جدیدترین اخبار والیبال در کانال تلگرام ما عضویت

والیبال ایران: هفته نهم لیگ دسته یک مردان با پیروزی تیم های کاله جوان، شهرداری جوان ارومیه، راه یاب ملل، مقاومت مهاباد، لاستیک بارز کرمان، شهروند اراک و عقاب نهاجا پیگیری شد.

لیگ دسته یک والیبالبه گزارش والیبال ایران از فدراسیون والیبال، هفته دوم دور برگشت مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های دسته یک مردان کشور جام شهید «محسن حججی» با هفت دیدار در شهرهای ارومیه، مریوان، مهاباد، نور، آبادان، سیرجان و قم پیگیری شد.

 

شش دیدار هفته نهم لیگ دسته یک امروز چهارشنبه برگزار شد که تیم های راه یاب ملل و شهرداری قزوین در مهمترین مسابقه این هفته در مریوان به مصاف یکدیگر رفتند. تیم راه یاب در این مسابقه سه بر یک به پیروزی رسید تا ششمین برد خود را جشن بگیرد و 19 امتیازی شود. این مسابقه 123 دقیقه طول کشید، یک هزار تماشاگر داشت و دو کارت زرد و یک کارت قرمز نیز از سوی داور به بازیکنان راه یاب و شهرداری قزوین و یکی از مربیان نشان داده شد. عماد جوینده بازیکن شماره 17 راه یاب ملل مریوان و محمد علی پیران بازیکن شماره 9 تیم شهرداری قزوین دریافت کنندگان این کارت ها بودند. همچنین ابوالحسن ثقفی مربی تیم شهرداری قزوین کارت قرمز دریافت کرد.

 

تیم کاله جوان این هفته در شهرستان نور میهمان بیمه رازی بود و سه بر صفر میزبان خود را شکست داد و به ششمین برد خود دست یافت. این مسابقه 90 دقیقه طول کشید و 150 تماشاگر نیز داشت. دانیال صادقی بازیکن شماره هفت کاله جوان در این مسابقه از داور نخست کارت زرد دریافت کرد. بیمه رازی با پذیرش این شکست خانگی با یک برد و دو امتیاز در رتبه هشتم و پایانی جدول گروه یک باقی ماند.

 

تیم های مقاومت مهاباد و توپکاه بابلسر چهارمین مسابقه هفته نهم گروه یک لیگ دسته اول کشور را در مهاباد برگزار کردند که میزبان سه بر دو به پیروزی رسید و به سومین برد خود دست یافت تا 8 امتیاز شود. توپکاه با پذیرش این شکست یک امتیاز به دست آورد و با 4 برد، 15 امتیازی شد. این جدال سنگین 133 دقیقه طول کشید و 600 تماشاگر علاقمند را نیز به سالن کشانده بود. مربی تیم مقاومت مهاباد و صابر نریمان نژاد بازیکن شماره 18 توپکاه بابلسر در این مسابقه از داور نخست کارت زرد دریافت کردند.

 

در دیگر مسابقه این هفته تیم لاستیک بارز کرمان که با پنج برد و 15 امتیاز در رتبه دوم جدول قرار داشت، میهمان پالایش نفت در آبادان بود و سه بر دو میزبان خود را شکست داد. پالایشی ها در ست های دوم و سوم به پیروزی رسیدند اما در ست های اول، چهارم و پنجم مغلوب حریف شدند تا امتیازهای خود را به 14 برسانند. این مسابقه که 300 تماشاگر داشت، دو ساعت و 25 دقیقه طول کشید و دو کارت زرد نیز داشت که آرمان منافی آذر بازیکن شماره هشت پالایش نفت آبادان و نیما اسفندیاری بازیکن شماره 4 لاستیک بارز کرمان دریافت کنندگان این کارت ها بودند.

 

تیم والیبال گل گهر سیرجان در هفته نهم لیگ دسته یک میزبان شهروند اراک بود و سه بر صفر مغلوب این تیم شد تا اراکی ها پنجمین برد خود را در بازی خارج از خانه جشن بگیرند. این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیاز مشابه 25 بر 23 به سود شهروند اراک به پایان رسید. این دیدار 95 دقیقه طول کشید و 800 تماشاگر داشت. افشین فتاح بازیکن شماره 11 شهروند اراک کارت زرد و اکبر خداوردی مربی این تیم کارت قرمز در این مسابقه دریافت کردند.

 

تیم های عقاب نهاجا و کریمه قم در دیگر مسابقه این هفته لیگ دسته یک در تهران به مصاف یکدیگر رفتند که کریمه سه بر یک مغلوب میزبان خود شد تا عقاب نهاجا به سومین برد خود دست یابد و هشت امتیازی شود. این دیدار که 300 تماشاگر داشت، یک ساعت و 55 دقیقه طول کشید و یک کارت زرد داشت که سید امیر دهنوی بازیکن شماره دو کریمه قم از داور نخست مسابقه دریافت کرد.

 

در نخستین دیدار این هفته که روز گذشته در ارومیه برگزار شد، تیم های شهرداری جوان ارومیه و ملوان تهران به مصاف یکدیگر رفتند که میزبان سه بر صفر به پیروزی رسید و با هشت برد و ۲۲ امتیاز در صدر جدول گروه یک این رقابت ها باقی ماند. ابن مسابقه ۷۵ دقیقه طول کشید، ۱۵۰ تماشاگر و یک کارت زرد داشت که داور نخست آن را به دلیل تاخیر در ورود تیم ملوان در ست سوم به تیم میهمان داد. ملوان تهران با پذیرش این شکست با سه برد و هفت امتیاز همچنان در رتبه ششم جدول گروه یک باقی ماند.

 

با توجه به حذف پیروزی کیش از این رقابت ها، تیم صنایع اردکان که با 6 برد و 19 امتیاز در صدر جدول گروه دوم قرار داشت، این هفته استراحت کرد.

 

نتایج کامل هفته نهم لیگ دسته یک به قرار زیر است:

گروه یک:

شهرداری جوان ارومیه 3 – ملوان تهران صفر (۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۲۳)

راه یاب ملل مریوان 3 – شهرداری قزوین یک (25 بر 21، 25 بر 21، 30 بر 32 و 25 بر 18)

مقاومت مهاباد 3 – توپکاه بابلسر 2 (25 بر 21، 17 بر 25، 17 بر 25، 25 بر 18 و 16 بر 14)

بیمه رازی نور صفر – کاله جوان 3 (23 بر 25، 16 بر 25 و 22 بر 25)

گروه دوم:

پالایش نفت آبادان 2 – لاستیک بارز کرمان 3 (22 بر 25، 25 بر 23، 26 بر 24، 23 بر 25 و 14 بر 16)

گل گهر سیرجان صفر – شهروند اراک 3 (23 بر 25، 23 بر 25، 23 بر 25)

کریمه قم یک – عقاب نهاجا 3 (18 بر 25، 18 بر 25، 25 بر 20 و 15 بر 25)

عضویت در کانال تلگرام والیبال ایران

نوشتن دیدگاه


* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ارسال

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها