محمدرضا داورزنی گفت: شرم‌آور است که عده‌ای از تریبون ملی کشور (صداوسیما) جهت تخریب والیبال ایران استفاده می‌کنند.

داورزنی

محمدرضا داورزنی در خصوص نتایج تیم ملی والیبال در لیگ جهانی و بخت صعود این تیم به دور نهایی این رقابت‌ها گفت: «نتایج لیگ جهانی امسال غیرقابل پیش‌بینی‌ است. تیم‌هایی مثل آمریکا و روسیه در هفته اول بازی‌های خود را می‌بازند اما در هفته دوم برابر حریفان خود برنده از زمین مسابقه خارج می‌شوند. ایتالیا شروع خوبی دارد اما به یکباره افت شدیدی می‌کند. تیم ایران در هفته اول دو بازی را واگذار می‌کند و در تنها یک مسابقه را به سود خود تمام می‌کند اما در هفته دوم در دو بازی به پیروزی می‌رسد.»

 

وی ادامه داد: «کمتر کسی انتظار داشت لهستانی که برزیل و ایتالیا را برده به ایرانی ببازد که برابر این دو تیم بازنده شده بود. در خانه شروع خوبی برابر بلژیک داشتیم اما صربستان مدافع عنوان قهرمانی با اقتدار ظاهر شد به طوری که هر سه مسابقه خود در تهران را با پیروزی پشت سر گذاشت. در مجموع ما سه بازی را برده‌ایم و سه بازی را واگذار کرده‌ایم. سه بازی مهم دیگر پیش رو داریم. بازیکنان تیم ملی شرایط خاص خودشان را دارند. متاسفانه این هفته محمدجواد معنوی‌نژاد و عادل غلامی را در اختیار نداریم. البته 14 بازیکن دیگر داریم که آنها جزو نیروهای خیلی خوب ما هستند. یقین دارم که بچه‌ها همه تلاش خود را می‌کنند تا نتایج بسیار خوبی را در هفت هسوم لیگ جهانی به‌دست بیاورند.»

 

ندانسته و از روی عادت غلط همیشگی می‌گویند کولاکوویچ مدیریت ندارد. فاقد کاریزماست. از کجا فهمیده‌اند که سرمربی تیم ملی کاریزما ندارد. کسانی که این حرف را می‌زنند یک بار رفته‌اند سر تمرینات کولاکوویچ تا از نزدیک شیوه مدرن تمرینات او را ببینند

 

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش خاطرنشان کرد: «امیدوار هستم که بتوانیم در زمره 6 تیمی قرار بگیریم که در مرحله پایانی قرار می‌گیرند. الان خیلی سخت است که پیش‌بینی کنیم مقابل آمریکا، لهستان و روسیه چه نتایجی را کسب می‌کنیم. هر سه تیم سابقه قهرمانی در لیگ جهانی را دارند و بدون تردید رقبای آسانی برای ما نیستند. این سه تیم هم مانند تیم ایران این فرصت را دارند که به دور پایانی راه پیدا کنند. البته نباید فراموش کنیم که تیم ما تجربه پیروزی مقابل این سه تیم را دارد و با توجه به این موضوع این باور در بین والیبالست‌های ما وجود دارد که می‌توانند برابر این تیم‌های قدرتمند بار دیگر برنده شوند. به طور حتم آن تیمی که اشتباه کمتری انجام دهد و در استفاده از فرصت‌ها دقت بیشتری کند حتما برنده بازی می‌شود. امیدوارم ما آن تیمی باشیم که در هر سه بازی کم اشتباه‌تر از حریفان خود ظاهر شویم و برنده از زمین خارج شویم.»

 

او در واکنش به این مسئله که ایران همواره شروع خوبی در لیگ جهانی ندارد اما به مرور نتایج بهتری می‌گیرد، تصریح کرد: «ما پنجمین حضورمان در لیگ جهانی را پشت‌سر می‌گذاریم و نسبت به بیشتر حریفان‌مان تجربه کمتری داریم. با این حال شاهد هستیم غول‌های لیگ جهانی هم در این دوره از رقابت‌ها نتوانستند نمایش خوبی از خود نشان دهند.اطمینان دارم ما به مرور زمان بهتر می‌شویم و با هماهنگ‌تر شدن سطح هماهنگی ملی‌پوشان و ساخته شدن پشتوانه مناسبی که در حال حاضر در رده‌های امید، جوانان و نوجوانان حضور دارند در سال‌های بعد با تجربه بیشتری به مصاف رقبا می‌رویم و از همان ابتدا نتایج درخشان‌تری خواهیم گرفت.»

