جدیدترین اخبار والیبال در کانال تلگرام ما عضویت

والیبال ایران: تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با قبول شکست نزدیک 3 بر 2 برابر کره جنوبی راهیابی به فینال مسابقات قهرمانی آسیا بازماند.

تیم ملی نوجوانانبه گزارش والیبال ایران از فدراسیون والیبال، مرحله نیمه نهایی یازدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر زیر 19 آسیا و انتخابی جهان امروز (سه شنبه) در شهر نایپیداو میانمار با چهار دیدار پیگیری شد.


در آخرین مسابقه این مرحله تیم ملی والیبال نوجوانان ایران از ساعت 15 و 30 دقیقه به وقت ایران به مصاف کره جنوبی رفت و سه بر دو مغلوب این تیم شد تا برای نخستین بار در این رقابت ها راهی دیدار نهایی نشود.


شاگردان محمد وکیلی سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در ست های سوم و چهارم 25 بر 23 و 25 بر 16 به پیروزی رسیدند اما در ست های اول، دوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 19، 25 بر 22 و 15 بر 9 مغلوب کره شدند تا فردا در دیدار با چین برای مدال برنز و مقام سومی این رقابت ها به میدان بروند و کره ای ها نیز برای مقام قهرمانی به مصاف ژاپن بروند.


تیم ایران در دور مقدماتی این رقابت ها بنگلادش را سه بر صفر شکست داد و برابر کره جنوبی سه بر صفر مغلوب شد. در دور دوم نیز برابر چین سه بر دو مغلوب شد و در آخرین مسابقه این مرحله موفق به شکست چین تایپه با نتیجه سه بر صفر شد و در مرحله حساس پلی آف تایلند را از پیش رو برداشت سهمیه جهانی گرفت.


جولیان کوبورن (استرالیا) و هونگ چی یونگ اریک (هنگ کنگ) به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت دیدار ایران و کره جنوبی را بر عهده داشتند.


ترکیب شروع کننده تیم ایران برابر کره جنوبی امیر حسین توخته، امیر محمد فلاحت خواه، علی طبری، احسان دانش دوست، مرتضی شریفی، مهدی جلوه و محمدرضا حضرت پور بودند.


همچنین پارک وونگیل سرمربی کره جنوبی از دونگ هیوک ایم، ایکیی چو (کاپیتان)، هیون جین هام، سون جسن لیم، یون لی، تایجون جیونگ و کیونگ مین پارک (لیبرو) در ابتدای این مسابقه استفاده کرد.


تیم ملی والیبال نوجوانان ایران از نظر سنی پنج دهم درصد جوانتر از کره جنوبی بود. میانگین سنی ملی پوشان ایران 17.2 است و میانگین سنی بازیکنان کره جنوبی 17.7 است.


از نظر قدی نیز تیم ایران یک سانت بلندتر از کره جنوبی است. میانگین قدی ملی پوشان ایران 195 سانتی متر و میانگین قدی بازیکنان کره جنوبی 194 سانتی متر است.

 

گزارش ست های این دیدار به قرار زیر است:

** ست نخست: (ایران 19 – کره جنوبی 25)
دو امتیاز نخست این ست به کره جنوبی رسید. در امتیاز چهار بر یک به سود کره جنوبی، محمد وکیلی درخواست وقت استراحت کرد. تیم ایران دو امتیاز متوالی از سرویس مرتضی شریفی به دست آورد و سرمربی کره در امتیاز 6 بر 5 به سود کره درخواست وقت استراحت کرد. وقت استراحت فنی نخست 8 بر 6 به سود کره شد. بازیکنان شماره یک و 12 کره جنوبی مهار نشدنی به نظر می رسیدند اما اسپک شریفی امیتاز 10 را برای ایران به ارمغان آورد تا از کره سه امتیاز عقب باشند. وقت استراحت فنی دوم این مسابقه 16 بر 11 به سود کره جنوبی شد. تیم ایران در ادامه چهار امتیاز متوالی به دست آورد و سرمربی کره وقت استراحت درخواست کرد. تیم ایران امتیاز 16 را نیز به دست آورد اما داور استرالیایی به مرتضی شریفی کارت قرمز نشان داد و نتیجه به سود کره تغییر کرد. در امتیاز 20 بر 16 به سود کره تیم ایران دو تعویضه انجام داد و راستی و جعفروند به مسابقه آمدند. در نهایت این ست با امتیاز 25 بر 19 به سود کره به پایان رسید.

