جدیدترین اخبار والیبال در کانال تلگرام ما عضویت

مصاحبه اختصاصي واليبال ايران با مجتبي غياثي بازيكن فصل گذشته تيم واليبال ميزان خراسان

فصل قبل تیم میزان خراسان یکی از پدیده های لیگ برتر والیبال کشورمان بود که توانست در نیم فصل اول در جمع چهارتیم برتر و در کل در رتبه هفتم سوپر لیگ والیبال ایران بایستد.
سکان داری تیم میزان را جبار قوچان نژاد برعهده داشت که وی توانست با بازیکنان جوانی چون وادی ، شهروز همایون فر ، یوسفی ، صمد اکبری ، مجتبی غیاثی و... در خلال مسابقات تیم های بزرگ و مطرح کشور همچون کاله مازندران ، پیکان تهران و شهرداری اورمیه را مغلوب کند.
ماهم در ادامه مصاحبه های اختصاصی،این بار گفت و گویی با پشت خط زن فصل قبل میزان خراسان ، یعنی مجتبی غیاثی ترتیب داده ایم که در زیر میخوانیم...

 

** لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرماييد چطور شد که پا به عرصه والیبال گذاشتید و از چند سالگی بصورت حرفه ای والیبال بازی میکنید؟

مجتبی غیاثی هستم متولد بیستم دی 1367 در شهر اهل چهارمحال و بختیاری و در تهران زندگی میکنم.
والیبال را از همان دوران کودکی شروع کردم ، به تیم استانی چهارمحال و بختیاری دعوت شدم ، پس از آن در اردوی تیم های ملی نوجوانان ، جوانان و امید حضور داشتم و از سال 83 در لیگ برتر والیبال ایران بازی میکنم.

 

** اگر مجتبی غیاثی والیبالیست نمیشد چه حرفه دیگری را دنبال میکرد؟

من در دوران دبیرستان دانش آموز خوب و درس خوانی بودم و در دانشگاه هم دانش جوی کارشناسی حسابداری بودم و فکر میکنم اگر والیبال را به طور حرفه ای دنبال نمیکردم و به صورت جدی درسم را ادامه میدادم الآن شغلی مرتبط با رشته تحصیلی ام داشتم

 

** در چه تیم هایی سابقه عضویت دارید؟ و مقام هايي كه تابحال موفق به كسب آن شده ايد را بفرماييد ؟

سال 83 در تیم دانشگاه علمی،کاربردی شهرکرد حضور داشتم که برای اولین بار در لیگ برتر تیم داری میکرد ، سه سال را در اتکای تهران بودم ، سپس به تیم سایپا پیوستم و بعداز آن هم در تیم های سنگ آهن بافت یزد ، جواهری گنبد و میزان خراسان بازی کرده ام.

با تیم باشگاهی سایپا نایب قهرمان لیگ برتر شدم ، در سال 2007 قهرمان نوجوانان جهان شدیم و در همان مسابقات عنوان بهترین بازیکن را گرفتم ، قهرمان جوانان آسیا در سال 2008 در تهران شدیم که بازهم بهترین بازیکن مسابقات لقب گرفتم و در سال 1386 جز 10 ورزشکار برتر ایران بودم.

 

** واليبال در استان شما چگونه است ؟ ورزش پرطرفداري محسوب ميشود ؟به نظر شما موفق ترین ورزشکار اين استان  (چهارمحال و بختیاری) كدام چهره است ؟

در استان ما استعداد ها و ورزشکاران زیادی در رشته های مختلف دو و میدانی حضور دارند ولی فکر میکنم بجز من ورزشکار دیگری مقام جهانی ندارد.

تنها کسی که از استان ما در لیگ برتر والیبال ایران بازی میکند من هستم، والیبالیست دیگری در لیگ برتر بازی نمی کند ولی در لیگ دسته یک بازیکنانی از استان ما هستند که بازی میکنند ولی سطحشان بالا نیست که در حد رسیدن به تیم ملی باشند.

 

** سال قبل تیم میزان یکی از پدیده های لیگ برتربود،  در مورد عملکرد خودتان و تیم میزان در فصل گذشته صحبت کنید.

سال قبل تیم میزان واقعا تیم خوب و یک پارچه ای بود که از همه لحاظ شرایط مساعدی داشت و همین امر باعث میشد که ماهم عملکرد خوبی داشته باشیم.
به نظر من اگر مسئولین باشگاه ، تیم سال قبل را کمی تقویت میکردند و همان تیم عازم مسابقات لیگ میشد قطعا موفق آمیز عمل میکرد ولی بالاخره من و عده ای از بازیکنان را کنار گذاشتند و بازیکنان دیگری را جایگزین کردند که برایشان آرزوی موفقیت میکنم.

 

 

** براي فصل آينده نيز در تيم ميزان بازي ميكنيد؟

خیر ، متاسفانه امسال اتفاقاتی افتاد که دوست ندارم در موردش صحبت کنم ولی به هرحال شرایط طوری رقم خورد که امسال را نتوانم در تیم میزان مشهد بازی کنم ؛ مطمئن بودم اگر در میزان میماندم بهتر از سال قبل ظاهر میشدم.

 

** به چه دليل از اين تيم جدا شديد ؟ پيشنهاد مالي ميزان مناسب نبود يا دلايل ديگري داشت ؟

اصلا شرایط ما به صحبت های مالی نرسید.به هرحال من خیلی دوست داشتم امسال راهم در تیم محبوبم بازی کنم چون واقعا سال قبل تلاش زیادی کردم و اصلا انتظارش را نداشتم که برای فصل جدید من را کنار بگذارند و هنوز هم نمیدانم چه مشکلی پیش آمد که دیگر من را نخواستند و به دنبال پشت خط زن دیگری رفتند.
شاید بازیکنان جایگزین من بتوانند بهتر از من بازی کنند ولی من همه جا هم گفته ام که کسی نمیتواند طوری که من سال قبل و سال قبلش برای میزان باز کرده ام بازی کند.
من قرار دادم را دوساله بسته بودم و قراردادی با باشگاه نداشتم ولی آن هاهم هیچ پیشنهادی برای ادامه همکاری به من ندادند.

 

** تا كنون پیشنهادی از سایر تیم ها داشته اید؟

بله پیشنهاداتی داشته ام ولی تا یکی دوهفته آینده تصمیمم را میگیرم و تیم آینده ام را انتخاب میکنم و تمریناتم را با تیم جدیدم شروع میکنم.

 

شما تا به حال به اردوی تیم ملی دعوت شده اید ؟ به عنوان يك بازيكن نظرتان در مورد خولیو ولاسکو و كار كردن با اين مربي نامدار  چیست؟

سه سال پیش که حسین معدنی سرمربی تیم ملی بود به تیم ملی دعوت شدم و پشت خط زن سوم تیم بودم ولی نتوانستم وارد 12 نفر اصلی شوم و در ترکیب تیم ملی بازی کنم.
از زمانی هم که آقای ولاسکو آمده چند بار به اردوی تیم ملی دعوت شده ام اما متاسفانه همیشه در تیم (ب) حضور داشتم و هیچوقت نتوانستم در ترکیب 12 نفره تیم ملی والیبال ایران قرار بگیرم.
ولاسکو مربی بزرگی است ؛ به نظر من تفکراتش با همه مربیانی که من با آن ها کار کرده ام فرق میکند و آن را هم میتوان در نتایجی که گرفته است دید.

 

آيا شما هم دوست داشتید در لیگ جهانی در ترکیب تیم ملی باشید؟

هر والیبالیستی آرزوی حضور در لیگ جهانی را به همراه تیم ملی اش دارد من هم خیلی تلاش کرده بودم ولی نتوانستم حضور داشته باشم ولی امسال هم تمام تلاشم را خواهم کرد که انشالله به تیم ملی بزرگسالان دعوت شوم اما اگر هم دعوت نشدم برایشان آرزوی موفقیت میکنم.

 

 

** عملکرد بازیکنان تيم ملي كشورمان را  در لیگ جهانی را چه طور ارزیابی میکنید؟ و نظر شما به عنوان یک پشت خط زن  راجع به عملكرد پشت خط زنان تیم ملی در مسابقات لیگ جهانی چیست؟

در مسابقات لیگ جهانی امسال تیم ملی والیبال ایران برای اولین بار حضور داشت و نه تنها برای من و بقیه والیبالیست ها بلکه برای همه مردم تعجب برانگیز بود که بازیکنان تیم ملی کشورمان به این خوبی بازی کردند و در اولین حضورشان در این مسابقات پدیده بازی ها لقب گرفتند.
امیر غفور و شهرام محمودی در لیگ جهانی فوق عالی کار کردند و به نظر من این دو خیلی با تفکرات ولاسو مچ هستند.
هردویشان دوستان من هستند و همیشه برایشان آرزوی موفقیت میکنم.

