مصاحبه با داوران والیبال

کاوه سرحدی پیشکسوت 70 ساله داوری والیبال کشورمان در گفتگو با والیبال ایران اظهار داشت: در والیبال به اندازه کافی داور نداریم/ فدراسیون نمی تواند همه پیشکسوتان را حمایت کند اما می تواند افرادی را که شرایط ممتازی دارند کنار هم جمع کرده و از آنها استفاده کند.

کاوه سرحدی سعید عشق دوستجمشید حمیدی - پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران، کاوه سرحدی معلم قدیم ورزش و از پیشکسوتان داوری ایران می باشد که به گفته اکثر کارشناسان والیبال کشور او بهترین داور تاریخ والیبال ما بوده است. وی در دهه 90 میلادی عضو کمیته مسابقات و قوانین کنفدراسیون والیبال آسیا بود. ایشان تنها داور ایرانی هستند که در فینال بک بازی آسیایی قضاوت داشتند. سرحدی در زمان پرویز خاکی و یزدانی خرم دبیر فدراسیون والیبال ما نیز بوده و بارها به عنوان معاون کاروان اعزامی ورزش ایران به بازی های آسیایی فعالیت داشته است. حال در سن 70 سالگی و در حالی که سال هاست از والیبال دور شده به سراغ او رفتیم ( به همراه سعید عشق دوست پیشکسوت داوری) و پای صحبت های این پیشکسوت والیبال نشستیم. گفتگوی اختصاصی والیبال ایران با کاوه سرحدی را در ادامه می خوانید:

داور برجسته بین المللی و FIVB والیبال کشورمان گفت: به داوران خارجی می گفتم جرات دارید در ارومیه یا گنبد سوت بزنید/ داوران ما جایگاه و شرایط مناسبی ندارند اما در مقابل انتظارات بسیار بالایی از آنها وجود دارد.

فرهاد شاهمیریبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ فرهاد شاهمیری تنها داور دارای درجه FIVB والیبال کشورمان در خصوص عملکرد درخشان خود در مسابقات جهانی 2014 و همچنین مسائل روز داوری والیبال کشورمان با خبرنگار والیبال ایران به گفتگو پرداخت.

رئیس کمیته داوران فدراسیون والیبال گفت: آخرین تیم داوری اعزامی فدراسیون جهانی بهترین قضاوت را داشت / برای ورود داوران زن به سالن آزادی مشکل داشتیم.

امیدوار حاتمیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ تیم ملی والیبال کشورمان در شش دیدار از سری مسابقات لیگ جهانی 2014 میزبان سه ابر قدرت والیبال جهان در تهران بود که ملی پوشان ایران با عملکرد درخشان خود و کسب پیروزی های پیاپی موفق به صعود زودهنگام به مرحله بعدی این مسابقات شدند. امیدوار حاتمی عضو کمیته داوران کنفدراسیون والیبال آسیا و کارشناس داوری کشورمان درخصوص آخرین تیم داوری اعزامی از سوی فدراسیون جهانی جهت قضاوت دیدارهای ایران - لهستان به خبرنگار والیبال ایران گفت: داوران دو دیدار آخر ما در تهران داوران خوبی بودند و از نظر اجرای قوانین مشکل خاصی در عملکرد آنها دیده نشد.

عضو کمیته داوران کنفدراسیون والیبال آسیا گفت: استفاده از ویدئو چک استرس دواران را بالا می برد، سطح قضاوت داوران ایرانی در لیگ داخلی کشورمان بسیار بالاتر از لیگ جهانی است.

امیدوار حاتمی رئیس کمیته داوران فدراسیون والیبالبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ تیم ملی والیبال کشورمان در چارچوب هفته پنجم لیگ جهانی 2014 دو دیدار خانگی میزبان تیم ملی ایتالیا بود و موفق شد با کسب دو پیروزی شش امتیاز ارزشمند بدست آورد. ناظر و داوران اول و دوم این دیدارها از سوی فدراسیون جهانی والیبال انتخاب و به کشورمان اعزام شده بودند. امیدوار حاتمی کارشناس و مدرس داوری کشورمان در گفتگو با خبرنگار والیبال ایران درخصوص عملکرد تیم داوری اعزامی به تهران اظهار داشت: به صورت کلی شاهد ضعف هایی در قضاوت این دو دیدار بودیم. ویدئو چک ابزار جدیدی است و متاسفانه این داوران توانایی استفاده صحیح از آن را نداشتند.

عضو کمیته داوران کنفدراسیون والیبال آسیا عملکرد ناظر و داوران اعزامی فدراسیون جهانی را بسیار پر خطا ارزیابی کرده و سطح داوران ایرانی را بالاتر خواند.

امیدوار حاتمی سرپرست کمیته داوران فدراسیون والیبالبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ تیم ملی والیبال کشورمان تاکنون میزبانی دو دیدار از لیگ جهانی 2014 را بر عهده داشته است و چهار دیدار دیگر نیز در چند روز آینده به میزبانی کشورمان برگزار خواهد شد. ناظر و داوران اول و دوم این دو بازی داورانی خارجی بودند که از سوی فدراسیون جهانی والیبال برای نظارت و قضاوت این دو دیدار انتخاب شده بودند. امیدوار حاتمی سرپرست کمیته داوران فدراسیون والیبال کشورمان پیرامون قضاوت این دو دیدار به خبرنگار والیبال ایران گفت: پیش از هر چیز به عنوان یک کارشناس و یک معلم داوری پس از چهل سال فعالیت باید بگویم خوشبختانه سطح داوران خودمان را از داوران انتخاب شده برای این دو دیدار بالاتر دیدم. در این دو دیدار شاهد قضاوت متوسطی بودیم. قضاوت نه خوب و نه عالی بود. در برخی موارد هم نقض مقررات صورت گرفت که متاسفانه ناظر صربستانی که وظیفه جلوگیری از سرپیچی از قانون را داشت برخلاف وظیفه اش اقدامی نکرد.

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

از سراسر اینترنت

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org