 

** ست دوم: (ایران 22 – کره جنوبی 25)
حضور محمد حسین راستی از ابتدای ست دوم تنها تغییر تیم ایران در آغاز این ست بود. در این ست نیز امتیاز نخست به کره جنوبی رسید. دو تیم رقابت نزدیکی با هم داشتند و امتیازها را یکی پس از دیگری از آن خود کردند. وقت استراحت فنی نخست 8 بر 7 به سود ایران شد. دو تیم در امتیاز 10 برابر بودند که کره سه امتیاز متوالی به دست آورد و وکیلی وقت استراحت درخواست کرد. وقت استراحت فنی دوم 16 بر 12 به سود کره جنوبی شد. در ادامه این مسابقه محمدرضا طهماسبی نیز به میدان آمد. عملکرد پاسور تیم کره در این ست بسیار خوب بود و یکی از بهترین بازیکنان این مسابقه بود. در امتیاز 20 بر 14 به سود کره جنوبی سرمربی تیم ایران وقت استراحت درخواست کرد. سرمربی کره در امتیاز 24 بر 18 درخواست وقت استراحت کرد و تیم ایران در ادامه چهار امتیاز متوالی به دست آورد. در نهایت این ست نیز 25 بر 22 به سود کره شد تا از نظر ست شماری تیم ایران دو بر صفر از حریف عقب بیافتد.

 

** ست سوم: (ایران 25 – کره جنوبی 23)
تیم ایران در ست سوم یک تغییر در ترکیب داشت و محمدرضا طهماسبی از ابتدا ست به میدان آمد. ملی پوشان شروعی بسیار خوب داشتند و چهار امتیاز متوالی به دست آورند و سرمربی کره مجبور به گرفتن وقت استراحت شد. تیم ایران در ادامه نیز امتیاز پنجم را به دست آورد. وقت استراحت فنی نخست 8 بر 7 به سود ایران شد. دو تیم در امتیاز هشت برابر شدند اما تیم ایران دو امتیاز متوالی به دست آورد. در امتیاز 14 بر 10 به سود ایران، سرمربی کره وقت استراحت درخواست کرد تا اختلاف دو تیم بیشتر نشود. در امتیاز 14 بر 13 به سود ایران وکیلی درخواست وقت استراحت کرد. در امتیاز 14 دو تیم برابر شدند. در امتیاز 15 بر 15 داور استرالیایی دو کارت زرد و قرمز به حضرت پور نشان داد تا وقت استراحت فنی دوم 16 بر 15 به سود کره شود. تیم ایران در این ست بازی بسیار هماهنگی داشت اما این تصمیم داور در روند تیمی ایران تاثیر منفی گذاشت. در امتیاز 18 دو تیم دوباره مساوی شدند. در امتیاز 20 دو تیم مساوی شدند و سهیل کمال آبادی به زمین آمد. دو امتیاز متوالی به ایران رسید. در امتیاز 24 بر 23 به سود ایران وکیلی درخواست وقت استراحت کرد. در نهایت این ست 25 بر 23 به سود ایران به پایان رسید تا ملی پوشان برای فینالیست شدن هنوز امید داشته باشند.

 

** ست چهارم: (ایران 25 – کره جنوبی 16)
تیم ایران در ست چهارم با یک ترکیب نسبت به ست سوم به میدان آمد و بجای حضرت پور، حسین سلیمان اهری از ابتدای ست به میدان آمد. نخستین امتیاز به کره جنوبی رسید اما کم کم بازیکنان بازی را در اختیار گرفتند و وقت استراحت فنی نخست 8 بر 4 به سود ایران شد. در امتیاز 10 بر 5 به سود ایران، سرمربی کره درخواست وقت استراحت کرد. وقت استراحت فنی دوم نیز 16 بر 11 و با پنج امتیاز اختلاف به سود ملی پوشان کشورمان شد. سهیل کمال آبادی در امتیاز 24 بر 16 به سود ایران به میدان آمد. بازیکنان ایران در این ست به این باور رسیدند که کره جنوبی قابل شکست است و با ارائه نمایش مناسب از والیبال تحسین حاضران در سالن را برانگیختند. تیم ایران در نهایت این ست را نیز با امتیاز 25 بر 16 به سود خود خاتمه داد تا با روحیه مضاعف به جدال کره در ست حساس و سرنوشت ساز پنجم برود.

