سرمربی اسبق تیم ملی والیبال می‌گوید عنوان هفتمی در رقابت‌های امیدهای جهانی نتیجه خوبی نیست و با وجود اینکه سیچلو را نمی‌توان مقصر اصلی عملکرد تیم دانست ولی این نتایج زنگ خطری برای والیبال است و فدراسیون باید این نتایج را علت‌یابی و بررسی کند.

مصطفی کارخانهمصطفی کارخانه درباره عملکرد تیم امید در رقابت‌های زیر ۲۳ سال جهان که در قاهره برگزار شد اظهار کرد: به هر حال از نظر مقام حتی از ژاپن هم پایین‌تر آمدیم و یک افت قابل توجه داشتیم. در گذشته ما همواره در رده‌های پایه در دنیا شرایط خوبی داشتیم. از آسیا که خیلی فراتر رفته‌ایم اما نتیجه‌ای که در امیدهای جهان گرفتیم اصلا خوب نبوده است.

 

وی افزود: ما وقتی نتایج را بررسی می‌کنیم اختلاف بازی ما با آرژانتین که قهرمان رقابت‌ها شد بسیار کم بوده است و البته بدشانسی آوردیم و آنجا که باید همت می‌کردیم و بازی را می‌بردیم این کار را نکردیم وگرنه آرژانتین چیزی از ما سرتر نبود. وقتی می‌توانیم از تیمی گیم بگیریم توانایی برد این تیم را هم داریم. 

 

او تاکید کرد: به هر حال پیش باخت پیش می‌آید و برد، همیشه امکان‌پذیر نیست. ما به تیم قهرمان باختیم ولی اگر بخواهیم فقط تعریف کنیم و چیزی نگوییم درست نیست.

 

کارخانه تصریح کرد: من قصد انتقاد کردن ندارم اما نتیجه‌ای که گرفتیم برای والیبال ما خوب نبود. برای این تیم خیلی سرمایه‌گذاری شده بود و هر خواسته‌ای داشتند عملی شد. فدراسیون برای تیم‌های نوجوانان، جوانان و امید بهترین تدارکات را آماده کرده است و از این نظر فدراسیون نمره قبولی را می‌گیرد اما انتظار مردم از والیبال بالاست.

 

کارخانه توضیح داد: وقتی می‌خواهیم از صفر تا ۱۰۰ به یک هدف دست پیدا کنیم، صفر تا ۵۰ آسان به دست می‌آید، ۵۰ تا ۷۰ کار سخت می‌شود. ۷۰ تا ۹۰ کار خیلی سخت‌تر می‌شود و ۹۰ تا ۱۰۰ روی دهم‌ها و صدم‌ها باید تمرکز کرد. ما الان در مرحله ۹۰ تا ۱۰۰ هستیم و باید روی ریزترین نکات دقت کنیم. در این مرحله بازیکنان باید خیلی تمرکز و دقت داشته باشند، مثبت فکر کنند و خیلی هوشیارانه عمل کنند و درصد خطای کمی داشته باشند تا بتوانند نتیجه بازی را به اصطلاح دربیاورند.

 

او در پاسخ به این سوال که آیا نتیجه‌گیری تیم‌های پایه و امید در رقابت‌های بین‌المللی اهمیت دارد یا خیر گفت: به هر حال تیم‌های پایه پشتوانه تیم بزرگسالان هستند. به اضافه اینکه باخت همیشه تلخ است و تبعات دارد و برعکس، برد، شیرین است و امتیاز به همراه خواهد داشت. برد چه در داخل کشور و چه در عرصه بین‌المللی امتیاز و مزیت دارد. وقتی تیم، می‌برد در رنکینگ هم جایگاه والیبال بالاتر می‌آید. تیم‌های نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان همه به هم وصل هستند. وقتی بزرگسالان ما نتیجه خوبی بگیرد یقیناً جوانان و نوجوانان هم سرشان بالاست و باخت باعث متضرر شدن همه می‌شود.

 

کارشناس والیبال اضافه کرد: گرچه دنیا به آخر نرسیده ولی نتایج اخیر والیبال راضی کننده نیست. تیم بزرگسالان ما در بین ۱۱ تیم دوازدهم شد و باید نگران باشیم. باید بررسی کنیم. اینکه بگوییم هفتم شدیم و خوب بودند، درست نیست. در گذشته این بررسی‌ها صورت نگرفته است. الان زنگ خطر و هشدار برای ماست و باید به فکر چاره بیفتیم.