 

سرپرست فدراسیون والیبال در واکنش به انتقاداتی که از ایگور کولاکوویج سرمربی تیم ملی والیبال می‌شود، یادآور شد: «در 10 سال گذشته که والیبال سیرصعودی خود را طی کرده حتی زمانی که خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال بود، برخی بودند که خوششان می‌آمد که فقط نقد کنند. این افراد هویت و شخصیت‌شان را بعضا در منفی‌بافی می‌بینند. برای تمامی کسانی که والیبال ایران را تعقیب می‌کنند محرز است که جایگاه والیبال ایران در حال حاضر نسبت به 10 سال گذشته چه تغییرات گسترده‌ای کرده‌ است.»

 

وی افزود: «والیبال رشته‌ای است که در تمامی رده‌های سنی به مسابقات جهانی راه پیدا کرده است. نتایج قابل قبولی هم گرفته و طبیعی است که نقدهایی هم به آن وارد است. ما مدعی نیستیم که بی‌نقص کار کرده‌ایم و البته که جا برای بهتر بودن هم وجود داشته و دارد ولی این کمال بی‌انصافی است که در گزارشگر مسابقات تیم ملی به گونه‌ای در رسانه ملی گزارش می‌کند که طی آن نقطه نظراتش را در چارچوب نظر کارشناسی به خورد بینندگان می‌دهد. این مصداق بارز سوء استفاده است.»

 

خود آقای سلطانی‌فر هم تمایل دارند تا هیات مدیره استقلال و پرسپولیس تکمیل شود. وزیر ورزش قصد دارد با آوردن نیروهای آماده و چابک فضایی فراهم کند که این دو باشگاه بدون دردسر کار خود را انجام دهند

 

داورزنی تاکید کرد: «انصاف گزارشگر کجا رفته که با نیت تخریب ملی‌پوشان والیبال مسابقه را گزارش می‌کند. چرا یکی از موفق‌ترین رشته‌های ورزشی تیمی کشور را زیر سوال می‌برند و جایگاه آن را پیش مردم پایین می‌آورند. به جای آنکه استفاده درستی از این تریبون شود و با نقد منصفانه و تحلیل سالم کمک کنند تا والیبال موفق‌تر از قبل شود حرف‌هایی می‌زنند که خارج از واقعیت است. این کار خیانت به رسانه ملی و مردمی است که بیننده این مسابقه هستند. چرا فراموش کرده‌ایم که این تیم موفق شد در هفته اول لهستان را شکست دهد و این تیم را از مسیر پیروزی خارج کند. در ایتالیا که ما به اندازه سالن 12 هزار نفری تماشاچی نداشتیم. برخی برای آنکه مطرح بمانند وجود خود را با تخریب تیم ملی می‌بینند.»

 

معاون وزیر ورزش تصریح کرد: «بی‌دلیل از کولاکوویچ انتقاد می‌کنند. تیم ایران پنج بازیکن خود را نسبت به المپیک تغییر داده اما در سه بازی لیگ جهانی برنده شده است. ندانسته و از روی عادت غلط همیشگی می‌گویند کولاکوویچ مدیریت ندارد. فاقد کاریزماست. از کجا فهمیده‌اند که سرمربی تیم ملی کاریزما ندارد. کسانی که این حرف را می‌زنند یک بار رفته‌اند سر تمرینات کولاکوویچ تا از نزدیک شیوه مدرن تمرینات او را ببینند. دیده‌اند او چه نظمی را در تیم حاکم کرده و به چه برنامه مدونی کار را جلو می‌برد.»

 

او یادآور شد: «این افرادی که بدون حساب و کتاب و با دانش پایین خود، کولاکوویچ را مورد نقد قرار می‌دهند فراموش کرده‌اند در آن دور‌ه‌هایی که خودشان در تیم ملی بودند چه مقام‌هایی را به دست آورده‌ بودند؛ جز اینکه در آسیا هشتم، نهم و یازدهم می‌شدند. بعد می‌آیند از تیم ملی که در بالاترین سطح ممکن والیبال جهان بازی می‌کند، انتقاد می‌کنند. چرا اینها عقبه خود را نگاه نمی‌کنند. این ظلم به والیبال کشور است که از ناکارشناسانی نظرخواهی می‌شود که دانش علمی‌شان در حد 6 تیم برتر آسیا هم نیست. شرم‌آور است که عده‌ای از تریبون ملی کشور(صداوسیما) جهت تخریب والیبال ایران استفاده می‌کنند.»

