مصاحبه والیبال

نامزد ریاست فدراسیون والیبال گفت: به خاطر والیبال همه کار می کنم / داورزنی و سلطانی فر از فرد خاصی حمایت نمی کنند / انتخابات باید زودتر برگزار شود.

بهنام محمودیاولین لژیونر والیبال ایران که در ۳۷ سالگی به اوج پختگی رسیده و ترجیح داده به جای مسائل فنی وارد بخش مدیریتی شود، آخرین کاندیدای ریاست فدراسیون والیبال بود. بهنام محمودی در شرایطی که خیلی ها پیش بینی می کردند نایب رییس فدراسیون والیبال گزینه نهایی اعضای مجمع باشد، با ثبت نام در انتخابات معادلات را به هم زد. بعد از ثبت نام با پیشکسوت والیبال ایران به گفت و گو پرداختیم تا از برنامه های او برای ریاست فدراسیون باخبر شویم. در ادامه مشروح صحبت های بهنام محمودی را می خوانید.

کارشناس والیبال ایران گفت: اگر از تیم گنبد حمایت نشود، والیبال این خطه آسیب می بیند/ بانک سرمایه با هیچ تیمی قابل مقایسه نیست و حسابش جداست/ پیکان و شهرداری ارومیه در ادامه شرایط آنها بهتر خواهد شد.

 سیدعباسی کارشناس والیبالجهانگیر سیدعباسی درباره شرایط نابسامان برخی تیم‌ها در لیگ برتر والیبال و اینکه چرا با وجود سخت‌گیری‌ها از سوی سازمان لیگ هنوز باشگاه‌ها به تعهدات‌شان پایبند نیستند، گفت: لیگ برتر والیبال ایران با وجود آنکه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و جزء لیگ‌های خوب در جهان به حساب می‌آید اما اصول حرفه‌ای بر آن حاکم نیست. ورود و خروج به لیگ تابع قوانین‌ خاصی نیست. برخی تیم‌ها در سال قبل حذف می‌شوند اما دوباره آنها را در سال بعدش در لیگ می‌بینیم و یا تیمی دیگر قهرمان لیگ می‌شود اما سال بعد خبری از این باشگاه در لیگ نیست. این موارد نشان می‌دهد که لیگ والیبال نیاز به یک بازنگری دارد چرا که لیگ پویا یکی از معیارهای پیشرفت والیبال در هر کشوری است.

کارشناس والیبال ایران گفت: بعد از مسابقات قهرمانان بزرگ جهان می‌توان عملکرد سرمربی تیم ملی را به صورت دقیق ارزیابی کرد/ کولاکوویچ عیار خود را نشان داد.

بهروز عطاییبهروز عطایی، کارشناس والیبال ایران درمورد عملکرد ایگور کولاکوویچ در رقابت‌های اخیر که تیم ایران توانست عنوان سومی مسابقات قهرمانان بزرگ جهان را به خود اختصاص بدهد اظهار داشت: من فکر می کنم الان زمان مناسبی برای تحلیل عملکرد تیم ملی و حضور کولاکویچ است. همه کارشناسان والیبال بر این باور بودند که مسابقات لیگ جهانی فرصت مناسبی برای ارزیابی آقای کولاکویچ نبود.

دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد و خدا را شاکرم چرا که این افتخار نصیب هر کسی نمی شود.

فرهاد نظری افشارفرهاد نظری افشار دریافت کننده با تجربه تیم‌ ملی والیبال ایران درباره کسب اولین مدال سکوی جهانی و خداحافظی‌اش از تیم ملی والیبال گفت:«خداحافظی از تیم ملی برای من خیلی سخت بود چرا که بعد از مصدومیتم دوباره موفق به پوشیدن پیراهن تیم ملی شدم، اما باید خداحافظی می‌کردم و جای خودم را به جوان‌تر‌ها می‌دادم تا به تیم اضافه شوند.والیبال ایران باید برای المپیک 2020 تیم جوانی داشته باشد و از همین حالا بازیکنان جوان و تازه نفس باید به تیم اضافه شوند تا در کنار با تجربه‌ها قرار بگیرند.»

کسب مقام سوم در رقابت های جام قهرمانان جهان توسط ملی پوشان والیبال، رخدادی غروربرانگیز و شادی آفرین است. به واسطه سال‌ها حضور در میادین والیبال، طبیعتاً به صورت فنی با این رشته آشنایی دارم و معتقدم ایران در این تورنمنت کم نقص بازی کرد.

بهنام محمودیبهنام محمودی، ملی پوش اسبق و کارشناس والیبال - یکی از رقابت‎هایی بود که واقعاً از دیدنش لذت بردم و قطعاً مردم والیبال دوست کشورمان هم، حال و هوایی شبیه من را داشتند. همه بازیکنان چه آنهایی که در ترکیب اصلی بودند و چه آنهایی که حتی یک امتیاز هم بازی نکردند، در شرایط روحی خوبی قرار داشتند. فکر می‎کنم یکی از دلایلی که تیم ملی کشورمان تا این حد خوب بازی می‎کرد، نتایج لیگ جهانی بود. این تیم برای جبران آمده بود که الحق هم در این کار بسیار خوب ظاهر شد. 

