جدیدترین اخبار والیبال در کانال تلگرام ما عضویت

والیبال ایران بررسی می کند؛ عملکرد بازیکنان و تیم ملی والیبال کشورمان در بازی مقابل ایتالیا و در فاکتورهای مختلف چگونه بوده است؟

والیبال ایران و ایتالیا المپیکبه گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم پایانی از مسابقات والیبال المپیک ریو به مصاف ایتالیا رفت و در پایان با نتیجه 3 بر صفر مغلوب این تیم شد. این نتیجه درحالی رقم خورد که ملی پوشان کشورمان در فاکتورهای مختلف والیبال عملکرد متفاوتی را از خود به نمایش گذاشتند. در ادامه براساس آمار رسمی این بازی به بررسی دقیق عملکرد تیم ایران در مسابقه با ایتالیا پرداخته شده است:

 

*سرویس:
در دست اول و از ابتدای مسابقه شاهد سرویس های کوبنده تک تک بازیکنان ایران در زمین ایتالیا بودیم تا جایی که کمتر توپی را میدیدم که به خوبی به دستان جیانلی برسد. این روند تا انتهای دست اول ادامه داشت و بازیکنان ایران با کمترین خطای ممکن سرویس های خوبی را وارد زمین ایتالیا کردند اما این روند با گذر زمان در دست دوم رو به منفی گرایش یافت و خطای سرویس ما بیشتر شد و دریافت در زمین ایتالیا بهبود یافت تا این روند تا پایان بازی ادامه یابد و تیم ایران بدون هیچ امتیاز مستقیمی از سرویس این بازی را به پایان برد . هرچند بازیکنان ایران امتیاز مستقیم سرویس نگرفتند اما بارها دریافت اول ایتالیا را آزردند. زایتسف در این بازی با زدن سرویسی به سرعت 127 کیلومتر برساعت پرسرعت ترین سرویس این تورنمنت را وارد زمین ایران کرد.

 

*خط حمله:
شاید نداشتن مهاجمان مطمئن در مناطق مختلف زمین مشکل اصلی تیم ایران، نه تنها در این بازی بلکه در تمام دیدارهای این تورنمنت بود. با نگاهی به عملکرد بازیکنان در این دیدار شاهد آن هستیم که ضعیف ترین مهاجم در زمین ایتالیا یعنی فلیپولانزا با 36.84 درصد موفقییت در خط حمله از محمودی، عبادی پور و غفور که بیشترین پاس های تیم ما در اختیار  آنها قرار داده شد موفق تر عمل کرده و سایر مهاجمان ایتالیا نیز بالای 40 درصد موفق بوده اند اما در تیم ما محمودی، عبادی پور و غفور هرکدام به ترتیب 26.67 ، 23.08 و 16.67 درصد موفقیت کسب کرده اند تا ضعف اصلی تیم در عدم موفقیت بیش از پیش آشکار شود. درحالی که مهاجمان سرعتی ایتالیا با 50 و 44.44 درصد موفقیت عمل می کردند در زمین ما موسوی فقط 14.28 درصد موفق عمل کرد تا بیش تر بار خط حمله در کار های سرعتی بر دوش عادل غلامی باشد. غلامی در این دیدار با 66.66 درصد موفقیت بهتر از تمامی مهاجمین در دو زمین ظاهر شد و بدون هیچ خطایی 6 امتیاز را برای تیم ایران کسب کرد. میرزاجانپور دیگر مهره ای بود که لوزانو با آوردنش به میدان از 55.55 درصد موفقیت او در خط حمله بهره برد. درحالی که اکثر پاس های پایپ توسط خوانتورینا و لانزا به امتیاز برای ایتالیا تبدیل میشد از سوی دیگر عبادی پور نتوانست چندان از پاس های پایپ استفاده کند تا هر چند میرزاجانپور در حملات پایپ خوب کار کرد باز هم عدم استفاده خوب از این حملات برای کسب امتیاز برای تیم ایران یک مشکل باقی بماند.
 