 

وی ادامه داد: « این آقایان یک بار بلند شده‌اند به فدراسیون بیایند و حرف‌شان را بزنند. بروند تمرینات روز دنیا را ببینند. بروند در کلاس‌های معتبر بنشینند تا کمی والیبال به‌روز شده دنیا را یاد بگیرند. این آقایان با اینکه هیچ کدام از این کار‌ها را نکرده‌اند اسم خودشان را هم کارشناس گذاشته‌اند. بعضا پیش آمده اسم بازیکن تیم ملی را هم به درستی ادا نمی‌کنند. مگر غیر از این بود که تیم مقابل تیم کولاکوویچ سرمربی‌اش ولاسکو بود. نتیجه که به سود ایران تمام شد. آخر چگونه آرژانتین بهتر از ما بود که بازنده از زمین خارج شد. حاشا به انصافی که ندارند. الان تیم ملی ما به لهستان رفته اما بازیکنان به شدت از اظهارنظرهای مغرضانه افرادی که خودشان را کارشناس می‌دانند، ناراحت هستند. وسط مسابقات آمده‌اند مصاحبه کرده‌اند که تیم را تخریب کنند. امیدوارم که این غیرکارشناسان را کنار بگذاریم و سراغ افرادی برویم که منصفانه نقد می‌کنند تا والیبال به موفقیت‌های بیشتری دست یابد.»

 

داورزنی در ادامه در مورد زمان انتخاب هیات مدیره استقلال و پرسپولیس بیان داشت: «این کار از مسئولیت‌های آقای سلطانی‌فر وزیر ورزش است و او نگاه موشکافانه و کاملی به موضع حساس این دو باشگاه دارد. با دقت در حال بررسی وضعیت گزینه‌های موردنظر هستند و به احتمال فراوان تا پایان خرداد ماه گزینه‌های نهایی را معرفی خواهند کرد. با توجه به اینکه فصل نقل‌وانتقالات به زودی شروع می‌شود و فاصله زیادی تا شروع رقابت‌های لیگ نداریم، طبیعی است که خود آقای سلطانی‌فر هم تمایل دارند تا هیات مدیره استقلال و پرسپولیس تکمیل شود. وزیر ورزش قصد دارد با آوردن نیروهای آماده و چابک فضایی فراهم کند که این دو باشگاه بدون دردسر کار خود را انجام دهند.»

 

در 10 سال گذشته که والیبال سیر صعودی خود را طی کرده حتی زمانی که خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال بود، برخی بودند که خوششان می‌آمد که فقط نقد کنند. این افراد هویت و شخصیت‌شان را بعضا در منفی‌بافی می‌بینند.

 

وی در مورد حضور ایران در بازی‌های داخل سالن آسیا اظهار داشت: «بازی‌های داخل سالن آسیا از 25 شهریور تا 5 مهرماه در عشق‌آباد ترکمنستان برگزار می‌شود . علی‌القاعده ایران در 17 تا 18 رشته ورزشی شرکت می‌کند. در 4 دوره قبلی کشورمان رتبه‌های یازدهم، ششم و پنجم را به دست آورده و در این دوره تلاش بر این است که در جایگاه مناسب‌تری قرار بگیریم. تعدادی ورزشکاران المپیکی در این بازی‌ها حضور پیدا می‌کنند. رشته‌های غیرالمپیکی هم داریم. این موضوع باعث می‌شود در تقابل رشته‌های المپیکی و غیرالمپیکی کاروان ورزشی ایران جایگاه رسمی خود را پیدا می‌کند.»

 

او تاکید کرد: «سیاست کلی وزارت ورزش این است که در هر رویدادی که شرکت می‌کنیم تیم ملی بهترین عملکرد را ارائه دهد و بهترین نتیجه را کسب کند. ما از همه رشته‌های ورزشی می‌خواهیم که مقتدرانه و با برنامه در مسابقات شرکت کنند. پیش‌بینی می‌شود کاروان بزرگی در رشته کشتی داشته باشیم. در سایر رشته‌ها هم کاروان مناسبی را راهی رقابت‌ها می‌کنیم. امید است با همکاری کمیته ملی المپیک بتوانیم عنوان بهتری را به دست آوریم تا زمینه مناسبی برای بازی‌های آسیایی جاکارتا فراهم کنیم.»