 

** سقف آرزوهای مجتبی غیاثی کجا است؟

آرزو دارم که وقتی والیبال حرفه ای ام تمام شد یک زندگی آرامی داشته باشم.

 

** لطفا در مورد عبارات زیر ، کلمات و جملاتی که به نظرتان میرسد را بیان کنید.

بهترین قطر پاسور ایران : بهنام محمودی

بهترین قطر پاسور جهان : اسبندی از آمریکا

جبار قوچان نژاد : یک مربی خوب...

والیبال خراسان : توانایی رشد بیشتراز این راهم دارد

الگوی والیبالی شما : اسبندی از آمریکا

لیگ جهانی : بازی کردن در لیگ جهانی یک افتخار بزرگ برای هر والیبالیستی است.

و در پایان هر سخنی دارید که در سوالات ما نبود در خدمتتان هستیم...

در پایان میخواهم از هواداران مشهدی عذر خواهی کنم که امسال را نمیتوانم در حضورشان باشم و به آن ها میگویم که من دوست داشتم در مشهد بازی کنم و لطف های بی دریغ شمارا جبران کنم ولی این خود مسئولین تیم میزان بودند که من را نخواستند وگرنه هیچ بحث مالی در کار نیست.من همیشه دوست داشتم برای تماشاگران مشهدی بازی کنم چون واقعا نسبت به من خیلی خیلی لطف داشتند.
و ممنون از شما...

مصاحبه : نیلوفر نقوی

تنظیم : حسن یکانی

عضویت در کانال تلگرام والیبال ایران

نوشتن دیدگاه


* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ارسال

دیدگاه‌ها  

فرشاد رنجبر
+2 # فرشاد رنجبر 1392-06-05 09:42
حاجی تو خیلی دوست داشتنی هستی...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
فرشاد رنجبر
0 # فرشاد رنجبر 1392-06-05 09:42
حاجی تو خیلی دوست داشتنی هستی...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
مجید
+2 # مجید 1392-06-06 22:14
soltan mojtaba ghiyasi.baraye ma mashhadia mojtaba ghiyasi bazikone bozorgiye
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
مجید
0 # مجید 1392-06-06 22:14
soltan mojtaba ghiyasi.baraye ma mashhadia mojtaba ghiyasi bazikone bozorgiye
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
MEHRANمشهد
+2 # MEHRANمشهد 1392-10-25 00:43
مجتبی جان من مهران ام طرفدار تیم میزان و بابت حضورت تو میزان خیلی ممنونم ازت و همه بازیارو میومدم میدیدم..خیلی واسه تیم مشهد زحمت کشیدی فقط حیف که دوسال پشت هم بدشانسی آوردی و مصدوم شدی...امیدوارم در تبریز موفق باشی و سال های بعد تو مشهد ببینمت و ببینم واسه مشهد بازی میکنی..خیلی باغیرت بازی میکنی و قبولت دارم و میدونم لیاقت حضور در ترکیب اصلی تیم ملی رو هم داری..طرفدار تو مهران
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
MEHRANمشهد
0 # MEHRANمشهد 1392-10-25 00:43
مجتبی جان من مهران ام طرفدار تیم میزان و بابت حضورت تو میزان خیلی ممنونم ازت و همه بازیارو میومدم میدیدم..خیلی واسه تیم مشهد زحمت کشیدی فقط حیف که دوسال پشت هم بدشانسی آوردی و مصدوم شدی...امیدوارم در تبریز موفق باشی و سال های بعد تو مشهد ببینمت و ببینم واسه مشهد بازی میکنی..خیلی باغیرت بازی میکنی و قبولت دارم و میدونم لیاقت حضور در ترکیب اصلی تیم ملی رو هم داری..طرفدار تو مهران
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

جشنواره فروش ویژه نوروزی والیبال ایران

جشنواره فروش ویژه نورزوی فروشگاه اینترنتی والیبال ایران

پربحث ترین مطالب ماه