 

*توپگیری:
در حالی که تیم ایران 32 توپگیری و تیم ایتالیا 28 توپگیری داشت، کارآمدی و عملکرد مهجمان بلند زن ایتالیا در تبدیل توپ های برگشتی به امتیاز باعث شد تا معدل 6.67 برای ایتالیا و 6.33 برای ایران ثبت شود تا ضعف مهاجمان ما در تبدیل توپ های برگشتی به امتیاز نمایان گردد. در شرایطی که مرندی و خوانتورینا هرکدام 9 توپگیری را انجام داده بودند بار دیگر عملکرد بلند زنان ایتالیا در تبدیل توپ های برگشتی به امتیاز باعث شد تا معدل 2.33 توپگیری منجر به امتیاز در هر دست برای خوانتورینا و معدل 2 برای مرندی ثبت شود. معروف و غلامی هم هرکدام 3 توپگیر منجر به امتیااز داشتند. عبادی پور 2 توپگیری و غفور،مهدوی،قائمی،موسوی و میرزاجانپور برای ایران هر کدام یک توپگیری انجام دادند.
 

 

*دریافت:
مهدی مرندی در این بازی نیز مثل همیشه خوب ظاهر شد و با 53.33 درصد موفقیت در رساندن توپ ها به پاسور عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت .قائمی و عبادی پور هم به ترتیب 36.36 و 33.33 درصد موفق ظاهر شدند . هرچند در این دیدار قائمی درصد دریافت بهتری داشت اما به دلیل خطای دریافت و تقویت خط حمله میرزاجانپور جایگزین او شد . میرزاجانپور که در خط حمله تیم را کمک کرده بود در دریافت هم عملکردش بد نبود و با 40 درصد موفقیت و یک خطا ظاهر شد.
 

 

*پاس:
در حالی که در آن سوی میدان جیانلیِ جوان با معدل 15 پاس منجر به امتیاز در هر دست خودنمایی میکرد در سوی دیگر معروفِ با تجربه تا حدودی قربانی عملکرد مهاجمانش شده بود تا  با معدل 9 این بازی را به پایان ببرد. پاس های مهدوی نیز تنها 33 درصد موفقیت آمیز بود تا مشکل خط حمله با تغیر پاسور هم حل نشود .
 

 

*دفاع:
آنچه به عنوان نقطه ضعف تیم ایران در دفاع روی تور در این بازی گفتنیست عدم شناخت نقشه ها و مهاجمان حریف در حملات پایپ و سرعتی است. در واقع جیانلی در این بازی بار ها از حملات پایپ و سرعتی استفاده کرد بدون آنکه دفاع تیم ایران مشکلی برای آنها ایجاد کند. در دست اول این دیدار شاهد هیچگونه دفاع موفقی از جانب تیم ایران نبودیم ولی به مرور زمان در دست دوم مدافعان ایران مهاجمان ایتالیا را یکی پس از دیگری دفاع کردند تا وضعیت دفاع کمی بهتر شود. موسوی در این دیدار با 3 دفاع بهترین مدافع میدان بود. میرزاجانپور، مهدوی ، معروف و غلامی نیز هر کدام یک دفاع منجر به امتیاز انجام دادند .

