جدیدترین اخبار والیبال در کانال تلگرام ما عضویت

والیبال ایران - سرمربی جدید تیم ملی در نخستین نشست خبری خود برنامه های آتی تیم ملی را شرح داد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

57454108.jpgبه گزارش والیبال ایران، ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان در نخستین نشست خبری تیم ملی اظهار داشت: خوشحالم که تعداد زیادی از خبرنگاران را اینجا می بینم و خوشحالم که سرمربی تیم ایران هستم که یکی از قدرت‌های جهانی است. در یک ماه گذشته تصمیماتی در مورد روش کاری خود در ایران گرفتم. 8 آوریل تیم ملی برای حضور در لیگ جهانی دور هم جمع می شود. در ابتدا بازیکنانی که قرار است تست شوند، می آیند و 15 آوریل هم قرار است بازیکنان اصلی بیایند تا در لیگ جهانی هم حضور داشته باشند. توافقاتی برای بازی های دوستانه داشته باشیم.

 

سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره برنامه بازی های تدارکاتی گفت: در ابتدا در مونته نگرو با تیم ملی این کشور بازی می کنیم و سپس با اسلوونی روبرو می شویم که نایب قهرمان اروپا است. پس از آن هم قرار است با لهستان روبرو شویم. انتظار من این است که 21 می یک بازی دوستانه دیگر با لهستان برگزار کنیم تا به این ترتیب دور اول اماده سازی ما تمام شود و سپس به ایران برمی گردیم و برای لیگ جهانی اماده می شویم.

 

کولاکویچ اظهار داشت: بعد از پایان لیگ جهانی برای جام ملت های آُسیا و جام جهانی خودمان را آماده می کنیم. بعد از المپیک می خواهیم دوره جدیدی از کار را برای ۲۰۲۰ توکیو آغاز کنیم. در لیست من در ادوار اردوها بازیکنان متعدد و جوانی دعوت می شوند که امیدوارم برای توکیو در تیم ملی باشند. از بازیکنان با تجربه هم قطعا استفاده می کنیم تا با کمک آن ها جوان تر ها بتوانند توانایی خودشان را نشان بدهند. شاید در اولین لیست ما بازیکنان سن بالای ما با وجود کیفیت بالا حضور نداشته باشند اما ما به خاطر هدفمان می‌خواهیم از بازیکنان دیگر هم استفاده کنیم. در حال حاضر من به نتایج کسب شده و بازیکنان سن بالا احترام قائل هستم اما شاید در رقابت‌هایی که در ۲۰۲۰ خواهیم داشت آن ها در اوج نباشند که به ما کمک کنند. این موارد را به خاطر تجربه بالا می‌گویم و دو چرخه کامل المپیکی را در تیم ملی صربستان داشتم که دوبار تغییر نسل انجام دادم. ایران سرشار از استعدادهای متعددی هستند که همه دوست دارند در تیم ملی حضور داشته باشند اما ما با یک سری از محدودیت‌ها مواجه هستیم و همه نمی‌توانند در وهله نخست در این لیست باشند.

 

سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان در مورد تعامل با خبرنگاران گفت: من همیشه با اصحاب رسانه روابط حسنه‌ای داشتم، اگر سوالات در چارچوب لازم باشد تعامل خوبی با هم خواهیم داشت. من احترام زیادی برای خبرنگاران قائل هستم و انتظار دارم که خبرنگاران هم به من احترام بگذارند.

 

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا جوان گرایی را در تیم ملی ایران انجام می‌دهد یاخیر گفت: در افق جوان گرایی که ما مدنظر داریم قطعا از آن ها دعوت می کنیم اما محور اصلی کار شایستگان هستند و همه دعوت می شوند و مشخص نیست به هرکسی چه مقدار بازی می رسد. راه ما همان هدفی است که تعیین کرده ایم و از بازیکنان و جوان های شایسته و باثبات استفاده خواهیم کرد. این به منزله سرپرست خانواده ای است که باید به فکر همه باشد و برای کسانی هم که تازه می آیند باید برنامه داشت.

 

وی درباره اهمیت لیگ و اینکه درخشش در لیگ چقدر در انتخاب بازیکنان اثرگذار است، اظهار داشت: تمامی ملی پوشان قرار است از دل لیگ خارج شوند پس باید به آن احترام گذاشت. دقیقا به همین دلیل یک ماه مسابقات را تماشا کردم و فیلم های زیادی را بررسی کردم. قبلا هم دیدم که رسانه های اروپایی هم لیگ ایران را زیر نظر می گیرند چون آن را در جمع لیگ های معتبر قرار می دهند. لیگ های لهستان و ایتالیا و روسیه جز برترین ها هستند و نمی توان گفت کدام بهتر است. شاید باشگاه های ایران خیلی ثروتمند نباشند، اما شانه به شانه جلو می روند و رقابت نزدیکی با هم دارند.

