والیبال ایران بررسی می کند؛ عملکرد دو تیم والیبال ثامن الحجج خراسان و بانک سرمایه تهران در دیدار دوم مرحله نیمه نهایی لیگ برتر برابر هم چگونه بود / سیف الله ترابی کارشناس والیبال در این خصوص به اظهار نظر می پردازد.

نیمه نهایی لیگ برتر؛ تحلیل فنی دیدار دوم دو تیم ثامن الحجج - بانک سرمایه توسط سیف الله ترابیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ تیم والیبال بانک سرمایه در دومین دیدار مرحله نیمه نهایی خود موفق به شکست 3 بر یک ثامن الحجج شد تا فینالیست جام بیست و نهم باشد. سیف الله ترابی کارشناس والیبال کشورمان به تحلیل این بازی پرداخته است که در ادامه می خوانیم:

 

با توجه به شناخت دو تیم از هم در آغاز این بازی ترکیب 6 نفره آنها همان آرایشی بود که در بازی اولشان استفاده شده بود اما نکته قابل توجه نحوه بازی گری از بازیکنان در دو زمین بود که در تیم بانک سرمایه تاکتیک ها و برنامه های کارخانه با دیدار قبلی متفاوت بود.

 

در والیبال مدرن جهان به دلیل وجود سرویس های بسیار قدرتمند بیشتر اتکا حملات بر دو دریافت کننده قدرتی زن و قطرپاسور تیم است. کارخانه هم که تیمش از سرویس های زهردار ثامن الحجج در دیدار قبلی آسیب جدی خورده بود، تاکتیک حملات خود را بیشتر بر روی این دو پست قرار داد. 

دیدار ثامن الحجج - بانک سرمایه

در این دیدار آنچه مشهود بود، دریافت کننده های قدرتی زن و قطرپاسور بانک سرمایه عملکرد برتری از حریف داشتند. در تیم ثامن الحجج بازیکنان در این دو پست توانایی لازم را برای ارائه یک بازی توانمند تا انتهای مسابقه نداشتند. هرچند که ادریس دانشفر، امین علوی و ویین چاچیچ موفقیت های خوبی در ست های اول و دوم داشتند اما بازیکنی که تا پایان مسابقه بتواند برای تیم خودش موثر باشد، شهرام محمودی بود که تا انتهای بازی آبشار زد و کسب امتیاز کرد. یا نظری افشار و مباشری که پس از چهار ست بازی، همچنان در امتیازات پایانی خوش درخشیدند و برای تیم شان امتیازآور بودند.

 

تیم ثامن الحجج خراسان برخلاف دیدار گذشته که 8 پوئن پیاپی را با سرویس بدست آورد و بازی کاملا از دست رفته را برگرداند، در این دیدار اصلا سرویس های خوبی نزد. از گذشته های دور سابقه داشته است که مربیان و بازیکنان مشهدی تفکر خود را بیشتر بر روی سرویس های خوب متمرکز می کردند اما در این مسابقه اصلا توفقی در سرویس نداشتند. البته در آن سوی تور هم مصطفی کارخانه با تفکری درست روی دریافت های تیمش کار کرده بود که دیگر برابر سرویس های ثامن مرعوب نشود.

 

همچنین در طول بازی کارخانه با تفکر بهتری از قوچان نژاد تیمش را هدایت کرد. او که در ست های اولیه به خوبی از ژیگالدو بهره برده بود در ست چهارم که بسیار حساس و سرنوشت ساز بود، این پاسور را بیرون کشید و مهدوی را به میدان فرستاد تا با کمک او استفاده حداکثری از آبشارهای شهرام محمودی داشته باشد. هرگاه محمودی در سه منطقه جلوی زمین قرار می گرفت، تمام پاس ها به او ختم می شد و در دنده های دیگر هم از مناطق عقب زمین آبشار میزد. به راستی که تمام بار حملات بانک سرمایه بردوش محمودی گذاشته بود و بانک سرمایه با اتکا به این بازیکن امتیاز آور توانست 3 بر یک پیروز بازی شود. 

دیدار ثامن الحجج - بانک سرمایه

علیرضا مباشری دریافت کننده قدرتی زن بانک سرمایه هم پوشش خوبی در دفاع از مدافع داشت. آنها به خوبی می دانستند که بازیکنان تیم ثامن به خصوص امین علوی توپش به کدام قسمت های زمین فرود می آید. این نشان از آنالیز برتر تیم بانک سرمایه نسبت به تیم ثامن داشت. البته شاید آنالیز مشهدی ها هم خوب بوده اما بازیکن و ابزاری در اختیار نداشتند که بتوانند برابر تیم پرمهره بانک سرمایه توانایی های خود را دوچندان کنند.

 

در زمین ثامن الحجج علاوه بر آنکه سرویس هایش بیشتر از آنکه کمکی برای موفقیت این تیم باشد خراب می شد و حریف را جلو می انداخت، بازیکنانی همچون راسیچ، علوی و مصطفی وند اصلا در حداندازه خود و بازی قبلی ظاهر نشدند و همین باعث شد که نتوانند موفقیتی کسب کنند.

 

جا دارد که از قضاوت خوب فرهاد شاهمیری و وحید پورکاشیان داوران مسابقه و نظارت خوب محمدحسن خوشدل و حمید حق بین هم به نیکی یاد کرد که این بازی که بسیار حساس و سرنوشت ساز بود را به خوبی کنترل کردند. نظم و انظباط خوبی در سالن برقرار بود و برخلاف دیدار اول قضاوت خیلی خوب و عادلانه ای انجام شد که دیگر هیچ شائبه ای برای پیروزی بانک سرمایه به وجود نیاید. امیدوارم مربیان پس از شکست گناه آن را به گردن هیچ کس نیاندازند و اگر شکستی هم می خورند، دلیل آن را در درون تیم خودشان جستجو کنند. آن کمیته فنی است که مشخص می کند داور اشتباه کرده یا خیر که در بازی اول هم داوری ارزیابی شد و نتیجه عملکرد ضعیف داوران بود. ثامن الحجج باید باور کند که تا همینجا و حضور در جزو چهار تیم کارنامه خوبی ارائه داده است و بالاتر از 8 تیم دیگر قرار گرفته است.

نوشتن دیدگاه


* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ارسال

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

تبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org