده بود و به دلیل سبکی وزن به دست ها آسیب نمی رساند بازی را شروع کرد. بازی جدید به خاطر اینکه فقط به چند مهارت اساسی و تمرینات محدود و سریع و با بازیکنانی در سطوح مختلف فرا گرفته می شد خیلی زود مورد پسند قرار گرفت .بازی با یک بازی می شد و قوانین اجازه می داد که هر یک از بازیکنان در یک طرف قرار گیرند. به همین دلیل با وجود اینکه به طور آهسته و کند از (Y.M.C.A)  آغاز شد ولی طولی نکشید که در کلیه شهرهای ماساچوست و نیوانگلاند عمومیت یافت.

لباس ورزشی,سوالات مربوط به لباس ورزشیلباس ورزشی از لباس هایی است که ایرانی و خارجی اش تفاوت چندانی ندارند. نکته مهم درباره این نوع لباس، جنس و روش های مختلف نگهداری آن است. با خواندن پرسش و پاسخ های زیر، می توانید اطلاعات خوبی درباره لباس ورزشی به دست آورید...
لباس ورزشی را همان طورکه از نامش پیداست، بیشتر هنگام ورزش می پوشند. از طرف دیگر، از آنجا که امکان تعریق در ورزش دوچندان می شود، انتخاب جنس مناسب لباس ورزشی برای پیشگیری از عرق سوز شدن بدن و ابتلا به بیماری های قارچی پوستی اهمیت زیادی دارد. این نوشته، پاسخی است به شش سؤال رایج که درباره لباس های ورزشی می پرسند.

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

از سراسر اینترنت

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org