جدیدترین اخبار والیبال در کانال تلگرام ما عضویت

فدراسیون والیبال اسلوونی خواستار لغو فرمول و نحوه جدید برگزاری لیگ جهانی شد.

تیم ملی والیبال اسلوونیبا توجه به شرایط جدید برگزاری مسابقات لیگ جهانی، قرار است که تیم های منتخب سطح یک لیگ جهانی این فرصت را داشته باشند تا در ۷ سال آینده نیز صرف نظر از هر نتیجه ای که کسب می کنند همچنان در این سطح باقی بمانند و بر خلاف قوانین سال های گذشته هیچ تیم به رده پایین تر سقوط نکند.

 

در سال های گذشته منوال لیگ جهانی براین بود که تیم آخر سطح یک از این سطح سقوط و تیم قهرمان سطح دو جایگزین آن در دوره بعد می شد. بنابراین تیم ملی والیبال اسلوونی که رهبری آن را نیز اسلوبودان کواچ سرمربی سابق تیم ملی کشورمان بر عهده دارد و موفق شده است در رقابت های سطح دو لیگ جهانی عنوان قهرمانی را کسب کند، فرصتی برای رقابت در سطح یک لیگ جهانی در سال آینده نخواهد داشت که به نوعی حادثه ای تلخ و دشوار برای والیبال این کشور با وجود همه شایستگی هایشان محسوب می شود .

 

فدراسیون والیبال اسلوونی ایتالیایی ها را عامل این تصمیم گیری غیر ورزشی دانسته است و دست اندرکاران ایتالیایی فدراسیون جهانی والیبال را به تبانی برای حفظ ایتالیا در سطح یک لیگ جهانی، علیرغم نتایج بد و قرار گرفتن در رده آخر جدول تیم های سطح یک مسابقات لیگ جهانی ۲۰۱۷ متهم کرده است و این اقدام را تصمیمی صرفا تجاری و غیر ورزشی خواند که اثرات جبران ناپذیری در پیشرفت این رشته در جهان خواهد داشت.

 

به هر حال اسلوونی به عنوان یکی از کشورهای پیشگام در حال رایزنی با مسئولان بلند پایه فدراسیون جهانی والیبال است تا بتواند از اجرایی شدن این تصمیم جدید و از دیدگاه آنان ناعادلانه در برگزاری لیگ جهانی جلوگیری کند.

منبع: فدراسیون والیبال

عضویت در کانال تلگرام والیبال ایران

نوشتن دیدگاه


* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ارسال

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها