جدیدترین اخبار والیبال در کانال تلگرام ما عضویت

والیبال ایران - مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر مردان ایران که امسال با نام جام «شهدای منا» از 28 مهرماه با حضور 12 تیم آغاز شده بود، با 151 مسابقه پیگیری شد.

سعید معروف و عادل غلامیبه گزارش گروه رسانه های والیبال ایران؛ سی امین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران از 28 مهرماه با حضور 12 تیم آغاز شد و پس از برگزاری دو مرحله مقدماتی و پلی آف با قهرمانی تیم بانک سرمایه به پایان رسید. همچنین تیم های پیکان تهران، شهرداری ارومیه و سایپا تهران در رتبه های دوم تا چهارم این رقابت ها قرار گرفتند.


در مجموع دو مرحله این رقابت ها (مرحله مقدماتی 132 مسابقه و پلی آف 19 دیدار)، 151 مسابقه برگزار شد. 57 دیدار با نتیجه سه بر صفر به پایان رسید که برابر با 37.5 درصد مسابقات است، جدال تیم ها در 58 مسابقه (38 درصد) سه بر یک شد و 36 دیدار نیز در پنج ست به پایان رسید که 24.5 درصد مسابقات لیگ برتر امسال می شود.


تیم بانک سرمایه با 26 برد و دو شکست در مجموع 28 مسابقه قهرمان شد. از نظر آماری این تیم با اقتدار 93 درصدی قهرمان شد، یعنی بانک سرمایه در 93 درصد از دیدارهای خود تیم فاتح میدان بود.


بانک سرمایه در دور مقدماتی با 20 برد، دو شکست و 55 امتیاز صدرنشین شد. در مرحله نخست پلی آف موفق به حذف شهرداری تبریز شد در دو دیدار متوالی شد و در مرحله نیمه نهایی نیز سایپا را در دو دیدار متوالی شکست داد و به دیدار نهایی لیگ برتر راه یافت.


بانک سرمایه که دومین حضور خود در این رقابت ها را تجربه می کند، در مرحله نهایی نیز دو پیروزی متوالی برابر پیکان تهران به دست آورد و با اقتدار قهرمان شد.


شاگردان مصطفی کارخانه سرمربی تیم بانک سرمایه در مجموع 28 دیدار خود در لیگ برتر والیبال امسال، 12 مسابقه را سه بر صفر به نام خود تمام کردند، در هفت دیدار سه بر یک فاتح میدان شدند، در هفت دیدار در سخت ترین شرایط ممکن (سه بر دو) حریف را از پیش رو برداشتند و تنها در دو مسابقه سه بر یک مغلوب حریف خود شدند.


تیم والیبال پیکان تهران که با 12 دوره قهرمانی، چهار عنوان نایب قهرمانی و سه مدال برنز پرافتخارترین تیم شرکت کننده در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر سال جاری مردان ایران است، در رقابت های امسال نایب قهرمان شد و تعداد مدال های نقره خود در این رقابت ها را به عدد پنج رساند.


پیکانی ها در دور مقدماتی با 18 برد، چهار شکست و 53 امتیاز رتبه دوم جدول را به دست آوردند، در مرحله نخست پلی آف موفق به حذف خاتم اردکان در دو مسابقه متوالی شدند و در مرحله نیمه نهایی در مجموع سه دیدار، دو بر یک شهرداری ارومیه را از پیش رو برداشتند تا فینالیست شوند.


شاگردان پیمان اکبری سرمربی تیم پیکان در مرحله نهایی در دو دیدار مغلوب بانک سرمایه شدند تا عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کردند.


بر این اساس، تیم والیبال پیکان تهران در مجموع دو مرحله مقدماتی و پلی آف لیگ برتر والیبال امسال، 29 دیدار برگزار کرده است و که در 22 مسابقه فاتح میدان بوده است و در هفت دیدار نتیجه را به حریفان واگذار کرده است. از نظر آماری تیم پیکان تهران 76 درصد اقتدار لازم برای قهرمانی در لیگ برتر را داشته است که نسبت به بانک سرمایه تفاوت معناداری وجود دارد و به همین دلیل نایب قهرمانی عنوان مناسب برای این تیم قلمداد می شود.


پیکانی ها در 6 دیدار سه بر صفر حریفان خود را شکست دادند، در 12 مسابقه سه بر یک به پیروزی رسیدند و در چهار دیدار جدال این تیم با حریفان در پنج ست منجر به پیروزی آنان شد. همچنین در هفت مسابقه ای که پیکان مغلوب حریفان شد، چهار مسابقه سه بر صفر، دو دیدار سه بر یک و یک جدال این تیم سه بر دو به سود حریفان به پایان رسید.


تیم والیبال شهرداری ارومیه نیز در مسیر کسب رتبه سومی لیگ برتر در 29 مسابقه به مصاف حریفان خود رفت. این تیم در 19 مسابقه فاتح میدان بود و در 9 دیدار برابر حریفان مغلوب شد تا در نهایت رتبه سوم را به دست آورد. این تیم در دور مقدماتی با 14 برد از 22 دیدار و کسب 42 امتیاز رتبه سوم را به دست آورد.


در مرحله نخست پلی آف موفق به حذف کاله مازندران در مجموع سه دیدار شد و در سه دیدار مرحله نیمه نهایی، دو بر یک مغلوب پیکان تهران شد تا در مرحله نهایی برای کسب عنوان سومی حریف سایپا تهران شود.


سرخپوشان شهرداری ارومیه در مرحله نهایی با کسب دو پیروزی متوالی برابر سایپا رتبه سومی را به دست آورد.


نماینده ارومیه پیش از این دو عنوان نایب قهرمانی و هفت عنوان سومی در لیگ برتر به دست آورده بود و با مدال برنز امسال هشتمین عنوان سومی خود را به دست آورد.

نوشتن دیدگاه


* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ارسال

دیدگاه‌ها  

کیومرث
-1 # کیومرث 1395-12-24 12:30
پیکان لیاقت دومی هم نداشت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
رضا
-9 # رضا 1395-12-24 16:57
مواظب باش از حسودي نتركي برادر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

محصول پرفروش فروشگاه والیبال ایران