 

او درباره اینکه سیچلو پیش از این به عنوان دستیار ولاسکو و لوزانو فعالیت می‌کرد، آیا حضور او به عنوان نفر اول تیم امید، اقدام درستی بوده است یا خیر، گفت: قطعا فدراسیون تمام جهات را در نظر گرفته است و این امتیاز را به سیچلو داده است ولی نتیجه اخیر تیم امید نتیجه خوبی نیست. در قهرمانی آسیا جایگاه پنجم را به دست آوردیم که عملکرد قابل قبولی نبود. ما در حال از دست دادن امتیاز هستیم و وقتی در رده امید امتیاز از دست می‌دهیم در بزرگسالان هم از والیبال ما امتیاز کسر می‌شود. ما نباید جایگاه‌مان را در والیبال دنیا از دست بدهیم و باید نسبت به این موضوع حساسیت داشته باشیم. من نمی‌خواهم هیچ کس را محکوم کنم اما والیبال ما در حال پایین آمدن از جایگاهش است و باید به فکر باشیم. علت این نتایج ابتدا باید تشخیص داده شود و سپس در پی درمان علت‌ها باشیم تا تغییرات حاصل شود.

 

کارشناس والیبال درباره حضور دو مربی با تفکرات متفاوت در راس تیم‌های امید و بزرگسالان و معایب و مزیت‌های این کار گفت: قطعا هماهنگی‌هایی بین دو مربی هست. به هر حال هر مربی که مسئولیت می‌پذیرد باید استقلال داشته باشد. البته این کار به سیاست‌های فدراسیون هم برمی‌گردد.

 

او درباره حضور تیم امید در رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان  آسیا و تاثیر این حضور بر عملکردش در رقابت‌های امیدهای جهان گفت: شاید تیم امید همان اشتباهی که در بزرگسالان آسیا کرد، در امیدهای جهان هم تکرار کرد. در آن رقابت‌ها تیم‌های قوی مانند چین را بردیم اما به اندونزی باختیم. این نگران کننده است. چرا ما به تیمی مانند اندونزی باختیم؟

 

سرمربی اسبق تیم ملی درباره اینکه آیا مقصر این گونه باخت‌ها سیچلو است یا خیر توضیح داد: در باخت همه مقصر هستند. باخت فقط مربوط به مربی نیست. بیشترین نقش را در پیروزی بازیکنان دارند. وقتی در پیروزی‌ها بیشترین نقش را بازیکنان دارند در باخت هم می‌توان گفت نقش اصلی بر عهده بازیکنان است. اما به هر حال سرمربی تیم سیچلو است و نتیجه دلخواه گرفته نشده است. نباید تعریف بی‌جهت داشته باشیم و باید واقع‌بینانه نگاه کنیم. من اعتقاد ندارم فقط سیچلو مقصر است ولی به طور کل باید این نتایج بررسی شود.

 

او درباره تاثیراجرای قوانین جدید بر عملکرد تیم امید گفت: به هر حال این قوانین برای همه تیم‌ها بوده است ولی باید این را در نظر بگیریم که آیا کادر فنی و بازیکنان تیم امید می‌توانند در شرایط سخت عملکرد بالایی داشته باشند یا خیر؟ ما در مسابقه‌های مهم کم می‌آوریم و در این مسابقه‌ها است که عیار تیم مشخص می‌شود.

 

سرمربی اسبق تیم ملی والیبال درباره تاثیر غیبت امین اسماعیل نژاد و جواد معنوی نژاد در نتیجه‌گیری تیم امید تصریح کرد: قطعا نبود این دو بازیکن تاثیر داشت. دو بازیکن تاثیرگذار ما نبودند و نمی‌توان این موضوع را نادیده گرفت. همه این موارد را باید در کنار هم قرار داد و نتیجه تیم امید را ارزیابی کرد. من خودم مربی هستم و می‌دانم که همه باخت را نمی‌توان به گردن مربی انداخت. بی‌انصافی است که توپ را به زمین سیچلو بیندازیم اما به هر حال در ایران به سراغ سرمربی می‌رویم. باید داشته‌ها و نداشته‌هایمان را مورد توجه قرار دهیم و این موضوع را مورد ارزیابی قرار دهیم. فدراسیون نباید از این موضوع غافل شود و باید یک کارشناسی عمیقی در این رابطه صورت گیرد. باید بررسی شود که دلیل افت والیبال ما در رده‌های مختلف چیست. فرصت‌ها را نباید از دست بدهیم. ا گر قرار است تصمیمی گرفته شود نباید این تصمیم‌گیری دیر صورت بگیرد و نوشدارو پس از مرگ سهراب شود. البته در همه این ارزیابی‌ها باید خدا و انصاف را هم در نظر بگیریم.

