جدیدترین اخبار والیبال در کانال تلگرام ما عضویت

والیبال ایران بررسی می کند؛ عملکرد بازیکنان و تیم ملی والیبال ایران در بازی مقابل روسیه و در فاکتورهای مختلف چگونه بود؟ 

آنالیز و تحلیل عملکرد بازیکنان ایران برابر روسیهبه گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار مقدماتی خود از مسابقات والیبال المپیک ریو به مصاف روسیه رفت و در پایان با نتیجه 3 بر صفر مغلوب این تیم شد. این نتیجه درحالی رقم خورد که ملی پوشان کشورمان در فاکتورهای مختلف والیبال عملکرد متفاوتی را از خود به نمایش گذاشتند. در ادامه بر اساس آمار رسمی این بازی به بررسی دقیق عملکرد تیم ایران در مسابقه با روسیه پرداخته شده است:

 

سرویس امیر غفور*سرویس:

تیم ایران در بازی مقابل روسیه از سرویس های خوبی برخوردار بود و  مجتبی میرزاجانپور توانست یک امتیاز مستقیم سرویس را کسب کند. هر چند تیم ایران تنها موفق به کسب یک امتیاز مستقیم سرویس شد اما بازیکنان ایران از جمله غفور، غلامی، موسوی و قائمی بارها و بارها دریافت کنندگان روسیه را مورد اذیت قرار دادند تا توپ به دست گرانکین (پاسور روسیه ) نرسد یا اینکه مستقیم وارد زمین ایران شود. در واقع سرویس زنان ایران چنان سرویس زدند که تیم روسیه توانست فقط 20 درصد در دریافت توپ های ما موفق عمل کند. آنچه در این بازی در منطقه سرویس تیم ایران دیده می شد شرایط خوب سرویس زنی برای اکثر بازیکنان بود، چیزی که در بازی های قبل فقط در یک یا دو بازیکن دیده میشد.
آبشار میرزاجاانپور*خط حمله:

استراتژی رائول لوزانو برای مقابله با دفاع بلند قامت روسیه استفاده از غفور و میرزاجانپور به جای محمودی و عبادی پور بود تا از مهاجمان بلند قامت تری برای کسب امتیاز استفاده کند. این استراتژی تا حدودی هم موفق واقع شد. در این دیدار میرزاجانپور توانست با کسب 13 امتیاز از آبشار  و 40 درصد موفقیت در خط حمله امتیاز آور ترین بازیکن ایران باشد. اما دیگر تعویض لوزانو موفق ظاهر نشد و غفور هر چند در خط سرویس تیم را کمک کرد اما در خط حمله با 10-  درصد موفقیت عملکرد ضعیفی داشت و نتواست آمادگی کامل خود را اثبات کند. بهترین مهره ایران در خط حمله در این بازی عادل غلامی بود که با کسب 4 امتیاز از 4 پاس دریافتی 100 درصد موفق عمل کرد. دفاع روی تور بلند قامت روس نه تنها غفور بلکه دیگر بازیکنانی را هم که در بازی های قبل خوب ظاهر می شدند را در دام خود گرفتار کرد تا عبادی پور، قائمی، محمودی و موسوی به ترتیب با 28.57 ، 25 ، 16.66 و 9.1 درصد موفقییت در خط حمله ضعیف تر از بازی های قبل خود ظاهر شوند. آنچه به عنوان یکی ضعف های ما در حمله دیده می شد ضعف قدرتی زنان تیم ما در تبدیل پاس های پایپ به امتیاز بود که بار ها این نقشه در زمین ما اجرا شد اما بازیکنان ما در این نقشه نیز عملکرد خوبی نداشتند. این در حالی است که در سایر تیم ها اینگونه پاس ها جزء مطمئن ترین نقشه ها به حساب می آید. روس ها در این بازی 10 بار دفاع منجر به امتیاز انجام دادند و همچنین 11 بار آبشار های ما را با دفاع برگشت دادند تا مانع از کسب امتیاز ما شوند.

توپ گیری مرندی *توپگیری:
توپگیری در این بازی نسبت به بازی های اول ایران در این تورنمنت بهتر شده بود. مهدی مرندی و فرهاد قائمی هر یک با 4 و 3 توپگیری بیشتر از بقیه موفق بودند. غفور، عبادی پور، موسوی و میرزاجانپور هم هرکدام دو توپگیری داشتند. معروف و غلامی هم هر کدام یک توپگیری داشتند تا در مجموع تیم ایران 17 توپ گیری در این بازی انجام داده باشد.

