والیبال ایران: تیم والیبال پیکان تهران با شکست 3 بر یک متین ورامین راهی دور دوم پلی آف و حریف شهرداری ارومیه شد.

پیکان- ورامینبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ دو تیم والیبال پیکان تهران و متین صالحین ورامین عصر امروز در چارچوب دیدار سوم مرحله نخست پلی آف لیگ برتر مردان ایران برابر هم به میدان رفتند. این دیدار ساعت 17 در سالن خانه والیبال تهران و در حضور تماشاگران هر دو تیم با قضاوت ابراهیم فیروزی آغاز شد و در پایان پیکان موفق به شکست میهمان خود و صعود به دور دوم پلی آف شد.

 

پیمان اکبری برای آغاز این دیدار از ترکیب اولیه امیرغفور، نیکولای نیکولف، مجتبی میرزاجانپور، والریو ورمیلیو، فرهاد قائمی، مسعود غلامی و سیامک مرندی استفاده کرد و در طول بازی محمد جواد معنوی نژاد و سید محمدرضا حسینی پویا را هم در میدان به کار گرفت. و در آن سوی تور مصطفی شریفات، رحمان داوودی، پرویز پزشکی، حسام بخششی، محمد محمدکاظم، بهرام فرید و احسن الله شیرکوند یاران آغاز کننده محمد ترکاشوند بودند و در جریان بازی سهند الله وردیان، بهزاد حیدری، وحید والی و حمید جعفری نیز برای متین به میدان رفتند.

 

ست نخست: در آغاز بازی پیکان با سرویس های سنگین و پرقدرت سعی در برهم زدن استراتژی حمله متین داشت که در این امر هم موفق بود و 4 بر یک پیش افتاد تا متین مجبور به دریافت وقت استراحت شود در ادامه هر چند ورامین اختلاف امتیاز را کاهش داد اما 8 بر 6 وقت استراحت فنی اول به سود پیکان فرا رسید. پس از بازگشت تیم ها به زمین همچنان تمرکز دو تیم بر سرویس های قدرتی بود و دریافت های هر دو حریف با مشکل مواجه بودند و عملا تمام توپ ها به مناطق 2 و 4 ارسال میشد و دو تیم یکی پس از دیگری در امتیازات برابر بالا می آمدند. اما رفته رفته پیکانی ها دریافت اول خود را بهبود بخشیدند و با چاشنی کردن دفاع های روی تور خوب در امتیازات پیشی گرفتند. در امتیاز 12-16 وقتی اشتباهات فردی ورامینی ها بالا رفته بود وقت استراحت فنی دوم باز هم به سود میزبان فرا رسید. در ادامه شاگردان اکبری با دفاع روی تور خوب حملات اول متین را خنثی و با حملات برگشتی کسب امتیاز می کردند. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 21 به سود میزبان به پایان رسید.

 

ست دوم: دومین ست بازی با سرویس پزشکی آغاز شد و دو تیم بازی پایاپایی را شروع کردند اما هر چه از امتیازات اولیه دور شدیم این پیکان بود که پوئن به پوئن به آرامی پیشی گرفت و توانست در وقت استراحت فنی اول 8 بر 4 جلو باشد. پس از بازگشت تیم ها به زمین ورامینی ها که تحت فشار زیاد بازی و هواداران حریف مقداری عصبی شده بودند میزان اشتباهاتشان افزایش چشمگیری داشت و همین موضوع موجب شد که در امتیاز 10 بر 5 ترکاشوند درخواست وقت استراحت کند. صحبت های این مربی با اخلاق نتیجه بخش بود و در ادامه کار متین 3 امتیاز پیاپی گرفت و این بار اکبری بود که برای کنترل روند امتیاز گیری حریف با درخواست وقت استراحت وقفه ای در جریان بازی ایجاد کرد. در این لحظات بازی ورمیلو پاسور خودروسازان اکثر پاس های خود را برای امیر غفور ارسال می کرد و این بازیکن نیز به خوبی آنها را به امتیاز مستقیم تبدیل می کرد و با اضافه شدن دفاع های حساب شده عملا راه برمهاجمان متین بسته شد. ترکاشوند که می دید پاس ارسالی پزشکی ارتفاع کوتاهی دارد و اکثرا دفاع می شود این بازیکن را بیرون کشید و بهزاد حیدری را جایگزین وی کرد. این تغییر موثر بود اما مانع باخت متین با امتیاز 25 بر 21 در این ست نشد.

