جدیدترین اخبار والیبال در کانال تلگرام ما عضویت

کارشناس و سرمربی سابق تیم ملی ب والیبال ایران،با تاکید بر اینکه باید با تزریق نیروی جدید و جوانگرایی در ترکیب تیم ملی انگیزه پیروز شدن در حد قابل توجهی افزایش یابد،گفت:ملی پوشان ایران همچنان توانمند هستند و اکنون زمان تاختن به آنان نیست.

شهنازی

ناصر شهنازی روز دوشنبه پس از پایان کار تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی سال 2017 با کسب رتبه یازدهم در بین دوازده تیم و سه باخت سنگین و دور از انتظار در هفته سوم این رقابت ها گفت:‌ مهم ترین اصل در یک تورنمنت یا مسابقه، قدرت بدنی و هدف گذاری است و والیبال ایران نیز همچون سایر تیم ها در لیگ جهانی باید مشخص کند با چه هدفی در این رقابت ها شرکت می کند.


وی ادامه داد :‌در سال پس از المپیک هستیم،‌ بیشتر تیم های برتر جهان پوست اندازی کرده و از بازیکنان جوان و یا بازیکنانی که بیشتر در سایر رویدادها روی نیمکت ذخیره بوده و کمتر به بازی گرفته شده اند، استفاده می کنند و به ترکیب اصلی استراحت می دهند، زیرا برنامه و هدف مشخصی را دنبال می کنند.


شهنازی با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی ورزش ایران در تمامی رشته ها نتیجه گرایی است، ‌گفت:‌ وقتی فقط دنبال نتیجه باشیم دیگر اولویت بندی و هدف گذاری برای آینده اهمیت خود را از دست خواهد داد و این نگاه موجب فشار روانی بسیار سنگین روی همه از بازیکنان و کادر فنی گرفته تا مسئولان فدراسیون خواهد شد.


این مربی سابق لیگ برتر والیبال ایران،افزود:‌ اگر اولویت بندی و هدف گذاری باشد، حتی اگر قوی ترین تیم های جهان ببازند، حساسیتی مشابه حساسیتی که ایرانیان نشان می دهند، دیده نمی شود، زیرا حساسیت هایمان ناشی از نتیجه گرا بودن است.


سرمربی سابق تیم ملی ب والیبال، اضافه کرد: وقتی به دنبال دگرگونی و تغییرات هستیم، این تغییرات باید براساس اصول و مبنای علمی باشد. ضمن اینکه باید بپذیریم تیم ایران یک تیم مسن یا میانگین سنی بالا نیست و اگر اتفاقی مشابه ناکامی مطلق در هفته سوم لیگ جهانی برای والیبال ایران رخ می دهد، ناشی از میانگین سنی بازیکنان نیست بلکه به دلیل آن است که نمی توانیم از قابلیت و ظرفیت کامل بازیکنان ملی پوش استفاده کنیم.


به گفته شهنازی روسیه 90 درصد تیمش دستخوش تغییر شده، آمریکا تعدادی از بازیکنان خود را تغییر داده و لهستان نیز به تغییر یک تا دو بازیکن اکتفا کرده است.


وی خاطر نشان کرد :‌ باید یک شاخص ویژه در تیم ملی مورد ارزیابی قرار گیرد یا به عبارتی باید تیم ملی والیبال آسیب شناسی شود که چرا تیمی که برای گرفتن یک امتیاز با تمام توان می جنگید، حالا اینقدر بی انگیزه و بی تفاوت شده است.


سرمربی سابق تیم های لیگ برتری سایپا و آلومینیوم المهدی گفت: ‌در گذشته بین 30 تا 40 بازیکن به اردوی تیم ملی دعوت می شدند و پس از چند اردو تعدادی به تیم ملی الف و نفراتی هم به تیم ب دعوت می شدند و بازیکنان تیم ملی همیشه نگران جایگزین شدن بازیکنان جوان تیم ب بودند و به عبارتی به دلیل وجود رقابت برای پوشیدن پیراهن تیم ملی هیچ بازیکنی حاشیه امنیت نداشت و خودش را پای ثابت تیم ملی نمی دانست.


وی با تاکید دوباره بر اینکه بازیکنان تیم ملی سن زیادی ندارند، اضافه کرد:‌ والیبالیست ها دچار افت انگیزه شده اند و گرنه این بازیکنان همان هایی هستند که برای ایران با تمام قوا افتخارآفرینی کردن و جایگاه والیبال ایران را ارتقادادند ضمن اینکه به کادر فنی تیم ملی نیز بستگی دارد که چقدر می تواند از پتانسیل بازیکنانش استفاده کند.


شهنازی در تحلیل نتایج حضور ایران در سه هفته لیگ جهانی گفت:‌ در هفته اول چون اولین مسابقات رسمی ایران بود، مشکلات خاص خود را داشت. در هفته دوم میزبان بودیم و دو پیروزی سه بر دو داشتیم که البته با توجه به شرایط میزبانی نتایج ایده آلی نبود و باید بهتر از این نتیجه می گرفتیم.


وی درمورد هفته سوم این رقابت ها و سه شکست سنگین سه بر صفر ایران مقابل آمریکا، لهستان و روسیه نیز گفت: متاسفانه ارزیابی کادر فنی و بازیکنان درست نبود و نتوانستیم عملکرد و شرایط خوبی را تجربه کنیم.


شهنازی در ادامه خاطرنشان کرد: حالا وقت تخریب بازیکنان نیست آن هم در مقابل تیمی که سال ها برای ایران زحمت کشیده است، باید همگی کمک کنیم تا مشکلات برطرف شده و همه چیز به خوبی جلو برود تا بتوانیم دوباره نتایج خوبی بگیریم.


وی اضافه کرد: والیبال از معدود رشته های ورزشی است که ایران در تمام رده های سنی آن در مسابقات جهانی شرکت می کند و همیشه بازیکنان قدرتمندی در همه این رده ها دارد، بنابراین این امکان برای کادر فنی تیم ملی وجود دارد که از بازیکنان تیم های امید و جوانان که به زودی رقابت های جهانی آنها انجام می شود، در ترکیب تیم ملی بزرگسالان استفاده کرده و انگیزه و رقابت در تیم ایجاد کند.


تیم ملی والیبال ایران در رقابت های لیگ جهانی با 6 باخت و سه پیروزی و کسب 7 امتیاز در بین دوازده تیم حاضر در این رقابت ها رتبه یازدهم را کسب کرد.
منبع: ایرنا

عضویت در کانال تلگرام والیبال ایران

نوشتن دیدگاه


* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ارسال

دیدگاه‌ها  

علی معینی
0 # علی معینی 1396-03-30 08:33
چرا فدراسیون پشتیبان همه جوره عالیجنابانی مانند پیمان اکبری است
که کارنامه بسیار درخشانی در از بین بردن تیم ها در سال های پیش دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

جشنواره فروش ویژه نوروزی والیبال ایران

جشنواره فروش ویژه نورزوی فروشگاه اینترنتی والیبال ایران

پربحث ترین مطالب ماه