 

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه آیا به نتیجه اهمیت بشتری می دهد یا تغییر نسل عنوان کرد: برای ما مهم این است که نتایج سال‌های گذشته را حفظ کنیم و در خلال کار در پست‌های موردنیاز جوانگرایی انجام دهیم، البته این کار ممکن است دردناک باشد و نتایج نه‌چندان خوبی هم بگیرد ولی ما در المپیک 2020 نمی‌توانیم از بازیکنانی استفاده کنیم که شرایط سنی و بدنی مناسبی ندارند. ما در حین کار تلاش می‌کنیم در پست‌های مختلف تغییر نسل انجام دهیم. من فقط لیگ برتر را مشاهده نکردم بلکه اردوی تیم‌های زیر 19 و زیر 23 سال را هم دیدم. به همین خاطر گفتم ایران پتانسیل زیادی دارد ولی نمی‌توانم از شخص خاصی به عنوان استعداد یا بهترین بازیکن نام ببرم.

 

وی درباره بی انضباطی و راه های مبارزه با آن اظهار داشت: حضور در تیم ملی در همه جهان یک افتخار است. بازیکنان نه تنها سفیر ورزش بلکه سفیر کشور خود هستند. البته شاید عده‌ای از آنها رفتارهایی داشته باشند که شایسته تیم ملی نباشند ولی قابل اصلاح است. من هم مثل همه مربیان خواستار اجرای نظم و انضباط در داخل و خارج زمین هستم. هرکس نتواند موازین انضباطی را در داخل و خارج میدان ورزشی رعایت کند، قطعا از اردو حذف خواهد شد. تیم ملی یک تیم خصوصی نیست بلکه تیم ملی ایران است.

 

سرمربی تیم ملی والیبال در مورد قولی که روز اول ورود به ایران داده بود و عنوان با ایران قهرمان خواهد شد گفت: هدف من برنده شدن در همه مسابقات است ولی اگر در همه مسابقات برنده شویم قهرمان جهان خواهیم بود. قهرمانی جهان انگیزه ورزشی من است ولی این نکته را هم مدنظر داشته باشید که به غیر از ایران 12 تا 15 تیم قدرتمند دیگر هم در جهان حضور دارند که می‌خواهند قهرمان جهان شوند ولی هیچکدام از آنها نمی‌توانند ادعا کنند که قهرمان جهان خواهند شد. من نیز نمی‌توانم قول دروغ و کذب بدهم. در کشور ما می‌گویند قول دادند شادی کاذب به ارمغان می آورد. ما تلاش می‌کنیم برنده شویم و در هیچ مسابقه‌ای از پیش باخته نیستیم. معتقدم مزد تلاش خود را خواهیم دید.

 

کولاکویچ در مورد بازیکنانی مانند مهدوی و محمودی که خداحافظی کردند اظهار داشت: مهدوی کارش تمام شده اما با محمودی حرف زدم و فهمیدم درگیر مشکلات جسمی و روحی متعدد است. تلاش نکردم حتما برگردد اما خواستم بیشتر فکر کند چون پست حساسی دارد. مشکلات وی را درک می کنم و امیدوارم بهترین تصمیم را بگیرد.

 

وی در مورد پاسور دوم تیم ملی اظهار داشت: کریمی یکی از بازیکنان مستعد لیگ ایران است که می‌تواند در همه رده‌های سنی ایفای نقش کند. فعلا نمی‌خواهم راجع به لیست نهایی تیم ملی صحبت کنم و ترجیح می‌دهم اسامی بازیکنان را پس از مشورت با پیمان اکبری اعلام کنم. در تیم زیر 23 سال نیز چندین بازیکن مستعد حضور دارند که می‌توانند در تیم ملی حاضر باشند.


کولاکوویچ دستیاران خود را معرفی کرد و گفت: دستیار اول من قطعا پیمان اکبری خواهد بود. ۲ نفر دیگر اعضای کادر فنی من قرار است به تیم ملحق شوند. دنیلی میشیچ (مربی بدنساز تیم ملی صربستان) و دراگان کوبیس (سرمربی پیشین ستاره سرخ بلگراد و دستیار اول تیم ملی صربستان) که قبلاً با من کار کردند در کادرفنی تیم ملی حضور دارند. من بسیار احترام قائل هستم به مربیان ایرانی و خودم درخواست کردم که دستیار اول من ایرانی باشد. به دلایل متعددی این تصمیم را گرفتم که اول به خاطر دانش فنی، دوم به خاطر ارتباط خوب با دیگر مربیان ایرانی بود.

