جمشید حمیدی، تحلیلگر و مفسر والیبال کشورمان در گفتگو با والیبال ایران اظهار داشت: با از دست دادن گزینه های متعدد تنها مربی خوبی که الان باقی مانده استویچف است و اگر قرار باشد ایشان به تیم ملی نیایند دیگر خیلی فرق نمی کند کدام گزینه سرمربی شود/ می توانیم از مدیران و برنامه ریزهای بزرگ جهان در کنار مربیان بومی استفاده کنیم/ سال هاست که از مشکلات لیگ می نویسیم و صحبت های استویچف را رسانه ها هم قبلا گفته اند.

جمشید حمیدی کارشناس والیبالبه گزارش والیبال ایران، جمشید حمیدی کارشناس والیبال کشورمان در مورد حضور استویچف و انتخاب احتمالی این مربی برای تیم ملی کشورمان به خبرنگار والیبال ایران گفت: در اینکه استویچف یکی از مربیان خوب دنیاست تردیدی نداریم هر چند شخصا آقای آناستازی و دجورجی را از استویچف و حتی رزنده بالاتر می دانستم. اما با از دست دادن گزینه های متعدد تنها مربی خوبی که الان باقی مانده استویچف است و اگر قرار باشد ایشان به تیم ملی نیایند دیگر خیلی فرق نمی کند که سرمربی تیم ملی کوالاکویچ باشد یا وبر و کاستالینی و یا سایرین...

 

وی افزود: در والیبال ایران فردی را می خواهیم که قبل از هر چیز شخصیت لازم را در کنار زمین و هنگام مربی گری داشته باشد. شخصیتش طوری باشد که بازیکنان به او احترام بگذارند و استویچف این شخصیت را دارد.

 

کارشناس والیبال کشورمان در صورت عدم موفقیت در قرارداد با استویچف تلفیق مربیان بومی و مربیان باتجربه خارجی را پیشنهاد داد و گفت:  متاسفانه ما بعضی اوقات دچار جوزدگی می شویم و افراد را بزرگ کرده و سپس خودمان همان افراد را زمین می زنیم. فکر می کنم که اگر آقای استویچف نشد فردی را بیاوریم که مدیر و برنامه ریز خوبی باشد. مانند آقای مونتالی و پرفسور پرندی که می توانند در والیبال ایران به عنوان مدیر فنی حضور داشته باشند. در کنار این افراد از مربیان خوب بومی و تمرین دهنده های خوب خارجی استفاده کنیم و با تلفیق مربیان بومی و با تجربه خارجی والیبال ایران را به خوبی به سمت موفقیت هدایت کنیم.

 

حمیدی تاکید کرد: والیبال ما اکنون شرایطی مهمی دارد و با حضور بازیکنان خوبی مانند معروف، موسوی، محمودی و دیگران قطعا به مربی فنی، کاربلد و با مدیریت قوی نیاز است. هرچند به نظر می رسد که با فراخواندن کولاکوویچ چالشی در مذاکرات با استویچف وجود داشته و امیدوارم فدراسیون بتواند این گره را باز کند.

 

پیشکسوت رسانه ورزشی در مورد گزینه بعدی فدراسیون یعنی کولاکویچ نیز اظهار داشت: او از لحاظ شخصیتی مربی خوبی است اما مربیان مکتب صرب که به ایتالیا رفته و مربی گری را آموختند خیلی موفق نبودند چه برسد به کولاکویچ که از والیبال روز دنیا فاصله دارد.

 

جمشید حمیدی در مورد اظهارات استویچف در مورد باشگاه ها و تمرینات تیم های ایرانی هم عنوان کرد: استویچف به موردی اشاره کرد که خیلی تازگی نداشت و رسانه ها چند سالی است که به آن می پردازند. در دو بحث کلی باشگاه ها مشکل داریم. اول اینکه تیم ها باید بازیکنان خوب خارجی را بیاورند نه اینکه بازیکنانی جذب شوند که نیمکت نشین بوده و فقط پولی دریافت کنند و به کشورشان بازگردند. چراکه در این بین فقط دلالان سود خواهند برد و بازیکنان درجه 3 را به لیگ ما تحمیل می کنند. چرا نباید لیگ ما از بازیکنان بزرگ انباشته شود، ما از فرانسه بیشتر و از ایتالیا کمتر پول می دهیم ولی ستاره های والیبال حاضر هستند در لیگ ترکیه حاضر شوند اما به ایران نیایند و دلیلش این است که مدیران باشگاه ها و مربیان یا دیر به فکر بستن تیم می افتند و یا اینکه شناخت درستی از بازیکنان ندارند.

 

مفسر و تحلیلگر والیبال کشورمان تصریح کرد: بحث دیگر بحث تمرینات تیم هاست. مربیان داخلی این تمرینات را از زمان ولاسکو یاد گرفتند و مشابه او تمرین می دهند. ما ندیدیم این تمرینات بومی گرایی شود و یا خلاقیتی به آن اضافه گردد. از تیم صدر جدول تا قعر جدول مانند ولاسکو تمرین می دهند اما باید دید این نوع تمرین در والیبال روز دنیا توسط اسپراو یا رزنده و یا بلنجینی نیز به همین شکل است و یا آن ها با مطالعه و خلاقیت تنوعی به تمرینات خود می دهند. مربیان ما در یک چارچوب و چرخه خاص حرکت می کنند و متاسفانه از والیبال روز دنیا دور هستیم. اینکه همه تیم ها به یک شکل تمرین دهند از لحاظ یکپارچگی تمرینات خوب است اما با این شرایط با ضعف و کمبود خلاقیت مواجه خواهیم شد و دیگر شاهد روش های نوین و خلاقانه نخواهیم بود. همه ولاسکو شدند اما نمی دانند که خود ولاسکو هم همیشه در پی چیزهای جدید و روش های نوین است.

 

وی در مورد ساختار باشگاه ها و بحث سازندگی باشگاه های داخلی نیز گفت: در واقع ما اصلا باشگاه نداریم. شاید از لحاظ سخت افزاری و داشتن سال والیبال، استخر و سالن بدنسازی خوب باشیم اما از نظر تفکر حرفه ای باشگاه نیستیم. باید دید چند نفر از اعضای هیئت مدیره باشگاه ها ورزشی و حرفه ای هستند. اکثر این افراد جنبه سمبلیک داشته و خیلی کارآیی ندارند.

 

جمشید حمیدی در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری معتقدند که سازندگی در باشگاه های ما وجود ندارد. خیلی از تیم های ما تیم های پایه دارند که بعضی ها برای یک هفته تشکیل می شود و بعضی ها هم در کل سال تمرین می کنند اما ماحصل این تمرینات چیست و چه کسی به این تمرینات نظارت می کند؟ چه کسی در کار کانون ها و پایگاه های پروش استعداد نظارت دارد؟ هرکسی مجوزی گرفته و کانونی تاسیس کرده است. امیدوارم فدراسیون والیبال بعد از اینکه سرمربی شایسته ای را برای تیم ملی انتخاب کرد به دنبال ایجاد تشکیلاتی در دل خود باشد و افراد عاشق و دقیق را در کنار خود جمع کرده که صرفا به دنبال پول و مامویت نباشند. امیدوارم این افراد با آگاهی به آرمان های والیبال ملی، تعهد داشته باشند و در بحث استعدادیابی و والیبال پایه فعالیت مداوم و اثرگذاری از خود به جا گذارند.

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

میلادمیرزایی
+9 # میلادمیرزایی 1395-11-09 15:58
افشار دوست اول میگه نیازی به حضور کولاکوویچ نیست وقتی با استویچف به توافق برسیم اما الان میگن دوشنبه داره میاد تهران وشنبه هفته بعد جلسه تشکیل داده نتیجه رو اعلام میکنیم..ین یعنی دو پهلو حرف زدن.اما از همین صحبتها میشه نتیجه گرفت استویچف شرایط خودشو گفته اما جواب رد نداده شاید شرایط سنگینی گذاشته اما جواب منفی نداده.فدراسیون میخاد شرایط کولاکویچ رو بسنجه وشنبه بعد نتیجه رو اعلا کنن..نم بعنوان یه تماشاگر وعلاقه مند به والیبال معتقدم ناچاریم شرطهای استویچف رو قبول کنیم هرچند که شرایط سخت اگه هم باشه به نفع والیبال کشورمونه.استویچ ف از هرلحاظ از کولاکویچ بهتره..مام تیمهای دنیا سرمربی خودشونو انتخاب کردند بجز آقای افشار دوست.استرالیا.ژ اپن .کانادا. لهستان. آلمان. لیگ جهانی رسید وهیچی معلوم نشد..کارهاروبسپ ارید به افشاردوست نگران نباشید!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

از سراسر اینترنت

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org