منبع: آنا

نوشتن دیدگاه


* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ارسال

دیدگاه‌ها  

م
0 # م 1396-03-25 21:42
مربی مربی نیست بقال بهتر ازاینه ایشون کاری که نکرده خراب هم کرده تیم مقابل لهستان چرا استفاده نکرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
م
0 # م 1396-03-25 21:40
مربی مربی نیست اون ادم کج فهم است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
علی معینی
0 # علی معینی 1396-03-25 10:58
سلام
تیم ملی ب والیبال ایران با مربیگری عالیجناب پیمان اکبری در سال 2015 نایب قهرمان شدن
در همان سالی که مربیگری 3 تیم در اختیار ایشان بود و هر سه تیم نابود شدند.
و اکنون در تیم بزرگسالان هستند تا این تیم هم نابود بشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
نیما ایزدی
0 # نیما ایزدی 1396-03-25 09:26
با سلام خدمت همه دوستان
بنده هم به عدم تعویض به جا و نحوه انتخاب بازیکن در المپیک و لیگ جهانی امسال و همچنین نحوه برگزاری لیگ امسال مث بقیه دوستان انتقاد دارم! تقریبا تمام مطالبی که دوستان عزیز مطرح کردند جزء انتقادات ما و به نوعی حرف دل همه مون هست! اما در صحبت های آقای داورزنی حرف هایی وجود داره که قابل تامل هستند، من چند نکته رو اینجا مطرح میکنم:
1. نتایج تیم ملی در رده های سنی مختلف به خصوص بزرگسالان در ده سال گذشته بی سابقه بوده و مدیران قبلی بنا به هر دلیلی با تمام زحمت هایی که کشیدن نتوانستند چنین نتیجه ای را بگیرند
2. یکی از مهارت های جناب یزدانی خرم ایجاد نظم بود (بنده خیلی ایشون رو اون زمان هم دوست داشتم و یکی از محبوب ترین مدیران ورزشی ینده بوده و هست) و یکی از مهارت های اقای داورزنی هدفمندی، مستند سازی و جذب اسپانسر هست که مدیران قبلی در این زمینه خیلی موفق نبوده اند.
3. آقای محتشمیان خیلی مواقع حرفشون صحیح هست، البته گاهی هم نظراتشون واقعا پرت هست! ضمن اینکه ایشون هم در زمان مربیگری خودشون دستاورد چندانی نداشته اند، در ضمن یکی از انتقادات بنده به صداوسیما این هست که چرا تنوع در بین گزارشگران نیست و سالها ما باید با دو گزارشگر پیش بریم، البته حرف من به این معنی نیست که جناب محتشمیان و کرده گزارشگر خوبی نیستند بلکه نیاز به اومدن گزارشگران جوان هم داریم، البته عباس قانع هم گاهی گزارش میکنه و نیاز به تعداد گزارشگر بیشتری داریم
4. وقتی یک مدیر با تیم مدیریتی خودش عملکردی رو از خودش به جا میذاره نباید کاملا ایده آل بهش نگاه کنیم یا اینکه کاملا سیاه نمایی کنیم! بلکه نقاط قوت و ضعف رو به صورت منصفانه بیان کنیم! واقعا ایرادهایی که از تیم مدیریت گرفته میشه سوای اینکه خیلی هاش به جا هم هست واقعا باید نقاط قوت رو هم دید! شما اگه عملکرد آقای داورزنی رو از مدیران بقیه فدراسیون ها (مثلا بسکتبال) بپرسید تعریف و تمجید زیادی خواهید شنید. پس نباید یک طرفه به قاضی رفت.
در کل پیشنهاداتی رو هم میتوان برای فدراسیون داشت از جمله اینکه:
- برگزاری دوره های بین المللی مربی گری و داوری برای مربیان و داوران داخلی و فرستادن اونها به دوره هایی که در کشورهای مختلف برگزار میشه
- تعیین سقف قرارداد برای بازیکنان مطرح به نحوی که یکی دو باشگاه متمول تمام بازیکنان تیم ملی را جذب نکنن که لیگ تک قطبی یا دو قطبی بشه و ملی پوشان در تیم های مختلف پخش بشن که بازیکنان جوان تیم ها در کنار ملی پوشان کسب تجربه کنن!
- کمک به بازیکنان و مربیان برای ورود به لیگ کشورهایی مث لهستان و ایتالیا که در دراز مدت اثر خودشو واقعا نشون میده
- استعدادیابی به صورت علمی و گسترده در تمام استان ها و تقویت هیئت استان ها که خود تقویت هیئت استان ها کلی کار داره، به عنوان مثال در میان مدیران هیئت ها هم باید یک پوست اندازی انجام بشه تا جوانان با انگیزه و با دانش بیان و ...
- ایجاد نظم بیشتر در برگزاری لیگ برتر و لیگ های پایین تر
البته این پیشنهاداتی که داشتیم به نوعی داره انجام میشه منتها در بعضی قسمت ها جدی تر و در بعضی موارد نیاز به جدیت بیشتر وجود داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
محمد رضایی
0 # محمد رضایی 1396-03-25 09:06
دم آقایان گزارشگر گرم که حرف دل ما مردم را زدند و بعضی ها هم از شنیدن واقعیت ناراحت شدن. ناراحتی نداره. این حرف دل همه ی والیبال دوستانت.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
بهروز
0 # بهروز 1396-03-25 04:50
جناب داورزنی عزیز ! سلام و ارادت.
شما با خواندن این نظرها می توانید دو واکنش داشته باشید.
اول این که بگویید همه ی این ها غرض و مرض دارند و دنبال منفعت شان هستند و من هم کار خودم را می کنم. ... دوم این که بفرمایید درمیان این دیدگاه ها حرف دلسوزانه و فنی و درست و حسابی هم دیده می شود و شایسته است به عنوان یک مسوول به نظر منتقدها توجه کنم. فراموش نکنیم مسوول از آن بابت مسوول نامیده می شود که همواره در حوزه ی مدیریت ش مورد سووال است و او نیز باید استقبال کند و با طیب خاطر/ و نه با ترشرویی و زبان تند/ پاسخگو باشد. ... ما می فهمیم که شما قصد دخالت در حوزه ی اختیارات سرمربی تیم ملی را ندارید و می خواهید به او ''زمان'' بدهید تا کار خودش را انجام و آن چه را در چنته دارد نشان دهد. ... بسیار خوب! هیچ حرفی نیست اما مدیر ارشد و باتجربه و تیزبینی مانند شما از همان اول کار و پس از دریافت برخی رفتارها و نتیجه ها بی شک متوجه رویکردها و جنم و ظرفیت و ظرایف سرمربی تیم می شود. ... سخن این نیست که درکار جناب ایگور دخالت شود که البته الان به نظر می رسد بیش و کم از ناحیه ی دیگری این کار انجام و خط و ربط داده می شود و نه از جانب شما ! ... سخن اما این است که به ایشان بگویید کارشناسان منتقد و مردم والیبال دوست می توانند تفاوت میان تعویض های اجباری و از سرناچاری را با رویکرد جوانگرایی هوشمندانه و برنامه ریزی شده، بفهمند و تشخیص و تمییز بدهند. ... بنده شک ندارم مردم حتا چندان به باخت ها انتقاد ندارند به شرط این که بازی تاکتیکی و تمیز و غیرتمندانه را از بازیکن های جوان و آینده دار و آینده ساز ببینند زیرا با خودشان می گویند اگر هم باختیم، فدای سر بازیکنان و کادرفنی و فدراسیون ... دستکم این که قشنگ و غیرت مندانه بازی کردند و سرمربی هم تنوع تاکتیکی تیم ش را به رخ رقیبان کشید و بازیکنان جوان هم آبدیده شدند برای تیمی که می خواهد به الپیک پیش رو برود. ... جناب داورزنی! ما قدردان زحمات شما برای والیبال هستیم. شما هم لطفن خوش گمان باشید و با حسن ظن به منتقدان بنگرید و دیدگاه ها و مشاوره های ارزشمند اما رایگان کارشناسان را بایگانی نکنید. ... با سپاس و احترام.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
بهمن زرین کوب
0 # بهمن زرین کوب 1396-03-25 04:43
سال 2018 هم نزدیکه ، ببینیم اون موقع بعد از قهرمانی جهان ، با این سرمربی ترسو و محتاط عملا هیچ کاره ، و حرف گوش کن و لابی گری ها ، بازیکن سالاری موجود ، حرف های پوچ در مورد جوان گرایی اونم با بازیکنان بالای 26 ساله و 27 ساله و کمترین توانایی ، و ترکیب تحمیلی مربی منفعت طلبی مثله اکبری ، و بازیکن 33 ساله که بردنش تفریح فقط و.....
سرانجام با تیم لت و پار شده ی ایران ، بازم میای مثله امروز صحبت کنی آقای داورزنی؟!؟!؟! هرچند جام بین قاره ای هم شهریورماه امسال در راهه ، ولی از اونم یه جوری می گذری آقای داورزنی و امثالهم که ال بود ، بل بود
اما قهرمانی جهان رو میخوای چیکار کنی ، عمرا به شیش تا برسیم با این وضعیت ، که شما حرف از 4 تا زدی!!!!
آرژانتین و بلغارستان و کانادا رو ببریم شاهکار کردیم ، آرژانتین بدون مهره های مهمش مثله کونته و دچکو و اوریاته و یکی از دریافت کننده های دیگه شون پالاسیوس ، تو تهران با اون جمعیت به زور سه بر دو میبریم ، آرژانتینی که با ولاسگو کبیر تو المپیک ریو روسیه رو سه بر یک نقره داغ کرد ، روسیه ای که ما تا حالا با ترکیب اصلیش نتونستیم شکستش بدیم ، 2015 بهترین ستاره هاش نبودند ، فقط میخایلوف بود. مهره هاشون باشند چی؟ بقیه تیم ها که دیگه هیچی اصلا نفس نمی تونیم جلوشون بکشیم. دوباره انتخاب های جدید شروع میشه ، در صورتیکه مشکل اصلی زیر بنایی تر از حتی سرمربیه. که بهش میگن خانه تکانی.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