منبع: ایسنا

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

صفري
+9 # صفري 1396-06-07 16:06
کاربر کامي اگه حرفايي که ميگي درست باشن مثبت هاي رو صفحت زياد ميش و بقيه قبول خواهند کرد ولي درحال حاضر همه حرف هاي ساشا رو لايک کردن .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
هانیه.
+6 # هانیه. 1396-06-07 15:09
والا
همینوبگو
تو برو به تیم وزییییین سرمایه ت برس
به این کارام کاری نداشته باش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
صفري
+9 # صفري 1396-06-07 14:29
واقعا همين انتظار رو از،خودتون هم داشته باشين بد نيستا شما تمام ملي پوش هارو جمع کردي تو تيمت بعد ميگي شانسي براي قهرماني در باشگاه هاي جهان نداريم باخت اميدها به آرژانتين هم به خاطر قوانين مسخره اي بود که داشت تست ميشد حالا يه ذره به خودتون نگاه کن چي براي کسب نتيجه تو مسابقات باشگاه هاي جهان کم داري پول ، بازيکن ، زمان، پس اين چه طرز قضاوت هستش؟؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
مونا قائمی
+12 # مونا قائمی 1396-06-07 12:27
سلام
جناب کارخانه چطور سر حذف ایران از لیگ جهانی سکوت کردید؟! باید هم سکوت می کردید، چون منافعتان به امید و شادی مردم در موفقیت بازیکنان در لیگ جهانی می چربید. کل بازیکنان ملی پوش را در سرمایه جمع کردید و لیگ را به اضمحلال می کشانید. بازیکنان را پولکی کردید طوری که صدای کولاکوویچ پس از حذف در لیگ جهانی هم در آمد که تا وقتی بازیکنان به فکر پول باشند پیشرفت نمی کنند. هر سال کار شماست یک باشگاه پیدا کنید که خوب پول بدهند و بازیکنان ملی پوش را جمع کنید، نفعش برای شما این است که این بازیکنان مقابل تیم شما در تیم های دیگر نیستند و با بازیکنان ملی پوش داخل زمین هم مقابل بقیه می ایستید. لطفاً پیش از اینکه برای بقیه نسخه بپیچید نگاهی به عملکرد خودتان بیندازید. شما بازیکنان را مهره و پله می بینید آدم نمی بینید. چقدر استعداد با عملکرد شما به فنا رفت.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
کامی
-19 # کامی 1396-06-07 12:02
ساشا جان ایشون که بد صحبت نکردن..شما فکر کنم از والیبال فقط تخریب را بلد هستید.همین بازیکنان تیم ملی فعلی زحمات مربیان داخلی است که آقای کارخانه نقش تصلی را داشته و مربی پر افتخار مملکت هستند.
من بجای شما بودم میرفتم تیله بازی چون سن شما فکر نکن به والیبال بخوره که بخواهی نظر بدی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ناشناس
+12 # ناشناس 1396-06-07 11:32
کارخانه تو خودت زنگ خطر والیبالی نیازی نیست نگران باشی از نظر من نتیجه خوبی گرفتند ولی با بدشانسی نتونستن صعود کنن به علاوه نتیجه در رده های پایه مهم نیست مهم اینه که در رده های پایه استعداد کشف بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ساشا
+18 # ساشا 1396-06-07 10:48
سلام ، تو چی میگی استاد ، شده تو این سالها به یه جوون بازی بدی تا خودشو نشون بده ، شب ها می تونی بخوابی، یا از ترس لئون ، اندرسون ، میخایلوف که می خوایید تو باشگاه های جهان با هاشون بازی کنید خوابتون نمی بره و به خودت می لرزی.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

از سراسر اینترنت

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org