 

ست سوم: در آغاز ست سوم شاهد دو تغییر در ترکیب متین صالحین بودیم. سهند الله وردیان جایگزین حسام بخششی و حمید جعفری جایگزین رحمان داوودی شده بود که این تصمیم باعث شد ورق به سود میهمان برگشته و متین 4 بر 1 پیش بیافتد. این اختلاف امتیازی اکبری را مجبور به درخواست وقت استراحت کرد اما این وقفه برای پیکان چاره نشد و در ادامه همچنان موتور ورامینی ها منظم کار می کرد و بازیکنان این تیم با دقت بالا برخلاف ست قبل از سد مدافعان بلندقامت پیکان عبور کرده و توپ های خود را تبدیل به امتیاز می کردند و اختلاف امتیاز را به سود خود افزایش می دادند. در این لحظات که شاگردان اکبری 16 بر 9 عقب بودند ورمیلیو پاس ها را به دیگر مهاجمان پیکان می داد و غفور تقریبا از مدار حملات خارج شده بود. این اشتباه در ادامه نیز با تعویض ورمیلیو ادامه داشت و سال افزون هم همین روال را پیگیری می کرد. در ادامه کادر فنی پیکان که تیمش را 20 بر 13 عقب می دید درخواست وقت استراحت داد. پس از بازگشت دو تیم به زمین معنوی نژاد بازیکن جوان تهرانی ها بسیار خوش درخشید و با آبشارهای قدرتی و پایپ و سرویس 3 امتیاز شیرین پیاپی را کسب کرد و تماشاگران را وجد آورد اما عملکرد خوب او به تنهایی کافی نبود و پیکان این ست را با نتیجه 25 بر 17 واگذار کرد.

 

ست چهارم: اولین امتیاز در چهارمین ست بازی با آبشار سرعتی مسعود غلامی از پیکان بدست آمد. این بازیکن در امتیازات اولیه این ست عملکرد خیلی خوبی داشت و به خوبی روی دست مدافعان حریف آبشار های خود را به امتیاز تبدیل می کرد. تا امتیاز 3 دو تیم برابر بودند اما در ادامه رفته رفته به واسطه دریافت های خوب در زمین میزبان توپ ها به خوبی به ورمیلیو می رسید و تغذیه خوب مهاجمان این تیم کار را برای ورامینی ها دشوار و دشوارتر می کرد. هرچند با حضور بازیکنی خوش فکر و با تجربه ای چون حمید جعفری دریافت های متین بهتر شده و در حملات هم بهتر عمل می کرد اما همچنان دفاع های زیبای پیکانی ها به خصوص نیکولوف سد محکمی برای مهاجمان این تیم بود. در امتیاز 10 بر 6 ترکاشوند درخواست وقت استراحت داد تا وقفه ای در روال امتیازگیری حریف ایجاد شود و سپس بخششی را جایگزین الله وردیان کرد و حیدری را به جای پزشکی و داوودی را به جای فرید به میدان فرستاد. این تغییر ارنج بسیار برای این تیم تاثیرگذار بود و تیم نسبتا هم دست تری در دریافت و حمله شکل گرفت و تا بازی به حالت پایاپای برسد. سپس در امتیاز 21 بر 16 کادر فنی ورامین درخواست تایم داد و این درخواست به گوش داور اول بازی نرسید و پس از چند امتیاز با واکنش شدید محمد ترکاشوند داور مجاب به پذیریش این تایم شد. تایمی که برای آبی پوشان ورامین مثبت بود و موجب دو امتیاز پیاپی متین در ادامه کار شد. در لحظات پایانی بازی جذاب و نزدیک دنبال می شد و در پایان پیکان با حساب 25 بر 22 موفق به کسب پیروزی 3 بر یک و صعود به دور دوم پلی آف لیگ برتر شد تا در آن مرحله حریف شهرداری ارومیه باشد. متین دیگر نماینده استان تهران نیز با پذیرش این شکست از ادامه رقابت ها بازماند.

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

منصور
0 # منصور 1394-12-03 16:37
اروميه جز با فحاشي تماشاگرانش و سكه، پيچ، ليزر، شكست سر بازيكن و ....هرگز نمي تواند حريف پيكان و سرمايه باشد
قدرت تيمهاي تهراني هميشه بيشتر بوده و هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
عسل
0 # عسل 1394-12-02 21:03
ارومیه رو تو همین خانه والیبال سه بر هیچ بردیم .....
قبل بازی پیکان و متین هم اینو گفتی ......
گفتی متیم می بره و پیکان حذف میشه و ........
اما به کوری چشم حسودا برد .....
پیکان امروز خیلی خوب بود اما چهارشنبه عالی میشه .....
غفور امروز واقعا می درخشید عالی بازی کرد اما اگه همین طوری هم چهارشنبه بازی کنه قطعا می بریم ....
شیرررررررررررررررره پیکااااااااااااااااااااااان......
ماشالا ......
بشمااااااااااااااااااااااااااااااااااااااارررررررررررررررررررررر...........
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
هادی پندار
0 # هادی پندار 1394-12-02 20:42
منتظر ارومیه تو همین خانه والیبال باشید چرا که ارومیه متین نیستش و با قدرت هر چه تمام ظاهر میشود وعده ما چهارشنبه تمام.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
سام
0 # سام 1394-12-02 22:29
گریه فینال یادت نره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

از سراسر اینترنت

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org