مربی و کارشناس والیبال کشورمان در گفتگو با والیبال ایران اظهار داشت: هرچند نظرم رو آناستازی است اما تا زمانی که تفکر ما در والیبال حرفه ای نشود و افراد غیر حرفه ای در راس کار باشند، آناستازی و دیگر مربیان بزرگ دنیا هم دردی از ما دوا نخواهند کرد/ ریاست فدراسیون برای رشد والیبال کشورمان ابتدا فکری به حال مشکلات داخلی بکنند چراکه با این شرایط با خود ولاسکو هم دیگر نتیجه نخواهیم گرفت.

اصغر نائینی، نظرسنجی کارشناسان برای انتخاب سرمربی تیم ملیبه گزارش والیبال ایران، اصغر نائینی مربی والیبال و بازیکن سابق تیم ملی کشورمان در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی، سامان دادن شرایط کنونی را مهم تر از هر چیزی دانست و به خبرنگار والیبال ایران گفت: به نظرم هیچ فرقی نمی کند چه مربی وارد والیبال ما شود، مربیان مطرح دنیا از لحاظ کیفی تقریبا در یک حد و اندازه هستند اما ساختار والیبال ما مریض است و مشکل ما مربی نیست.

 

وی ادامه داد: در زمان آمدن ولاسکو کسی در والیبال فحاشی نمی کرد و یقه هم را نمی گرفت. از زمانی که پول وارد والیبال شد و آدم های غیر حرفه ای و غیر والیبالی وارد شدند نتوانستند تیم ها، باشگاه ها و بازیکنان را کنترل کنند.

 

نائینی مشکل داخلی را ارجح به انتخاب مربی دانست و اظهار داشت: ما باید ابتدا خودمان را درست کنیم بعد به سراغ مربی برویم. ما خودمان مشکل داریم وقتی تمام ابزار و امکانات را داریم ولی افراد غیر حرفه ای در راس کار وجود دارند، بهترین مربی دنیا را هم بیاوریم بعد از چند وقت فرار می کند. بزرگ ترین مربیان دنیا نمی تواند لیگ ما و بازیکنان ما را درست کنند چون وظیفه آنها تمرین دادن و بحث فنی است.

 

نائینی افزود: از هر کسی بپرسید که پیشنهاد شما کیست اسم آناستازی را می برد، پیشنهاد من هم آناستازی است ولی باید ابتدا وضعیت والیبال خودمان را درست کنیم. برای مثال در هیئت رییسه که در مورد والیبال تصمیم گیری می کند چند نفر والیبالی هستند که اختیار تصمیم گیری را دارند.

 

مربی فصل گذشته شهرداری زاهدان درمورد پیشنهاد گزینه مورد نظرش تصریح کرد: به جای پیشنهاد سرمربی پیشنهاد دیگری دارم. آقای داورزنی ابتدا باید باشگاه های ما را درست کند تفکرات ما را حرفه ای کند و آدم های حرفه ای را بر سر کار قرار دهد. در زمان ولاسکو این مشکلات نبود و والیبال ما رشد کرد ولی هر روز که گذشت مشکلات ما به دلیل حضور افراد غیر حرفه ای بیشتر شد. ولاسکو، کواچ، لوزانو همه والیبال روز دنیا را می فهمند و اگر اکنون ولاسکو و آناستازی هم بیایند وضعیت ما همین خواهد بود.

 

وی تصریح کرد: والیبال ما باید از ریشه درست شود و تا زمانی که بزرگان والیبال ما با 50 سال قدمت در والیبال خانه نشین باشند، درست نمی شود. افرادی امروز در کار هستند که ما با سالیان سال حضور در والیبال آنها را نمیشناسیم. در این شرایط دست بازیکنان برای انجام هر کاری باز است و البته از نظر من بازیکنان هم مقصر نیستند و شاید اگر من نیز اکنون بازیکن بودم همین رفتار را داشتم. بازیکنان آدم غیر حرفه ای بالای سر خودشان می بینند.

 

نائینی در پایان خاطر نشان کرد: تیم ملی ازبازیکنان، لیگ، باشگاه ها و افراد درون والیبال ما نشأت می گیرد. مربیان 5 سال اخیر لیگ برتر ما را آنالیز کنید ببینید چه کسانی بودند و کدام بازیکن حرف آنها را گوش می دهد. این والیبال از درون بیمار است و ابتدا باید این مشکل حل شود وگرنه آناستازی هم مشکل ما را حل نخواهد کرد.

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

رضا
+2 # رضا 1395-09-10 12:39
حرفت درسته اقاي ناييني
تا زماني كه هر بازيكن فكر كنه تيم ملي بدون ان هيچ است، ولاسكو هم برگرده فايده اي نداره ولي به قول دوستمون اين پروسه زمانبره، تيم ملي جاي شايسته هاي فني و رفتاري است اين مسئله در اين چند وقت به خاطر تاكيد بر نتيجه فراموش شد متاسفانه
بالاخره الان مربي بزرگ با اختيارات كافي خيلي بهتر از مربي مثل سيچلو است كه كسي براش تره هم خرد نمي كنه
در واقع مربي بزرگ اگه بياد و بدون ترس بازيكن را بعد از خطاي رفتاري خط بزنه همه حساب كار دستشون مياد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
بردیا
+2 # بردیا 1395-09-09 21:07
با عرض ادب و احترام:
انتخاب سرمربی تیم ملی باید در اولویت فعلی باشد که هست اما اینکه چه شخصی از این هیاهو انتخاب میشود از آن مهمتر است آناستازی ، مک کاچن ، و لوزنت تیلیه هر کدام به نوبه خود ایده آل هستند و تیلیه فرانسوی همانند مک کاچن مشغول تدریس در دانشگاههای معتبر در حوزه ی والیبال هستند و از قدرت روانکاوی بالایی برخوردار هستند ، اما سیچلو را در کادر خود نمی پذیرند به ویژه آناستازی ، سپس در صورت اینکه با چنین اشخاصی نتوان قرار داد بست ، من خاویر وبر و آندره آ جیانی ، را بهترین انتخاب میبینیم. که نکته ی مهم این افراد علاوه بر دانش بالای فنی، دیسیپلین بالا ، مدیریت قوی ، و بازیسازی از بازیکنان که بسیار مهم است را دارند.،،، ولی احتمال تمایل ایران برای قرارداد با افراد فوق با توجه به شواهد و قرائن ، اخبار اواخر و نوع ادبیات به کار گرفته شده توسط آقایان داورزنی و افشار دوست و..... ضعیف به نظر می‌رسد. مگر اینکه پیشکسوتان و مربیان دلسوز والیبال و متقابلا دیگر ارکان فدراسیون و به طور کلی جامعه ی والیبال بتوانند با فشار و اعمال نظر این موضوع را به نفع نیاز والیبال ایران جامع عمل بپوشانند و متناسب با نیاز والیبال ایران شایسته ترین ها انتخاب شوند، که والیبال را در عرصه ی ملی از این منجلاب، بیرون بیاید. که امیدوارم چنین شود. علت های متعددی وجود دارد که بودن سیچلو را به عنوان سرمربی و حتی در مواردی مربی صلاح والیبال ایران نمیدانم. نخست ایشان چون با ایران قرارداد همکاری دارد نباید لیگ را تا بازی های پلی آف به حال خود رها میکرد و به کشورش میرفت، نگاه سیچلو به انتخاب بازیکنان کهنه است و محتاطانه عمل میکند ، با بازیکنان و فدراسیون روابط صمیمانه ای دارد که این موضوع باعث تأثیر پذیری وی از فدارسیون و حساب نبردن بازیکنان تیم ملی از ایشان میشود و عدم انضباط و انسجام را حتی بیشتر از قبل مشاهده خواهیم کرد ، خود محوری بازیکنان افزایش میابد،،، فقط در کشور قطر چند ملیتی سابقه ی سرمربی گری بزرگسالان را دارد و تجربه ی کافی را ندارد، در روانکاوی و تحت کنترل خود قرار دادن بازیکنان از عهده ی ایشان خارج است ، حریم او و بازیکنان حفظ نمیشود کمااینکه لوزانو موفق به این کار نبود چه برسد به سیچلو! در نتیجه دگرگونی کلی کادر فنی و نوگرایی میتواند به مانند یک شوک برای تیم ملی مثمر ثمر باشد و انگیزه و جنگندگی به تیم را برگرداند.
درخصوص صحبت های آقای اصغر ناینی مواردی را به درستی اشاره کردند اما نمیتوان موضوع مشکلات درون ساختاری را با انتخاب سرمربی ، در شرایط فعلی ، گره زد.! مشکلات بسیار عمده و پیچیده ی درون ساختاری در والیبال ایران وجود دارد. به طور مثال: اینکه الان هرکسی اعم از اعضای تشکیل دهنده ی فدراسیون تا مربیان لیگ سر جای خودش نیست ( نه همه ولی تعدادشان زیاد است ) و بازیکنانی تحمیلی که اصلا بدرد والیبال نمیخورند و خود را در لیگ و موارد نادری در تیم ملی توسط صنعت دلالیسم و نزدیکی به یک سری عوامل نفوذی، جای داده اند. یکی از علتهای مهم آن هم پول است و مطرح شدن این رشته ی ورزشی به خصوص در دوران ولاسگو ، البته این موضوع در کشورهایی نظیر ایران که در رتبه های آغازین فساد اداری قرار گرفته اند، بیشتر به چشم میخورد و شامل فقط والیبال نیست. البته من نیز این موضوع را یک بحران میبینم اما برای رفع آن نیاز به کندوکاو بیشتر ، برنامه ریزی طولانی مدت است نمیگویم شدنی نیست اما بسیار زمان بر است ( مانند خراب کردن ساختمانی قدیمی که ترک برداشته ، قبل از تخریب باید آنرا خالی از سکنه و وسایل ارزشمند کرد و پس از تخریب آن، مجدد زیر بنای آن را قرص و محکم ساخت ) امیدوارم در این بهبه، به والیبال بانوان گرامی کشور نیز بیشتر توجه شود و به دور از تبعیض های........... .بتواند در میادین ملی بدرخشند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
امین فرزانه
+6 # امین فرزانه 1395-09-09 18:44
در این که والیبالی های واقعی خانه نشین هستند و حاضر نیستند زیر بار خرده فرمایشات غیرحرفه ای ها برن هیچ شکی نیست، ولی هنوز والیبال اون قدرها بیمار نیست که نشه کاریش کرد. کافیه قوانین جدی و محکم و در باره همه اجرا بشن و عدالت رعایت بشه. اون چیزی که هر سیستمی رو داغون می کنه بی عدالتی هست و بینظمی که متاسفانه کلا گریبان ورزش مارو گرفته. امیدوار بودیم والیبال مصونبمونه که نموند و متاسفانه عوارض زشتش رو توی لیگ نشون می ده. مربی خوب ایرانی کم نداریم.درد ما تمکین نکردن به قانونه. ولاسکو هم اگه تونست موفق بشه به خاطر این بود کهقانون رو درست اجرا کرد و زیر بار خرده فرمایشات نرفت. خیلی راحت بگیم کسی نتونست اونو بخره یا بترسونه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
یونس وصوی
+4 # یونس وصوی 1395-09-09 18:32
خلاصه چه خاکی بر سرمون بریزیم!!؟ این موضوع تو طولانی مدت شاید ده سال هم بیشتر زمان بخواد قبول دارم والیبال ما از درون خیلی مشکلات داره ، ولی خیلی زمان میخواد باید ی بلوزر بیارن خوب هارو چه مربی و چه کارشناس و بازیکن رو گلچین کنن ،،، بقیه رو شخم بزنن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

از سراسر اینترنت

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org