دریافت قائمی *دریافت:
در دریافت مرندی با ثبت 52.94 درصد موفقیت در رساندن توپ ها به پاسور موفق ترین دریافت کننده میدان بود. آنچه که از مقصد سرویس روس ها به نظر می رسید تمایل آنها به بازی کردن با ساعد های قائمی بود، که چند بار هم موفق شدند. اما با این وجود فرهاد قائمی 50 درصد در دریافت موفق ظاهر شد تا روس ها از بازی با ساعد های قائمی ان طور که می خواستند استفاده نبرند. عبادی پور هم 45.45 درصد موفق ظاهر شد و نمایش بدی از خود نداشت. اما مشکل همیشگی لوزانو نداشتن دریافت کننده شش دانگ بود. لوزانو که با آوردن میرزاجانپور به زمین، خط حمله را تا حدودی سر وسامان داده بود در دریافت آنچنان که شایسته بود چیزی از میرزاجانپور عایدش نشد و میرزاجانپور با 12.5 درصد موفقیت در رساندن توپ به پاسور تیم، ضعیف تر از دو دریافت کننده دیگر عمل کرد. پاس معروف*پاس:

از معدود بازی هایی را که معروف یک دست کامل نیمکت نشین می شد را در بازی مقابل روسیه دیدیم. معروف که در مدت دو ست حضور در زمین نمره 4 پاس منجر به امتیاز در هر دست را از آن خود کرده بود جای خود را به مهدوی داد تا او بتواند با نمره 5.33 پاس منجر به امتیاز در کل 6 درصد موفق تر از معروف عمل کند. معروف در این بازی علاوه بر پاس، در دفاع هم اصلا تیم را کمک نکرد و هیچ دفاعی روی تور نداشت تا این امر موجب مصم تر شدن لوزانو برای تعویض او شود.

دفاع روی تور ایران *دفاع:
آنچه در دفاع روی تور در این بازی بیش از همه به چشم میخورد شناسایی خوب مهاجمان سرعتی بود، امری که در بازی های قبل در آن تا حدودی ضعف داشتیم. عادل غلامی در این بازی بار ها مهاجمین سرعتی روس ها را شناسایی کرد و دو بار نیز آنها را تک دفاع کرد. عادل غلامی 3 بار، محمد موسوی 2 بار و مهدوی و میرزاجانپور هر کدام یکبار مهاجمان روس را دفاع کردند. تیم ایران در این بازی 7 دفاع منجر به امتیاز انجام داد و 15 بار هم با دفاع، آبشار های روس ها را به زمینشان بازگرداند. شناخت خوب نسبت به تتیوخین و مهار پاس های نزدیک به تور از نقاط قوت دفاع روی تور ما در این بازی بود. ماکسیم میخایلوف پشت خط زن روس در این دیدار فقط یک بار آن هم توسط مهدوی دفاع شد که این ضعف تیم ما در دفاع پاس های پشت خط را نمایان میکند.