 

**ست پنجم: (ایران 9 – کره جنوبی 15)
در ست پنجم امتیاز اول به کره رسید اما با کسب امتیاز ایران سالن منفجر شد و 200 تماشاگر حاضر برای امتیاز ایران شادی کردند. دو امتیاز بعدی به کره جنوبی رسید و محمد وکیلی درخواست وقت استراحت کرد. در امتیاز پنج دو تیم برابر شدند. وقت استراحت فنی این ست 8 بر 6 به سود کره جنوبی شد. دفاع کره ای ها در این ست چندین امتیاز برای آنان به ارمغان آورد. تمرکز تیم ایران در اواخر ست پایانی در حد لازم نبود و تیم ایران 15 بر 9 مغلوب شد تا از راه یابی به دیدار نهایی بازبماند.

عضویت در کانال تلگرام والیبال ایران

نوشتن دیدگاه


* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ارسال

دیدگاه‌ها  

ساشا
+15 # ساشا 1396-01-15 18:43
سلام ، در یادداشت قیلی هم گفتم این تیم واقعا از نظر تجربه بازی دوستانه و میانگین قدی ،بسیار ضربه خورد در این دوره. این تیم برایه اینکه در مسابقات جهانی خوب ظاهر بشه ،خیلی کار داره ، خیلی ، باید این رو هم در نظربگیریم ، تیم های شرق آسیا بخصوص چینی ها که از لحاظ میانگین قدی درشرایط خوب و استانداری هستند. تهدید جدی برایه ما هستند. باید از بعضی پیش فرض ها که ما همیشه در آسیا اول می مونیم را کنار بذاریم. این تیم یک ویژگی خوب داره اونم روی آوردن اکثر بازیکنان این تیم به سرویس پرشی هست. ولی اون عاملی که این تیم رو درمقابل تیم های سرعتی شرقی عقب انداخت تجربه کم و کیفیت پشت خط زن هاست ، تیمی موزون در همه ی پست های والیبال رو نداره ، در بعضی از پست ها خیلی خوب در بعضی پست ها فاجعه هست. من چون ایمان دارم ایران پر هست از استعداد ها این تیم با بعضی تغییرات وضعیتش بهتر میشه. به آینده امیدوار باشیم. :-)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ستاره روشن
+12 # ستاره روشن 1396-01-15 19:26
بدون بازی های تدارکاتی به دردبخور چه توقعی ازشون داریم؟ همین که تونستند سهمیه بازی های جهانی رو بگیرن جای شکرش باقی یه. اگر هم امکان بازی های تدارکاتی نیست برای این بچه ها، دست کم با تیم جوانان و زیر 23 سال و حتی بزرگسالان خودمون مسابقه بدن که این طور در نمونن جلوی کره و ژاپن و چین. معلوم می شه اونا حسابی دارن کار می کنن. ان شاءالله که با این شکست ها به جای ناامیدی حواس هامون جمع تر می شه و متوجه می شیم که تیم های آسیائی رو ابدا نباید دست کم گرفت.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
mohammadhossein
+13 # mohammadhossein 1396-01-15 19:40
خسته نباشید به این تیم باید گفت به هر حال همه کشور ها تلاش میکنند ولی برای تیم ما که همیشه یک پا فینال بوده نتیجه مطلوب نیست ولی بازی رو که زنده دیدم ما بازی کره فقط به کم تجربه بودن و اشتباهات خودمون باختیم و پشت خط زن بلند قامت کره شماره 1با وجود اینک ساده سرویس میزد فوق العاده بود اگر بازی رو نگاه میکردید شاید 70 درصد پاس هایی که میدادن برای این بازیکن بود فک کنم بیشتر از 30 امتیاز از اسپک گرفت و واقعا در سطح بزرگسالان بود انشاالله با کسب تجربه و تمرین کردن تو مسابقات جهانی جبران میکنند در نظر بگیرید 3 تیم که از گروه ایران رسیدن نیمه نهایی تا 4 تا بالا اومدن این تیم درسته فیزیک تیم دوره قبل رو نداره ولی بد هم نبود بعد از میانمار جوان ترین تیم بود و بعد از چین بلند قامت ترین تیم بود با میانگین 195از 6 بازیکن اصلی 4 بازیکن که در زمین بود همواره سرویس پرشی میزد همین تیم کره فقط شماره 3 پاسور و شماره 12 دریافت کننده سرویس پرشی میزدن درسته که باختن ولی همین که تونستن بعد از دو ست باخته دوباره برگردند و نسبت به بازی اول بهتر بازی کردند یعنی پیشرفت میکنند انشاالله با تلاش برنامه ریزی و پشتکار موفق می شوند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