arash ahmadi
0 # arash ahmadi 1396-03-24 23:58
چناب داورزنی عزیز تخریب خوب نیست و کسانی در جایگاه و مقام نقد قرار می گیرند که پیشینه ی مربوطه را داشته باشند خاک خورده ی میدان ان رشته و تخصص باشند و عملکرد بهتری داشته بودند در میدان عمل البته اگر در میدان عمل عالی بودند که از تخصص شان در حال حاضر هم استفاده می شد پس انان که عقده گشایی و خارج از گود استفاده از لنگ کشی را توصیه می کنند رویا پردازی دوران بازنشستگی فکری را می گذرانند. شما بهترین بودید و تلاش کنین که بهترین ها را در هر زمان مناسب به کار بگیرید شما سر مربی اصلی ورزش والیبال هستید و تعویض در هر زمانی حق شما است حتا سر مربی و مربی تا دیر نشده بهترین های خود را باز هم ادامه دهید این تقاضای یک تماشاگر حرفه ای والیبال ایران است که والیبال خلیل آزمون و بای محمد دوجی را پیش از ستاره شدن شاهد بود. پول و امکانات(سخت افزاری و نرم افزاری) تقاضا شده سر مربی در مقابل شاد شدن دل مردم ایران زمین چرک کف دست است و در برابر این، دلشکستگی مردم عاشق هیجان و نیازمند شور و شوق خیلی خیلی سنگین و گناه آلود است. همه چیز در اختیار سرمربی انتخاب شده شما باشد و شما و کسانی که شما به انان ایمان دارید (یعنی کسانی که پشت نام شما پنهان نمی شوند و آبروی شما را آبروی خودشان و آبروی والیبال ایران می دانند)با توجه به شناخت مربی های وطنی کمک مربی ها را انتخاب کنید و انتخاب مربی را هم به عهده خود سرمربی بگذارید تا آن سرمربی همان ابتدا درک کند که به او میدان داده اند و از او تکلیف می خواهند، همیشه به همان اندازه که هزینه کرده اید نتیجه می گیرید نه بیشتر، چناب داورزنی گرامی و دوست داشتنی و فتو ژنیک
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ناصر ابراهیمی
0 # ناصر ابراهیمی 1396-03-24 23:54
یه سال دیگه که تیم فلج میشه . سالی که نکوست از بهارش پیداست بعد بحث یک بازی و فقط معنوی نژاد نیست که اونم هر وقت به مشکل خوردن وارد زمینش کردن. موضوع خیلی خیلی فرا تر از این حرفهاست و یه تومار باید در موردش نوشت . قشنگ معلومه شیره ی جوون والیبال کشیده شده ، دست بر غذا این ایچ و ویچ ها ، هم هیچ تفاوتی با هم نمیکنند و تنها مقصر هم منظور این نیست که فقط کولاکوییچ هستش ، هرچند که یک مربی بدون تیم و متوسط بیشتر نیست وگرنه روی زمین نمی موند ، در عوض استویچف رو سه ساله مودنا قراداد کلان باهاش بست ، کنار دستش اکبری از اون بدتر ، و......... منافع شخصی داره بیاد میکنه و با زمان این مشکل حل بشو نیست ، اگرم میگیم مربی با اقتدار و بزرگ ، به این خاطر که با فدراسیون همسو نشه و قدرت اجرایی رو از خودش بدون هیچ مراوده و دخالتی بتونه پیاده کنه ، درست کاری که کی روش ، با اینکه حتی جاهایی زیر فشار و انتقاد گذاشتنش اما ، در آخر خودش همه کاره شد و افتخار آفرینی بزرگی واسه فوتبال پیاده کرد. نمونه ش کنار گذاشتن رحمتی.
بحث متدیک هست ، نظام قانون مداری و شایسته سالاری هست ، باج ندادن به این و اون هست ، چه خوب و چه بد ما با این الگو پیشرفت می کنیم وگرنه از بین می ریم و............
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
میلادحنیفه
0 # میلادحنیفه 1396-03-24 22:39
باسلام خدمت ریاست محترم فدراسیون
انتقادات زیادی داریم که فعلا به چند نکته از آنها اشاره می کنم.
جنابعالی که در مجموعه خود به عنوان مدیری لایق نطرح بودید چرا عنان کار را از دست داده و وارد بازی سیاست شدید؟ایا این به ضرر والیبال نبود.
تیم ملی بازیچه چندنفر نیست،هر دوره عتاندکار به دست یکی از مربیات سوپر لیگ می افتد.این دوره هم نوبت تیم ملی پیکان هست لابد!!!
به جای برادر اکبری نمی شد از بانک سرمایه خواهش کرد آقای کارخانه کمک ایگور کولاکویچ باشد؟یا مسئله سلیقه بازی است؟
چرا به جای استفاده از بازیکنان لایق لیگ مانند مصطفی شبان یاسعید مصطفی وند یا... که ریسک بازی کمتری دارند از چند نفر رازیکن مسن تر در ارنج تیم به ه میبریم؟آیا به لیگ واقع بینانه نگاه کرده ایم یابا تعصب تیمی؟چرا معنوی نژاد ها باید در نیمکت یک تعداد بازیکن بی کیفیت کهنه شده باشند؟؟؟؟
و....... دکتر جان مدیونی به والیبال
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
رضا
0 # رضا 1396-03-24 22:25
عزیزان خواهشانظرات سطحی ندین.من بشخصه عملکردآقای داورزنی روکامل قبول ندارم(درکل رضایت دارم بعنوان یه بیننده والیبال دوست).ولی واقعاعملکردتیم بادوران آقای کواچ قابل مقایست؟اگرایران دراولین سال سرمبیگری ایشون تولیگ جهانی چهارم شدشک نکنین نتیجه زحمات آقای ولاسکوبودکه ایشون برداشت کردن!آقای کولاکوویچ خیلی بهترازایشون وآقای لوزانوبوده.حداق ل ایشون این تدبیرروکردکه ازمعنوی نژاداستفاده کنه امالوزانوچی؟اصل امعنوی نطادروبه المپیک نبردکه اگرمیبردعملکردم ون زیرورومیشدتوالم پیک.پس انقدرحرفهای اون گزارشگرمحترم روتکرارنکنید.بل ه منم همش تواین فکرم که چراتوبازی باصربستان که بایدقبول کنیم تیم ماخسته بودابتدای بازی باذخیره هانبود.حداقل دوست رواونهابازی میکردن تابازیکنان صربستان هم به اندازه تیم اصلی ماخسته بشن.پس صبرکنین تاچندماهی بصورت جدی تیم محک بخوره بعدبقیه روبکوبیم.اون موقع بله مثلابعدیکسال میشه گفت که بله این تیم فلان وبهمدان بوده.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
میلادمیرزایی
0 # میلادمیرزایی 1396-03-24 20:44
اقای داورزنی خجالت بکشید مردم رو نفهم درنظر نگیرید.مهدوی کدوم بار اومد تو زمین تونست نتیجه رو عوض کنه تا اینکه خودش کنار رفت .زرینی تو لیگ اسنی ازش هست که بخواد بجای معنوی نژاد بره المپیک.برد لهستانم بزار جای مصدومیت معروف و میرزاجانپور نه تدبیر کادر فنی.۵ساله تو لیگ جهانی با ترکیب کلیشه ای تکراری فرسایشی و زود آنالیز شده بازی میکنید.بازیکنان ت ترکیب رو انتخاب میکنن بنده خدا .کجای کاری .سرتو مثل کبک نکن زیر برف.حرف حق محتشمیان رو همه قبول دارن.اقای داورزنی دوتا بازیکن سرعتی زن شما توی پنج ست ۱۲امتیاز گرفتن درصورتیکه همتای اونها تو ارژانتین ۲۷امتیاز گرفتن.بقول خودتان بهترین سرمربی شما چرا تعویض نکرد.بگو خب اگه دلسوزی بیا نظرات این مردم که اینجا مینویسن بخوان.مرد باشید وحقیقت رو بگید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
دانیال پ
0 # دانیال پ 1396-03-24 19:46
آقای داورزنی شما که الآن معاون وزیرشدید وقت میکنیداصلابه فدراسیون خود سربزنید چه طور همه از روی غلط میگویند این سرمربی مدیریت ندارد چرا در زمان آقای ولاسکو این حرف ها زده نمی شد نه آقای داورزنی مردم حقیقت را میبینند وحقیقت رامیگویند چون دلشان برای تیم مملکتشان میسوزد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
محمد رحیمی
0 # محمد رحیمی 1396-03-24 18:18
داورزنی رو هم زیادی بزرگش کردن. درواقع داورزنی اومد رو دستاوردهای یزدانی خرم و همش رو مصادره کرد به نام خودش.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
علیرضا0511
0 # علیرضا0511 1396-03-24 18:16
امین فرزانه حرف دل من رو زدی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
عاشق  والیبال
0 # عاشق والیبال 1396-03-24 18:04
اقای داورزنی نباید نسبت به نقد های پیشکسوتان واکنش نشان داد من هم نفهمیدم برای چی معنوی نژاد رو کمتر بازی میدن و موندم اگه اقای رضاقرا نمیتونن در پست قطر پاسور بازی کند چرا دعوت شدن (اگه برای سرویس زدن بود سرویس زن های بهتری هم داشتیم)یاواقعا اگه میتونن چرا اصلا به بازی گرفته نمیشن اگه فردا غفور مصدوم بشه باید کی تو اون پست بازی کنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
شراره
0 # شراره 1396-03-24 17:56
