مربی و کارشناس والیبال کشورمان در گفتگو با والیبال ایران اظهار داشت: بعید میدانم آناستازی به ایران بیاید اما اگر به دنبال کسب نتیجه هستیم باید شرایط حضور او را فراهم کنیم/ اوریارته آرژانتینی هم گزینه مناسبی است/ همیشه این انتظار را نباید از سرمربی داشته باشیم تا نظم و انضباط را با دیکتاتوری در تیم حاکم کند بلکه فدراسیون و مدیریت هم باید در این قضیه کمک کنند/ تیم ملی به سرپرست جدی تر و قوی تری نیاز دارد.

نظرسنجی کارشناسان / مصطفی شجایی / انتخاب سرمربی تیم لمیبه گزارش والیبال ایران، میر مصطفی شجاعی کارشناس و مربی والیبال کشورمان در مورد انتخاب سرمربی جدید برای تیم ملی به خبرنگار والیبال ایران گفت: ابتدا باید به این نکته اشاره کنم که اشتباه ما زمانی بود که زودتر از موعد به آقای ولاسکو رضایت نامه دادیم، او همچنان یک سال با ما قرارداد داشت و تیم ما به پویایی لازم، پختگی و بلوغ تکنیکی و تاکتیکی برای کسب نتایج بزرگ در مسابقات مهمی چون لیگ جهانی و قهرمانی جهان رسیده بود. ما می توانستیم با ولاسکو حتی روی سکوی قهرمانی این مسابقات قرار بگیریم و از دست دادن او اشتباه بزرگی بود.

 

وی ادامه داد: اشتباه بعدی ما در انتخاب جانشین ولاسکو بود که بسیار کم تجربه عمل کردیم. کواچ بی تجربه را بدون هیچ رزومه ملی در راس کادر فنی تیم ملی قرار دادیم. این شکاف زیاد بین ولاسکو و کواچ باعث شد بازیکنان از لحاظ  روانی تحلیل بروند و علاوه بر تیم های درجه یک دنیا در مسابقات قهرمانی جهان ژاپن به تیم های درجه 2 جهان مثل آرژانتین، کانادا و استرالیا ببازیم.

 

شجاعی در خصوص عملکرد رائول لوزانو نیز اظهار داشت: ما در انتخاب بعدی به سراغ لوزانو رفتیم که بعد از سال 2007 در تیم لهستان هیچوقت مربی گری ملی نداشت و در لیگ لهستان هدایت تیم های ششم یا هفتم لیگ را برعهده گرفته بود. ما باید مربی هم سطح یا نزدیک به تفکرات و کاریزمای ولاسکو می آوردیم اما تصمیم گیری در این 2 انتخاب ضعیف بود و باعث شد که امروز ندانیم چه کاری انجام دهیم.

 

مربی والیبال کشورمان در مورد گزینه ها ی مدنظرش تصریح کرد: اگر به دنبال کسب نتیجه هستیم باید شرایط آقای آناستازی را فراهم کنیم. من با او در مسابقات قهرمانی اروپا و جهان در ایتالیا برخورد داشتم و صحبتی نیز با هم داشتیم. با توجه به شناختی که از او و تفکراتش دارم بعید می دانم که به ایران بیاید اما بسته به نیاز تیم ما که مدیریت و اقتدار مربی است فکر می کنم که آناستازی بهترین گزینه است. از طرفی آقای اوریارته آرژانتینی که سرمربی تیم ملی استرالیا بوده است به چند دلیل می تواند گزینه خوبی برای هدایت تیم ملی ما باشد.

 

شجاعی ادامه داد: ایشان آرژانتینی و تفکراتش به ولاسکو بسیار نزدیک است و ارتباط نزدیکی با هم دارند، همچنین از دانش فنی خوبی برخوردار است و با شکست تیم ما استرالیا را به المپیک لندن برد. اوریارته به دلیل فعالیت در کشور استرالیا شناخت خوبی از تیم های آسیایی به خصوص ایران دارد. این مربی در شرایط کنونی از گزینه هایی مانند مندز و سیچلو به مراتب بهتر است زیرا گزینه ای مانند سیچلو به هیچ وجه کاریزمای سرمربی گری ایران را ندارد.


 شجاعی نقش فدراسیون را در ایجاد نظم و انضباط جاکم بر روی تیم مهم دانست و گفت: نکته مهمی که اکثر کارشناس به آن می پردازند مدیریت و اقتدار سرمربی است. همه اعتقاد دارند که بازیکنان ما در شرایط منظم بهتر بازی می کنند ولی معتقدم که همیشه این انتظار را نباید از سرمربی داشته باشیم تا نظم و انضباط را با دیکتاتوری در تیم حاکم کند، بلکه فدراسیون و مدیریت هم باید در این قضیه کمک کند. نباید اجازه دهد که بازیکن وارد حاشیه شود. با مدیریت رفتار بازیکنان باید این فرصت را به مربی دهیم تا فارغ از این مسائل به تخصص و فن خودش بپردازد. اگر مربی را انتخاب کنیم که 50 درصد از وقت و انرژی خودش را روی این مسائل بگذارد نمی تواند قابلیت های فنی اش را بروز دهد.

 

وی تاکید کرد: نباید همه مسئولیت مدیریت را به مربی انتقال دهیم، ضمن اینکه باید مربی مقتدری انتخاب کنیم باید روی بازیکنان نیز کار کنیم و کمک حال مربی باشیم.

 

مصطفی شجاعی در پایان خاطرنشان کرد:  تیم ملی ما همچنین به مدیر و سرپرست جدی تر و قوی تری نیاز دارد زیرا آقای خوشخبر عزیز که زحمات زیادی کشیده اند به علت نزدیکی زیاد با بازیکنان محجوب به حیا هستند و آن مدیریت لازم در ایشان وجود ندارد. همه وظایف را بر دوش مربی قرار ندهیم و فدراسیون محترم هم در ایجاد نظم و انضباط  بکوشد تا مربی با آسودگی خاطر به انجام وظایفش بپردازد.  معتقدم حتی اگر مربی ضعیف تری بیاوریم ولی در ایجاد نظم و انضباط بکوشیم نتایج خوبی کسب می کنیم. در لیگ ما هر هفته شاهد درگیری هستیم امیدوارم بیشتر مواظب والیبال و باشگاه های خودمان باشیم تا بتوانیم با کنترل حواشی بی نظمی را از تیم ملی دور کرده و اقتدار این روزهای والیبال ما در جهان همچنان حفظ کنیم.

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

siv
+1 # siv 1395-09-09 12:32
فقط مربی هایی مثل آلکنو و رزنده و آخرین گزینه آناستازی! اگر فدراسیون سیچلو رو انتخاب کنه فاتحه ی تیم ملی خوانده است با انتخاب سیچلو تیم ملی با سر سقوط میکنه!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
امین فرزانه
0 # امین فرزانه 1395-09-09 14:36
به نقل از siv:
فقط مربی هایی مثل آلکنو و رزنده و آخرین گزینه آناستازی! اگر فدراسیون سیچلو رو انتخاب کنه فاتحه ی تیم ملی خوانده است با انتخاب سیچلو تیم ملی با سر سقوط میکنه!با یک سرمربی مقتدر داخلی مثل دکتر خسرو ابراهیم یا استاد مسعود صالحیه و توان فنی سیچلو و مساجدی و .... خیلی بهتر از خارجی ها می شه این تیم رو و اعتماد به نفس مربیان داخلی رو که واقعا با دست خالی دارن کارهای بزرگی می کنن تقویت کرد. اشتباه محضه تیم ملی رو آزمایشگاه مربیان متعددکردن. باید روزی روی پای خودمون واستیم و امروز اون روز هست. توی فوتبال هم با مربی های ایرانی در بعضی از مقاطع خیلی بهتر نتیجه گرفتیم. می شه تا لیگ جهانی امتحان کرد، اگه جواب نداد این جور برای مربی های خارجی سینه زد. ما که از کواچ و لوزانو کوچینگی بهتر از بعضی از مربیان خودمون ندیدیم. بعضی جاها از مربی های لیگ دست یک هم بدتر کوچینگ کردند، منتهی همیشه در نظر ماها مرغ همسایه غازه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
رضا
+2 # رضا 1395-09-09 10:50
آقاي داورزني تا حالا چنين اشتباه داشته مثل انتخاب كواچ بعد إز ولاسكو ولي اگر سيچلو يا مربي مشابه اش را چهار سال برأي واليبال بياره،قشنگ همه زحمات يزداني خرم رو خراب می کنه
اميدوارم دقت كنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
کارن
+1 # کارن 1395-09-09 09:14
با درود.ضمن تا یید اکثرحرف های جناب شجاعی بویژه که فقط مربی نباید در بحث اخلاقی و نظم وانظباط نقش ایفا کنه .بلکه فدراسیون و از همه مهمتر سر پرست تیم هم باید نقش پر رنگی داشته باشن.موافقم اما متاسفانه!!! به علت اینکه تو این چند سال و الیبال ما پیشرفت خوبی داشته .اما متناسب با ان مدیر ویا مربی و...ما پیشرفت نداشتن .در نتیجه الان سطح والیبالیست های ما از سطح بقیه بدنه والیبال بالاتره.اینم باید طی زمان رفع کرد چون یک شبه نمیشه.اما برای بهبود کار فقط میتوان از خود اقای دداور زنی خواست که در تیم ملی بیشتر حضور داشته باشن (البته در بخش نطم وانظباط) چرا که الان مدیری با جذبه در سطح تیم به جز خود اقای داور رنی وجود نداره.ودوم کار فرهنگی کرد وبا جوانان که اینده والیبال ما هستند صحبت کرد وکلاس گذاشت که باید این رو بدونن که حتی اگر زمانی مثل معروف وموسوی و...شدن در تیم حرف اول رو مربی میزنه .....با بازیکنان با تجربه تیم هم باید صحبت بشه باید برای پیشرفت والیبال با مربی جدید همکاری لازم رو انجام بدن وبه مربی که میخاد وارد والیبال ایران بشه نیز هر کی باشه حتی رزنده باید گوشزد بشه فرهنگ و رفتار والیبالیست های ایرانی .شاید .واقعا اگر میخواهید ضعف والیبال ما رو ببینید به حرفهای ژیگالدو پاسور سرمایه دقت کنید .ایشان هم فهمیده والیبال حرفه ای نشده و بازیکنان متاسفانه ......و تو صحبتاش اشاره کرده به اناستازی و قدرت رهبریش.مساله بعد اقای ولاسکو هست که ضمن اینکه معتقدم بهترین مربی جهانه.اما دیگه نیست حال اشتباه یا درست دیگه رفته .ما اگر میخایم پیشرفت کنیم باید این موضوع رو قبول کنیم ودیگه حتی در موردش حرف هم نزنیم.بله ولاسکو به علت اینکه زمان جوانی والیبال ما اومد وخودشم با تجربه بود توانست موفق باشد .اما الان دیگه والیبال ما مانند 5 سال پیش نیست .دیگه سید موسوی وغفور و.....دیگران بازیکنان قبلی نیستند.باید مربی متناسب با والیبال با تجربه و بررگ شده ما بیاد. وبازیکنان هم این رو بدونن هنوز سربازه این وطنن.پس لطفا ولاسکو تمام....به فکر الان باشید .یک جمله والیبال ما بزرگ شده اما حرفه ای نه .و اما متاسفانه هنوز بدنه والیبال حتی بزرگ هم نشده چه برسد به حرفهای .و ما باید در رستای والیبال بزرگ شده مان .مربی و سرپرست و مدیر هم بسازیم با مراودات بیشتر با والیبال روز وکشورهای صاحب والیبال.در اخر از جناب داور رنی خواهشمندم با توجه به اینکه والیبال ما سرشار از استعداده مانند معنوی نژاد هست هر چه زودتر مربی در خور نام و اعتبار والیبال که بدرد هم بزرگای والیبال بخوره وهم جوانان واینده والیبال.چرا که در بهترین برهه از والیبال هستیم و از دست دادن این فرصت بسیار میتونه به ما ضربه بزنه .ضمن اینکه شاید بشود از بیرون والیبال هم کمک گرفت ونیروهایی باشند که بتوانند کمک کنند.به ویژه در بحث سرپرستی و....!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ستاره روشن
+1 # ستاره روشن 1395-09-09 08:16
یعنی واقعا بین این همه اساتید و بازیکنان تحصیلکرده و با سابقه و پیشکسوت این مملکت یکی پیدا نمی شه که بتونه این اقتدار و مدیریت رو داشته باشه؟ پس چرا مربیان قدیمی داشتند؟ ایا واقعا تیم ملی ما جای آزمایش و خطا روی مربی خارجی با دستور و فرمان های رنگارنگ اوناست؟ اگه واقعا از لحاظ فنی مشکل زیادی نداریم، حتی یک مدیر هم بین این همه والیبالیست کاربلد پیشکسوت پیدا نمی شه؟ اشکال از دخالت های بی جا و دستورات غیر والیبالی یه که کواچ و لوزانو رو هم بیچاره کرد. سرمربی ایرانی کاریزماتیک و مقتدر هم داریم. فقط باید فدراسیون محکم پشتش واسته. نظم رو باید از لیگ شروع کرد و از اقتدار کافی دادن به مربی های لیگ.جلوی یک عده بازیکن بی ادب، دست بسته عمل می کنن. این جوری گنده تر از آناستازی هم نمی تونه کاری بکنه. حالا اون قدر مربی های خارجی رو گنده کنیم که اگه نیان واسه والیبال عزا بگیریم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
مهدیpu
+6 # مهدیpu 1395-09-09 02:56
دستتون واقعا درد نکنه آقای داورزنی و افشار دوست از الان دارم با انتخاب سیچلو ، یا یکی مثل سیچلو ایران رو جزو 4 تیم برتر المپیک 2020 توکیو میبینم،،، ولی تو خواب!!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
بهداد موسوی
+2 # بهداد موسوی 1395-09-09 02:51
اگه دنبال قدرت و پویا شدن والیبال ایران هستید ، اکثر کارشناسان و مربیان با دلایل منطقی ، مثل آقای مصطفی شجاعی ، بهروز عطایی ، عادل بناکار ، جهانگیر سید عباسی ، پیشکسوتان آقای حمیدی ، ترابی ، شاکری همه تو این مدت چند ماه مو سفید کردن انقد گفتن به اشخاصی مثل ولاسگو و آناستازی و.... نیاز داریم یا حالا اگه امکان پذیر نبود که هست، یکی دو پله پایین تر از اینا ولی با مدیریت و کاریزمای قوی و دانش بالای فنی ، ولی اگه قصد دارید با سری مسائل غیر اخلاقی سر و تش رو هم بیارید و اصلا قید والیبال رو بزنیم سیچلو بهترین انتخابه اصل لازمم نیست سرمربی بشه همین که مربی هم باشه کافیه ولی مثل اینکه میخواید وضعیت از اینم گل و بلبل تر بشه!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
الهام عابدینی
+4 # الهام عابدینی 1395-09-09 02:35
تو این سه نفر فقط آناستازی ، ولی ایران نمیاد آقای بردیا راست میگن اون کادرخودشو میخواد از طرفی فدراسیون هم به عمد لیست کوتاه 3 نفره اعلام کرده و اسم کسانی رو انتخاب کرده که یا ایران بیا نیستند یا اینا شرایطی جلوشون میزارن که این اتفاق نیفته ، تا از دل این ماجرا سیچلو رو انتخاب کنن تا فنا شیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
متین فردمنش
+6 # متین فردمنش 1395-09-09 02:28
اینا ول کن سیچلو نیستند سرکاریم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
محمدرضا76
+5 # محمدرضا76 1395-09-09 01:38
مربى بايد ديكتاتور باشه به نظرم فقط آلكنو
با قدرت تمام وقتى ديد موزرسكى خوب كار نميكنه خيلى راحت خطش زد و به المپيك نياوردش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
محمدباستانی
+6 # محمدباستانی 1395-09-08 23:35
سلام به نظرمن الان تیم نیازبه یک مربی میخوادکه اول ازهمه سالارباشه ینی اسمش وزن نیمکت روازبازیکنای داخل زمین بیشترباشه مربی که بتونه ازهرجهت سکاندارخوبی باشه
ازاین گزینه هااناستازی بهترینه چون هم افتخارات زیادی داره وهم مربی بزرگ وکاربلدیه
اگه الان بیاریمش خیلی بهتره ازبعد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
مبینا
0 # مبینا 1395-09-09 17:07
عزیزم آناستازی به ایران نمیاد دلت رو خوش نکن چون اون یه کادر مخصوص داره که میگه شرط من اینه که اونارو با خودم بیارم اما فدراسیون قبول نمیکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
مینو
+7 # مینو 1395-09-08 23:25
تیلیه هم حرف نداره. اما فدراسیون قصدش سیچلو ست ، خدا کنه این اتفاق رخ نده چون واقعا شایسته نیست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
بردیا
+3 # بردیا 1395-09-08 23:19
صحبت های شما کاملا درست بود ممنون، و به شما موافقم ولی یکی از علت هایی که آناستازی به ایران نمی آید این است که ایشان کادر فنی خود را میخواهد و سیچلو را نمیپذیرد ، زیرا او تنها نیست و یک پکیج فکری ، روانی و عملی است ، و خود فدراسیون به این موضوع واقف است ، به اعتقاد من آوردن مربی بزرگ و متناسب با نیاز والیبال ایران سخت نیست بلکه احساس میشود خود فدراسیون به ویژه آقای داورزنی و افشار دوست چنین قصدی ندارد و گزینه ی نخست سیچلو به نظر میرسد یا شخصی که بتواند مشابه سیچلو با فدراسیون مراوده داشته باشد و در شرایط گوناگون حرف شنوی داشته باشد و.... که این موضوع اگر همانند دو سال اخیر ادامه داشته باشد طبعات تلخی به دنبال دارد. در وهله ی اول باید دور انضباط و انسجام تیمی را خط بکشیم و سپس بازیکن سالاری به شدت افزایش میاید ، خود محوری بازیکنان بیشتر میشود و نگاه سیچلو به انتخاب بازیکنان بسیار محتاطانه و کهنه است ، تأثیر پذیر است و بازیکنان گوش به فرمان ایشان نخواهند بود و در نهایت برای تیم ملی ایران اشتباه بزرگی محسوب میشود اگر واقعا قصد دست کم در آمدن از وضعیت فعلی را فدارسیون داشته باشد گزینه های مطرحی چون هیو مک کاچن سرمربی سابق تیم ملی والیبال آمریکا که قهرمانی المپیک 2008 پکن را به ارمغان آورد و در المپیک 2012 لندن مدال نقره را برای تیم ملی بانوان آمریکا کسب کرد و به عنوان ده تئوریسین برتر جهان شهرت دارد و جان اسپروا مربی کنونی موفق تیم ملی آمریکا ، شاگرد او بوده و همواره مک کاچن را الگوی والیبال نوین میداند وی اکنون نیز با هیچ تیمی قرارداد ندارد، سپس لوزنت تیلیه فرانسوی که او نیز همانند مک کاچن در دانشگاهها به تدریس والیبال میپدارزد انتخاب مطلوبیت است ، پس اگر موفق به جذب چنین اشخاص سرشناسی نشدیم. میتوانیم با مربیانی با چند پله پایین تر ولی با مدیریت قوی همچون آندره آ جیانی سرمربی اسلوونی که در سال 2015 شگفتی خلق کرد و به نایب قهرمان اروپا شد ، یا خاویر وبر ، دنیل کاستلانی ، و مربی سابق ایتالیا مائورو بروتو که مدیریت بسیار قوی دارد ، وارد رایزنی شویم،،، اعلام این سه اسامی پیوستن آنها به والیبال ایران بیشتر به رویا میماند تا واقعیت بخصوص مارسلو مندز که به لهستان هم نرفت و به نظر من برای والیبال ایران ایشان مناسب نیست ، استویچف بلغار هم گزینه ی خوبی است اما به لهستان نزدیک تر از ایران به نظر می رسد ، آناستازی هم که گزینه ی عالی است که به آن در نگارش بالا اشاره کردم. و در بدترین حالت استفان آنتیگا نیز بسیار بهتر از سیچلو است با تمام این تفاصیل به عقیده ی من میبایست در کادر فنی تیم ملی دگرگونی کامل ایجاد شود تا یک شوک به تیم وارد شود ، اما تمام شواهد ، مصاحبه ها ، ادبیات ضد و نقیض آقای داورزنی و دیگر ارکان وابسته به فدراسیون ، انتخاب گزینه هایی که آمدنتان به ایران سخت است ، لیست کوتاه بشه نفره ، و اخبار اواخر ، چیز دیگری را قوت میبخشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

از سراسر اینترنت

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org