 

او درباره نارضایتی مردم از نتایج تیم ملی ایران در المپیک اظهار کرد: تیم ملی والیبال ایران با حضور در المپیک یک موفقیت بزرگ کسب کرد و همیشه انتظارهای مردم غیرواقع بینانه است و این فقط مختص ایرانی ها نیست. تیم های دیگر جهان هم هستند که به دنبال کسب نتیجه هستند و در میان آن ها ایران هم وجود دارد که ما همیشه برای موفقیت و مدال می جنگیم و من گفتم که نمی توانم قول بدهم و تنها می گویم که طوری مبارزه می کنیم که برنده بیرون بیاییم و هیچ کسی در این راه نمی تواند امید را از ما بگیرد.


سرمربی تیم ملی در مورد اینکه چرا عنوان کرده که تیم ملی "ب" نداریم اظهار داشت: دلیل این موضوع این است که رقابت های خاصی نداریم که آنها درگیرش باشند. چه دلیلی دارد بازیکنان را بدون انگیزه در اردوها نگه داریم؟ نقش تیم ملی ب را در شرایط کنونی تیم ملی زیر 23 سال ایفا خواهد کرد.

 

کولاکویچ در مورد دلایل عدم همکاری با سیچلو عنوان کرد: احترام خاصی برای وی قائل هستم، اما در چارچوب مذاکراتی ما قرار نداشت. قطعا آمدم تا با نفراتی کار کنم که با هم آشنا هستیم و قبلا با هم کار کرده ایم.


وی در مورد اینکه آیا این احتمال وجود دارد که همسر شما با تیم ملی هندبال بانوان همکاری کند، اظهار داشت: به دعوت فدراسیون به همراه همسرم ساندرا از محل تیم ملی هندبال دیدن کردیم، اما هنوز صحبت و مذاکره ای نشده است.


سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان ادامه داد: من به شخصیت بازیکنان تا جایی که شئونات تیم را رعایت کنند احترام می‌گذارم، ولی در هر خانواده ممکن است مشکلاتی پیش بیاید که باید درون خانواده حل شود. به نظر من در یک خانواده یک گروه دیگر وجود نخواهد داشت تا زمانی که ملی‌پوشان خود را وقف تیم ملی می‌کنند مورد احترام من خواهند بود. همچنین من به واژه‌ای به نام بازیکن‌سالاری فکر هم نمی‌کنم.

 

کولاکوویچ در پایان نشست مطبوعاتی خود گفت: تشکر می کنم از همه شما چون کمک کردید بدانم خط فکری شما چگونه است. من خبرنگاران را شرکای ورزشی خود می دانم و باید برای هم احترام قائل باشیم. به زودی تاریخ جدیدی در تقویم شما رقم می خورد و می خواهم برای نخستین بار به زبان فارسی این عید را به شما تبریک بگویم "عید نوروز بر شما ایرانیان مبارک"

نوشتن دیدگاه


* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ارسال

دیدگاه‌ها  

معصومه
+12 # معصومه 1395-12-23 14:15
اقای اکبری بهترین مربیه ایرانه و خوشحالم که به عنوان دستیار اول سرمربی تیم ملی والیبال انتخاب شد،ایشون مربی با دانشیه و میتونه کمک زیادی به کوولاکویچ در جوانگرایی در تیم ملی بکنه همونطور که خودشون توی تیم پیکان همین روال رو در پیش گرفتن و بازیکنای خوبی رو به حامعه ی والیبال معرفی کردن.به امید موفقیت تیم ملی والیبال در مسابقات سال اتی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ستاره روشن
+8 # ستاره روشن 1395-12-23 19:29
ببینیم و تعریف کنیم!!!!!! چنان این پدیده زشت مثل سرطان توی والیبال ما ریشه دوانده که یک قدر قدرتی مثل ولاسکو می خواد. ان شاءالله که بتونه این سرمربی جدید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
شالچی
+6 # شالچی 1395-12-23 20:34
کولاکویچ رو نمی دونم ولی آقای پیمان اکبری آدمی نیست که بزاره تو تیم ملی بازیکن سالاری بشه . اینو مطمئنم حداقل از این بابت خیالمون راحته و تیم از این نقطه ضربه نمی خوره .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
خالد
+1 # خالد 1395-12-23 23:25
فدراسیون ایران بعد از رفتن آقای ولاسکو اولین تصمیم درستی که گرفته انتخاب آقای اکبری به عنوان مربی هستش امیدوارم موفق باشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
لیلی
+4 # لیلی 1395-12-23 23:32
جون مادرت تودیگه دست ازسر حمزه زرینی بردار،بزاربره بقیه ی عمرشو با نوه هاش سرکنه......
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

محصول پرفروش فروشگاه والیبال ایران