عضویت در کانال تلگرام والیبال ایران

نوشتن دیدگاه


* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ارسال

دیدگاه‌ها  

اقبال
-14 # اقبال 1395-05-26 15:45
غفور رو با محمودی مقایسه میکنین؟! غفور رو میخواستین؟! منفی ۱۰ درصد :-|
میرزاجانپور از عبادی پور بهتره؟! ۱۲.۵ درصد :-|
واقعا نمیدونم دگه دوستان میخوان چه بهانه هایی بگیرن!
فعلا باید حسرت کواچ رو بخوریم! دوستانی که میگن دستاورد های کواچ بخاطر ولاسکو بود،واقعا ینی ولاسکو عبادی پور رو آورد تو تیم؟ یا ولاسکو به محمودی میدون داد؟! باور کنین کواچ هرچی کرد خودش کرد و ما باید افسوس از دست رفتن این مربی خوب رو بخوریم!
وقتی کواچ سر بازیکنا داد میکشه میشه یه عیب بزرگ ولی وقتی رِزِنده سر بازیکنای برزیل داد میزنه میشه یه الگوی خوب برای همه مربیا!
واقعا حیف چی بودیم چی شدیم چهارم لیگ جهانی،ششم جهان،معروف بهترین پاسور سال،عبادی پور پدیده مسابقات! شهرام از بهترین و فنی ترین پشت خط زنا!
واقعا چی بود و چی شد!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
نگاه خاص
0 # نگاه خاص 1395-05-26 16:11
ای بابا چرا انقد مسئله رو بزرگش میکنین ... اشکالی نداره ...یکم هم حق بدید ب بازی کنا !!اینجا المپیکه و فشار روانی زیاده !حالا خداروشکر صعود کردیم همینم دست بچه ها درد کنه ...هم کواچ توب بود هم لوزانو !!لطفا با این حرفا روحیه تیم رو پایین نیارید ...گهی زین ب پشت . گهی پشت ب زین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
حسام
+6 # حسام 1395-05-26 16:19
هرچی از این استدلالهای کشکی بخای بیاری بیار، ولی کیه که ندونه کواچ و قبل از اون فدراسیون محترم والیبال، تیم ملی منسجم و یکدست ایران در دوره ولاسکو رو نابود کرد!
عزیز من بازیکن ایرانی پیش از اینکه وارد مسائل فنی بشه باید اول کنترل و مدیریت شه و باید یاد بگیره که ارزش پیراهن تیم ملی چیه، اینکه تیم ملی نه ارث پدری کسیه و نه خونه خاله! اونا فقط و فقط یه سربازن، همین! و این یه افتخاره که در چنین موقعیتی قرار گرفتن... کاری که ولاسکو کرد همین بود وگرنه سطح فنی ولاسکو و کواچ و لوزانو اونقدرها هم تفاوت نداره مهم مدیریت تیم ملیه که ولاسکو خوب بلد بود ولی کواچ فاجعه بود ولوزانو هم تا اینجا نشون داده که خیلی سفت و سخت نیست تو این زمینه که همین شده پاشنه آشیلش. بحث سر محمودی و غفور و عبادی نیست جانم، تیمی که بازیکن سالاری و طایفه گرایی بشه میشه همین هردمبیلی که میینیم...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
خلیل
+3 # خلیل 1395-05-26 17:24
درصد موفقیت اسپک میرزاجانپورچهل و عبادی پور بیست وهشت و پنجاه هشت صدم میباشه پس اسپک میرزاجانپور بهتر از عبادیپور هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
امین شیرین وند
-3 # امین شیرین وند 1395-05-26 18:19
داداش خیالت نباشه اگه منفی خوردی...حرف حق تلخه.....والیبا ل بلدا مثبت میدن بهت.....غفور منفی ده درصد.....فکر کنم ب امید خدا اگه تلاش کنه میتونه این امارشو ب منفی بیست درصد هم برسونه ها!!!!!
محمودی عالی بودی....غفور نیمکت خوش بگزره....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
عسل
+1 # عسل 1395-05-26 20:49
الان تو والیبال بلدی ما نا بلد ؟اگه محمودی تو بازی با روسیه بود منفی پنج درصد هم نمیگرفت....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
Z
0 # Z 1395-05-27 16:42
الکی خودتو ب آب و آتیش نزن . خودتم بکشی بازی محمودی از غفور خیلی بهتره.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
عسل
0 # عسل 1395-05-27 18:57
تو چی میگی این وسط !؟ ببین انقد محمودی محمودی نکنید اونم میومد هیچ غلطی نمیکرد....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
علی
-6 # علی 1395-05-26 16:35
هی غفور غفور میکردند این بود؟؟؟درسته کلا قطر پاسورای ایران خوب نیستند ولی شهرامو باید ببوسیم بذاریم رو چشمامون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
عسل
+1 # عسل 1395-05-26 18:31
به نقل از علی:
هی غفور غفور میکردند این بود؟؟؟درسته کلا قطر پاسورای ایران خوب نیستند ولی شهرامو باید ببوسیم بذاریم رو چشمامون

فک کردی حالا شهرام بیاد معجزه میکنه ؟ اره ؟ نخیر ...
شهرام هم بیاد هیچ کاری نمیکنه البته تقصیر این دو تا هم نیستا نه .... تقصیر لوزانوه که نمیدونه از کی کجا استفاده کنه ؟!!!!!! ینی زد اعتماد به نفس و روحیه غفور بیچاره رو خورده خاکشیر کرد ... امیر رو نیاورد نیاورد یهو تو اخرین بازی اورد و هر چی پاس خرابم بود دادن بهش ... بعد توقع معجزه هم ازش دارن ....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
aabcxcx
+4 # aabcxcx 1395-05-26 17:08
تحلیلاتون خیلی جامع نیست. بعضی موارد خیلی سطحی هست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
آرمانننن
-1 # آرمانننن 1395-05-26 21:18
باهاتون موافقم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

جشنواره فروش ویژه نوروزی والیبال ایران

جشنواره فروش ویژه نورزوی فروشگاه اینترنتی والیبال ایران

پربحث ترین مطالب ماه