عضویت در کانال تلگرام والیبال ایران

نوشتن دیدگاه


* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ارسال

دیدگاه‌ها  

xj
+12 # xj 1395-05-28 15:16
موسوی واقعا حال بهم زنه چه در حمله که اصلا دیشب عملکرد خوبی نداشت .چه در سرویس که دیگه چه عرض کنم. ولی واقعا آفرین به عادل . واقعا خیلی مردی .خیلی خوب و غیرتی بازی کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
بیتا
-7 # بیتا 1395-05-28 21:53
به نقل از xj:
موسوی واقعا حال بهم زنه چه در حمله که اصلا دیشب عملکرد خوبی نداشت .چه در سرویس که دیگه چه عرض کنم. ولی واقعا آفرین به عادل . واقعا خیلی مردی .خیلی خوب و غیرتی بازی کرد

اره جون خودت با اون دفاهاش کل امتیاز های ایتالیا از دفاع ضعیف عادل غلامی بود.اگه بازی رو با دقت دیده باشی.چون میدونن موسوی دفاشون میکنه موقعی که اون زیر تور بود ریسک نمیکردن.کارشناس های والیبال هم به این اعتراف کردن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
alireza66
+13 # alireza66 1395-05-28 15:27
اصن میدونید چیه والیبالمون اینطوری شد از اون ور کشتی . تکواندو وزنه برداری ووووو. اصن کلا بیخیال بقول یارو چیزی از ارزش های ورزشکارمون کم نمیشه خخخخخخ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
shayanmehr
+8 # shayanmehr 1395-05-28 16:30
با عرض سلام و خسته نباشید به سایت والیبال ایران که این بستر تا فراهم کرد تا تک تک لحظات پر افت و خیز بازی،حواشی المپیک و تمام ادوار والیبال را به اطلاع عموم رسانید صمیمانه تشکر می کنم؛
تیم ملی در اولین حضورش به نظر بنده عملکرد قابل قبولی را از خودش نشان داد تنها مشکل ایران بود روند را یکپارچه نگه نمیدارد امتیازات را با سختی بدست می آورده و به راحتی از دست می دهد و در ضمن کیفت عملکرد هم نداشت مثال در تیم برزیل تمام بازیکنان عملکرد بسزایی در تیم دارد در ایران بازی کنی مثل آقای زرینی در یک یا دو بازی بخاطر عملکرد ضعیف بازی کرده که بازی کنی مثل آقای معنوی نژاد میتوانست عملکرد بسزایی در تیم ایفا کند یا آقای سنوبر در دفاع روی تور می تونست عملکرد بسزایی داشته باشند و هم تجربه ای مفید و آمادگی خوبی برای تیم باشد البته لازم به ذکر که بنده به نظر آقای لوزانو ارزش خاصی قائلم امیدوارم به جوانان ارزش گذاری شود و عملکرد تیم رو به پیشرفت باشد
یاعلی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
Nikoo
+10 # Nikoo 1395-05-28 17:35
اگه از لحاظ فنی بخوایم بگیم تفاوت ما و ایتالیا در قدرتی زنا بود.دییدین که دریافت ایتالیا خییییلی افتضاح بود اما خوانتورنا و زایتسف از هر توپی امتیاز میگرفتن و برعکس تو زمین ما بعضی وقتا بهترین دریافتام امتیاز نمیشد و به خاطر همین ضعف قدرتی و بلندزن هر چقدم ک توپگیری داشتیم نتونستیم استفاده کنیم.درباره عملکرد موسویم بگم ک خیلی زود از لحاظ روانی بهم میریزه اینم باید در نظر بگیریم ک اصلا پاسای خوبی تو دسش نیمد یا بالا تر بود یا پایین تر دوستانی ک بازیو دیدن متوجه صحبتم میشن.اقای لوزانو ام به امید این ک تو امتیازای اخر غفور و مهدوی با دفاع مارو پیش بندازن میارتشون تو زمین ولی استراتژیش با توجه به توانایی این دو تا جواب نمیده.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
fantom
+17 # fantom 1395-05-28 21:04
سلام

من نظرم این هست که لوزانو بدرد ما نخورد واقعا نخورد

این تیم ول میکردی خودش می رفت المپیک چه هزینه ی بی خودی بود که سرش ریختین

دیگه فدراسیون نباید با لوزانو قرارداد امضا کنه همین مربی داخلی خوبه
بازیکن ها هم بهتره که عوض بشن چند تا نوجوان بیان

بهتره که یک برنامه تحلیل برگزار بشه و نقاط ضعف تیم رو بررسی کرد و ببینین این اتاق اتاق فکر که میگفتین چه کار کرد براتون؟

بیست نفر جمع شدیدن کواچ و بیرون کردین خوب الان مردین بیان همون کار رو روی لوزانو انجام بدین...می تونین؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
امید عبادی
-7 # امید عبادی 1395-05-28 22:21
اتاق فکر برای چی؟
تیم ایران بازیکن در حده ایتالیا نداره پس طبیعیه که از 10 مسابقه 7 تاشو ببازه
با اتاق فکر محمودی تبدیل میشه زایتزف؟؟ دوره بازوی فرهاد قائمی مثل لانزا قوی میشه ؟؟ ول کنید این کارشناس بازی هاتونو
همین شماها بودید که به کواچ گفتید هیچی حالیش نیست-- شوالیه لوزانو رو کردید سرمربی چی شد؟؟؟
همه چیز یعنی بازیکن --ایران رو تو والیبال تازه تازه دارن آدم حساب میکنند اونم بخاطره سعید معروف
بقول مولانا یا اونجوری باش که حرف میزنی --یا اونجور حرف بزن که هستی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
کارن
+4 # کارن 1395-05-28 23:25
با درود.به نظر میاد در حال حاضر وبعد از رفتن ولاسکو بیشترین مشکل حتی بیشتر از دریافت بحث قدرتی زنای ماست.حالا که المپیک تمام شده بابد واقع بین بود و به همه مشکلات اشاره کرد .قدرتی های ما اعم از میلاد میرزا وقاعمی ضعیف هستن اونم زیاد جالبه این همه بهشون میگن با دست دفاع بازی کنبد بازم این موضوع درست نشد ولوزانو هم در این بخش کاری صورت نداده.و باید در باشگاها وتیمهای پایه این نقیصه حل بشه.ما بیشتربن ضربه رو در این یکی دو سال از این قضیه خوردیم.تو بحث دریافت هم که سابقا تا کنون مشکل داشتیم وداریم.متاسفانه پشت خط زنای ما هم که در دوسال گذشته خوب بودن الان به شدت الان بد کار میکنن.در سرویس هم سرویسهای جهشی موجی ما رو انالیز کردن و مشکل جدید ماست ودراخر این امار به ویزه در حمله اسف باره.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
شایان
+4 # شایان 1395-05-29 00:35
خیلی ضعیفیم خیلی ... ما ایرانیا فقط ادعا . کار که نمی کنیم فقط قمپوزشو در می کنیم یه مشت تبل تو خالی از سال 2014 تا الان چیزی از تیم ملی ندیدم و فقط یکم اونم یکم از سطح آسیا بالاتر بودیم و حریف تمرینی خوبی واسه تیمای بزرگ بودیم .. برنامه ریزی نکنیم به فنا میریم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
رویا
+10 # رویا 1395-05-29 04:27
ما بیشترین مشکل رو قدرتی زن داریم تو این چند سال گذشته هر کدوم از قدرتیامون از همه لحاظ عالی نبودن برای مثال قاعمی تو دریافت عالیه اما تو حمله ضعیفه یا میرزا حمله اش قویه اما تو دریافت ضعیفه .یکی از بزرگترین مشکلامون توی سرویسه که بجز قاعمی هیچ کس سرویسش عالی نیست و تبدیل به امتیاز نمیشه یه تشکری هم داشتیم که تو این 2 سال همیشه میومد و برامون سرویس میزد اما لوزانو با بی تدبیری این بازیکن رو هم کنار گذاشت و شریفات رو اورد که هیچ استفاده ای ازش نمی کنه.لیگ برتر هم چه عرض کنم 2 و 3 تیم میان همه ی بازیکنای ملی رو برمیدارن بعدشم به هم دیگه تو بازی فحاشی میکنن در صورتی که 6 ماه سال رو با هم تو مسابقات بودن و یک لحظه ای همه ی اینارو فراموش میکنن و با هم دشمن میشن نمونه ی بارزش همین لیگ گذشته بود .عملکرد لوزانو هم چندان تعریفی نداشت تنها نقطه ی خوبش داشتن ارامش بود که کواچ همچین چیزی نداشت و نباید زحمات لوزانو رو که تو بازیهای انتخابی المبیک بود رو از یاد برد. لوزانو بیشتر تو انتخاب بازیکن مشکل داشت مثلن نباید ظریف رو که این همه زحمت برای تیم ملی کشیده کنار می گذاشت یا وقتی که غفور مصدوم بود تو لیگ جهانی تاجر یا علوی رو میاورد و به انان میدون میداد تا اینکه میرزا رو میاورد تو بست غیر تخصصیش .تا والیبال دست از لابی گری برداره و از دستان معروف خلاص نشه به هیچ جا نمی رسه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
دوستدار تیم ملی
+6 # دوستدار تیم ملی 1395-05-29 12:42
حداقل نیاز به یه دریافت کننده ی قدرتی زن کامل داریم که تو سرویس دفاع دریافت و ابشار عالی باشه ،نه اینکه فقط یا دریافتش خوب باشه یا فقط حملش.همینطور یه قطرپاسور که پنجاه درصد حملاتش حداقل به امتیاز تبدیل شه تو یع تورنومنت و در سرویس هم مهارت داشته باشه.مگه میشه با این خط حمله مقابله کرد با ایتالیا?مگه میشه قطر پاسور ما اینجوری سرویس ساده بزنه بعد توقع برد داشته باشیم?هرچند معتقدم پتانسیل ما کمتر از تیمهای درجه یک دنیاس اما با این وجود توانایی اینو داشتیم مقابل ارژانتین روسیه لهستان و ایتالیا حداقل یه برد و داشته باشیم.اینکه بیاییم طومار بنویسیم که تبریک میگم ملت ایران شدیم پنجم مشترک از اون عبارتای پوپولیستی مرسومه که ما رو یاد خاطرات ....میندازه.عمل کرد تیم کمی پایینتر از متوسط بود.به جای اینکه تو فکر این باشیم پنجم شدیم باید با برنامه مدون بازیکنان جوون کاملتری رو تربیت کرد تا کم کم به تیم تزریق بشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
احمد
+6 # احمد 1395-05-29 14:09
تیم ما در دریافت و توپگیری پیشرفتهایی داشته! اما مشکل اصلی تیم همون خط حمله است که بازیکن های فوق العاده ای نیاز داریم. هر تیمی یک بازیکن اینجوری داره! اگر زایتسف و ترونا را از ایتالیا بگیرن راحت شکست می خورن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ناصر
+5 # ناصر 1395-05-29 16:43
سرمربی تیم ایران خوبه , تیم ایران مشکل بازیکن داره. باید یک سری بازیکن ها واقعا خداحافظی کنند . تیم ایران برای جنگنده شدن و همچنین شکوفا شدن نیاز به بایکنان جدید داره تا در پست های مختلف شگفتی ساز بشه. این بازیکنان کلی سال هست باهم هستند و ته قدتشون همین هست که هست و بیشتر نخواهد شد. باید حتما بازیکنان جدید وارد تیم بشن وبه کلی تیم پوست اندازی کنه واسه 4 سال دیگه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
سلامت
+4 # سلامت 1395-05-30 16:06
خوب نبودیم باامثال غفوردرقبال ضعف وقوت صحبت کنیدمامردم منتظریم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

جشنواره فروش ویژه نوروزی والیبال ایران

جشنواره فروش ویژه نورزوی فروشگاه اینترنتی والیبال ایران

پربحث ترین مطالب ماه