امیرسام.
+11 # امیرسام. 1396-01-15 19:50
بنظرم باید براشون همین الان تو پستای مختلف، مربیای تخصصیه همون پستو بزاریم براشون، مثلا همه میدونن آمل بهترین سرعتی زنای کشورو داره و عطایی اینکاره هست، یا پیمان اکبری که خودشم دریافت قدرتی بوده تخصصش تو پرورش قدرتیه،چپرلی و معنوی نژاد و احیای نظری افشار گواهی بر این مطلبن،یا برای بهتر شدن سرویساشون مربی ای مثل بای محمد دوجی که بازیکنایی مثل تاجر،قائمی و سخی عیدی بهترین پرشی زنای لیگ زیر دستش رشد کردن استفاده بشه، بنظرم اینجوری میشه هم از ظرفیتای مربیامون استفاده کرد هم نسلی ساخت که تو همه پستا کارآمد باشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
مهدی 24
+6 # مهدی 24 1396-01-15 21:39
تو این تیم فلاحت خواه-جلوه-توخته -شریفی و حضرت پور خوب کار کردن ولی بقیه بازیکن ها فاصله زیادی داشتن و در حد بازیکن تیم ملی نبودن.به نظرم ضعیفترین عملکرد رو دانشدوست و طهماسبی داشتن که قابل مقایسه با دیگر دریافت کننده تیم یعنی شریفی نبودن.گواه این ادعا هم اینه که تو کل مسابقات نیمکت تیم دست نخورده باقی موند و فاصله زیادی بین بازیکن های اصلی و ذخیره ها بود که بعضی ها اصلا فرصت ورود به زمین رو هم پیدا نکردن.
چند بازیکنی که اسم بردم میشه روشون حساب کرد و آینده خوبی دارن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
محمد رضا شفیعی
+8 # محمد رضا شفیعی 1396-01-15 22:10
از اینکه تیم اکثرا سرویس پرشی میزنند خیلی امیدوارکننده و خوشحال کننده ست ، امیدوارم روز به روز قوی تر بشن که میشن .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
عدنان
+5 # عدنان 1396-01-15 22:57
از آقای محمد حسین که بازی رو دیده یک سوال داشتم اگه پیام من رو دیدند لطفا اگر ممکن بود جواب بدن ، اینکه هر دو بازیکن پست پشت خط زن ما توانایی زدن سرویس پرشی رو داشتند ، یا یکی شون ، بعد اسم این دو بازیکن قطر پاسور چیه؟ خیلی ممنون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
Mohammadhossein
+8 # Mohammadhossein 1396-01-16 10:51
پشت خط زن اول تیم طبری هست شماره 14 سرویس پرشی میزنه 195 قد پشت خط زن دوم هم به تناوب از مهدی جعفروندشماره 17 با 210 قد که هم سرویس پرشی و هم سرویس موجی تو این مسابقات زد در کنار کمال آبادی شماره 11 با 198 قد که آون هم هر دو نوع سرویس رو میزد ولی متاسفانه تو مسابقه یا تیم های قوی تر مثل کره و چین دونم کمبود اعتماد بنفس یا دستور مربی بود که اکثرا سرویس موجی زدن ولی تو بازی با تایپه و بنگلادش و ست های اول بازی با چین سرویس پرشی زدن ولی خدایی اگر با این تیم کار شه و تجربه کسب کنه خیلی بهتر میشن من ایمان دارم اگر بیشتر بازی کنند تو جهانی مقام خوبی میارن بعد از مدت ها تنها تیم بود که جز پاسور و یکی از دفاع وسط هاو لیبر از 7 بازیکن که بازی میکرد همیشه 4 نفر سرویس پرشی میزر تو بازی با تایلند امیر حسین توخته که فقط 15 سال سن داره 6 بار پشت سرویس رفت 3 امتیاز مستقیم تو یه ست گرفت از سرویس شریفی هم همینطور ولی بازی کره هردو عادی سرویس زدن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
مریم محبی
+5 # مریم محبی 1396-01-16 00:48
آقای وکیلی از شاگردانش تشکر کرده و گفته ، بازیکن شماره یک تیم ملی کره جنوبی فوق ستاره بوده و 45 امتیاز به تنهایی برای کره کسب کرده ، و ادامه داده که اگر کنفدراسیون والیبال قانون عجیب رو نمیذاشت ، تیم ایران با دو بازیکن فوق العاده که داره عملکرد خیلی بهتری از خودش به جا میذاشت ، امیدوارم پاسخ آقای عدنان رو کسی میدونه بگه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

جشنواره فروش ویژه نوروزی والیبال ایران

جشنواره فروش ویژه نورزوی فروشگاه اینترنتی والیبال ایران

پربحث ترین مطالب ماه