جدیدترین اخبار والیبال در کانال تلگرام ما عضویت

واليبال ايران عملكرد بازيكنان ايران و نقاط قوت و ضعف تيم ملى واليبال كشورمان در بازى مقابل مصر را بررسى مى كند، نقاط قوت و ضعف بازيكنان و عملكرد تيمى ايران در فاكتورهاى مختلف چگونه بوده است؟

phoca thumb l getimage 10به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ تیم ملی والیبال ایران در چهارمین دیدار خود از مسابقات والیبال المپیک ریو به مصاف مصر رفت و در پایان موفق شد با نتیجه 3 بر صفر این تیم را از پیش رو بردارد. این نتیجه درحالی رقم خورد که ملی پوشان کشورمان در فاکتورهای مختلف والیبال عملکرد متفاوتی را از خود به نمایش گذاشتند. در ادامه براساس آمار رسمی این بازی به بررسی دقیق عملکرد تیم ایران در مسابقه با مصر پرداخته شده است :

 

 

phoca thumb l getimage 19 copyسرویس:

در بازی مقابل مصر تیم ایران در آیتم سرویس یک وضعیت معمولی را داشت. در این بازی میلاد عبادی پور و سید محمد موسوی هر کدام یک امتیاز سرویس را برای ایران کسب کرده و هر یک نیز سه امتیاز را از خطای سرویس به مصر واگذار کردند. از میان سایر سرویس زنان تنها معروف و مهدوی بودند که توانستند تمام سرویس های خود را بدون خطا وارد زمین مصر کنند.
با در نظر گرفتن آنالیز بازی های مصر بهترین گزینه ای که سرویس زنان ایران میتوانستند از دستان او برای سوار شدن بر مرکب بازی استفاده کنند؛ عبدلال احمد، لیبروی تیم مصر بود. لیبروی مصر در بازی مقابل روسیه عملکرد فوق العاده ضعیفی به نمایش گذاشت و هیچ دریافت خوبی مقابل تیم روسیه نداشت و در مقابل تیم ایران فقتط 31.25 درصد در دریافت موفق بوده و دو امتیاز سرویس را نیز بازیکنان ما از دستان خود او گرفتند. با این آمار پیش بینی می شد بیشتر سرویس های شاگردان لوزانو بر دستان او زده شود اما بیشتر سرویس ها بر دستان محمد منئم فرستاده شد. هر چند منئم هم در بازی مقابل روسیه عملکرد خوبی نداشت اما با این وجود در هر دو بازی چه در مقابل ایران و چه در مقابل روسیه بهتر از بازیکن لیبرو دریافت را نجام داد.

phoca thumb l getimage 4خط حمله:
موفق ترین بازیکن ایران در خط حمله محمد موسوی بود که با گرفتن 4 امتیاز از شش پاس و ثبت عدد 66.67 درصد موفقیت در خط حمله مطئن تر از سایرین عمل کرد. امیر غفور نیز از 5 پاس دریافتی 3 تا را به امتیاز تبدیل کرد تا 60 درصد موفقیت در خط حمله داشته باشد. غلامی و محمودی هم به ترتیب 45.45 و 41.67 درصد موفقیت در خط حمله داشتند. قائمی و عبادی پور جفت چندان موفقی در خط حمله نبودند. با اینکه قائمی نسبت به بازی قبل پیشرفت شایانی داشت در عین حال عبادی پور از بازی های قبلی خود ضعیف تر عمل کرد به طوری که میانگین موفقیت او که در سه بازی قبل برابر 42.25 درصد بود در این بازی به عدد 26.32 رسید. همچنین معروف هم در این بازی شخصا سه بار در خط حمله به عنوان مهاجم عمل کرد که دو بار آن با موفقییت همراه بود.

20160813 o2 thumb medium500 0توپ گیری:
میانگین توپ گیری ایران در سه بازی قبلی برابر 6.75 بود که در این بازی این رقم به عدد 27 رسید. لازم به ذکر است که تا قبل از این بیشترین آمار توپ گیری تیمی متعلق به تیم آمریکا بود که با 36 توپ گیری در بازی مقابل برزیل در صدر قرار داشت اما با این وجود میانگین توپ گیری در هر ست در یک بازی برای دو تیم ایران و آمریکا هر دو برابر 9 است چرا که آمریکا در یک بازی 4 سته 36 توپ گیری انجام داده است ولی ایران در یک بازی 3 سته 27 توپگیری کرده است. فرهاد قائمی با 10 توپ گیری در این بازی رکورد معدل توپ گیری در هر ست را که در اختیار اریک شوجی آمریکایی با نمره 3.25 بود را ارتقا داده و عدد 3.33 را برای خودش ثبت کرد. همچنین مرندی، محمودی و عبادی پور هرکدام به ترتیب با 8 ، 5 و 3 توپگیری و معدل های 2.67، 1.67 و 1 عملکرد قابل قبولی را از خود ارائه دادند.

phoca thumb l getimage 15دریافت:
در دریافت تیم ایران روز بدی نداشت و مرندی موفق شد بدون هیچ خطایی 50 درصد توپ هایش را سالم به دست معروف برساند. فرهاد قائمی و میلاد عبادی پور هم به ترتیب 38.10 و 33.33 درصد در دریافت موفق طاهر شدند. در طول بازی عبدلله حسام از مصر دو بار پیاپی موفق به کسب امتیاز مستقیم سرویس شد که هر دوبار مقصد توپش جایی بود که فرهاد قائمی حضور داشت.

phoca thumb l getimageپاس:
بالاخره معروف پس از چهار مسابقه توانست برترین پاسور میدان از نظر تعداد پاس منجر به امتیاز شود. سعید معروف در این دیدار با معدل 11.67 توانست بالا تر از پاسور مصر قرار گیرد. مهدی مهدوی هرچند به دلیل حضور کمترش در زمین معدل پایین تری نسبت به معروف و عبدلله حسام داشت اما 60 درصد پاسهایش منجر به امتیاز شد در حالی که معروف و عبدلله حسام به ترتیب 55.55 و 50.87 درصد پاس منجر به امتیاز داشتند.

phoca thumb l getimage 3 copyدفاع:
در دفاع روی تور عادل غلامی با 3 دفاع، بهتر از سایر بازیکنان ظاهر شد. محمودی و موسوی هم هرکدام دو دفاع را انجام دادند تا موسوی نمایش بازی های قبل خود را نداشته باشد. عبادی پور، غفور و معروف هم هر کدام یک دفاع را انجام دادند تا تیم ایران در مجموع در این بازی 10 دفاع روی تور منجر به امتیاز را داشته باشد .

عضویت در کانال تلگرام والیبال ایران

نوشتن دیدگاه


* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ارسال

دیدگاه‌ها  

امین شیرین وند
+9 # امین شیرین وند 1395-05-24 23:53
ممنون از سایتتون....واقع ا خیلی جاها ازش استفاده میکنم من خودم ب شخصه....ممنون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
سیا
+3 # سیا 1395-05-25 10:03
به نطرم اسپکرا دارن آمارسعید رو پایین میارن وگرنه کیفیت بازی سعید مثل همیشه خوبه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

جشنواره فروش ویژه نوروزی والیبال ایران

جشنواره فروش ویژه نورزوی فروشگاه اینترنتی والیبال ایران

پربحث ترین مطالب ماه