«محمود افشاردوست» دبیرکل فدراسیون والیبال گفت: تیم ایران در جام قهرمانان والیبال به واقع یک تیم بود و کادر فنی و بازیکنان، مزد این همکاری را با کسب عنوان سومی و مدال برنز که برای کشور و والیبال ایران بسیار اهمیت دارد، گرفتند.

محمود افشاردوستافشاردوست پس از پایان این رقابت ها و کسب مدال برنز و عنوان سومی تیم ایران در این مسابقات با اشاره به حضور متوالی ایران طی سال های اخیر در لیگ جهانی گفت: بازیکنان ایران طی سال های شرکت در مسابقات لیگ جهانی والیبال، تجربه خوبی کسب کرده و آبدیده شده اند.

سرمربی تیم والیبال شهرداری ورامین از جذب بازیکنان جدید در این تیم برای حضور هر چه مقتدرتر نماینده ورامین در سی و یکمین دوره لیگ برتر والیبال خبر داد.

فرهاد نفرزادهبه گزارش والیبال ایران؛ فرهاد نفرزاده، سرمربی نام آشنای والیبال ایران، در این فصل عازم ورامین شد تا رسما سکان هدایت تیم والیبال شهرداری ورامین را عهده دار شود. نفرزاده در این راستا در گفتگو با والیبال ایران اظهار داشت: بسیار خرسندم با شهری که قلبا به آن علاقه مند بودم به توافق رسیده و در این فصل با شهرداری ورامین در لیگ برتر حضور خواهم داشت.

پیشکسوت والیبال ایران می‌گوید تغییر نسل در تیم ملی والیبال امری اجتناب ناپذیر است اما این کار باید به مرور و به صورت حساب شده انجام شود وگرنه صرف جوان کردن تیم ممکن است سودی برای والیبال کشور نداشته باشد.

بهنام محمودیبهنام محمودی درباره تغییر نسل در تیم ملی والیبال اظهار کرد: قطعا اگر تغییری ایجاد شود که جایگزین‌های خوبی برای بازیکنان فعلی به تیم ملی وارد شوند، این تغییر خوب است. اگر طبق نظر کارشناسان پشتوانه‌های ما از نظر فیزیکی، استعداد و آینده، بازیکنان خوبی باشند، این تغییر به نفع تیم ملی خواهد بود. به اعتقاد من تیم ملی والیبال تا بازی‌های المپیک باید حدود ۴۰-۳۰ درصد تغییر کند چون بیشتر بازیکنان فعلی در صورتی که انگیزه داشته باشند می‌توانند تا المپیک ۲۰۲۰ عملکرد خوبی ارائه دهند.

دبیر فدراسیون والیبال گفت: چین در مسابقات انتخابی جهان مهم‌ترین حریف ماست که در همه بخش‌ها با سرمایه‌گذاری که انجام داده پیشرفت قابل توجهی کرده است.

محمود افشاردوستمحمود افشاردوست در خصوص تلاش‌های فدراسیون برای حضور مقتدارنه تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی جهان در اردبیل گفت: «آنچه مشخص است کوشش فدراسیون برای موفقیت تیم ملی در همه تورنمنت‌هاست. ما براساس برنامه‌ای که سرمربی تیم ملی دراختیارمان قرارداده اردوها را تنظیم کردیم و فضایی را فراهم کردیم که ملی‌پوشان بتوانند در بهترین حالت به تمرینات خود ادامه دهند. اردوها با نظم خاصی برگزار می‌شود و در جلسه‌ای که با ایگور کولاکوویچ داشتیم وی از وضعیت شاگردانش رضایت داشت.خوشبختانه بازیکنان مصدوم هم بهبودی خود را به دست آوردند و شرایط تیم ملی نسبت به قبل از شروع لیگ جهانی مساعد‌تر شده است.»

عباس برقی گفت‌: استفاده فدراسیون از مربیان جوان در کنار تیم‌های مختلف ملی قابل تحسین است.

عباس برقیکارشناس والیبال درباره تصمیم فدراسیون مبنی بر اعزام تیم‌ ‌ملی زیر 23 سال به مسابقات قهرمانی مردان آسیا، اظهار کرد: به نظرم ایده خوبی است. در حال‌ حاضر مربیان خوبی هم بالا سر تیم هستند. مخصوصا آقای سیچلو، شناخت خوبی از والیبال ایران چه در رده باشگاهی و چه در رده‌های سنی دارد. سیچلو بسیار به کارش علاقمند است و فردی پیگیر است.

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

از سراسر اینترنت

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org