کاملا موافق صحبت های ایشانم آقای محتشمیان بسیار مغرضانه و غیر حرفه ای گزارش کرد امیدوارم به خودشان بیایند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
بی نام
0 # بی نام 1396-03-28 16:39
اره واقعا اون کلا معلومه با معروف مشکل داره
اصن خودشم این حرف رو داره می زنه
اون سالی که معروف بهترین پاسور شد محتشمیان برگشت گف سعید بهترین پاسور نیس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ستاره روشن
0 # ستاره روشن 1396-03-24 16:42
ما سر تمرینات ایشون نرفتیم ولی داریم می بینیم که در یک بازی موسوی درخشانه و می گیم دست گل ات هم درد نکنه ولی توی بازی بعدی به هر دلیلی تمام سرویس هاش یا اوته یا توی تور و دفاع هم نمی تونه بکنه و مربی جرئت نداره عوضش کنه و فائزی یا مسعود غلامی رو بیاره داخل. می بینیم که امثال تشکری از دور خارج هستند و یکی نیست که موقع سرویس زدن موسوی بیاد جاش و نزنه توی تور. می بینیم که عادل غلامیبه هر دلیلی توی زمین کج و کوله می شه و گیج می زنه ولی عوض اش نمی کنن. به این نمی گن کوچینگ. شاید ایشون خوب تمرین بده. کما اینکه کواچ بد تمرین نمی داد، ولی کوچینگ یا چیز دیگه است و جرئت و دقت و آنالیز می خواد، کاری که ولاسکو به بهترین نحو انجام می ده. مربیان بزرگ حتی از نیمکت نشین کردن کورک و دور دادن به جوونا هم نمی ترسن، در حالی که ترس و مخصوصا اعمال نظر توی این نحوعه کوچینگ داره داد می زنه. هر بار هم که آدم دلسوزی صداش در میاد که این راهش نیست، به جای فکر کردن روی انتقادات سعی می کنن با تعابیر زشت از میدان به درش کنن، اما این دفعه دیگه همه ما طرفداران قدیم و جدید والیبال محکم ایستادیم و داد می زنیم این چه وضعشه؟ همه امید ما به آقایان عطائی و سیچلو و وکیلی هست که دست کم تا به حال نشون داده ان که زیر بار سفارشات نمی رن. بلکه اونا دل خون شده مارو شاد کنن. از این ایچ و ویچ های خارجی که خیری ندیدیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
اراز
0 # اراز 1396-03-24 16:38
با تشکر از زحمات شما در این چند سال لازم است به شما گوشزد کنم که شما هم توان مدیریتان بیش از این نمی باشد شما فکر میکنید که تنها دلسوز والیبال هستید دیگران مخرب .اقای داورزنی بخودتان بیاید اکر مربیان شما مدیر بودند در بازی تغییر تاکتیک و تکنیک داشتند که ما چنین چیزی مشاهده نکردیم شما بجای مربی برای خود بله قربان گو انتخاب مکنید اقای اکبری تمام ذخیرههای پیکان را به عنوان تیم ملی ایران انتخاب میکند وهر کسی دلسوزی میکند میگویید نمیدا ند بهتر است به نظر کارشناسان ومربیان توجه کنید وبازیکنان با استعداد را انتخاب کنید ...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
علی فراهانی
0 # علی فراهانی 1396-03-25 09:54
آره والا . مسعود غلامی و سال افزون خودشون ذخیره تیم پیکانن بعد سرعتی زن و پاسور خوب مثل وادی و تشکری باید پشت تیم ملی بمونن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
فرمان عبدالوند
0 # فرمان عبدالوند 1396-03-24 16:28
مرد حسابی زورت گرفته ، محتشمیان میاد ، حرف های منطقی و حسابی میزنه ، باند بازی و منفعت طلبی شخصی والیبال رو برداشته از زمان ولاسگو به بعد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
صفری
0 # صفری 1396-03-24 15:57
این مربی هم که بره جنابعالی هم ازش ایرادخواهی گرفت مثل کواچ .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
سبحان الوندی
0 # سبحان الوندی 1396-03-24 15:56
پارسال هم که کرده و محتشمیان نقد کرده بودند که چرا به جای معنوی نژاد زرینی رفت المپیک ریو ، بازم اومد این دو نفر رو کوبید. بازیکن 26 ساله و 27 ساله و 33 ساله آوردن ، میگن جوان گرایی کردیم؟؟؟؟!!!!! آمار و ارقام کاملا روشن هست ، دست آقای محتشمیان و کرده درد نکنه که دلسوز واقعی هستند و واقعیت رو میگن ، مردم هم عقل دارند که بفهمند کی راست میگه ، اومدی با سفسطه جبهه بگیری ، آمریکایی که میگی یا همون روسیه بهترین ستاره هاش نیستند ، خوب بهانه پیدا کردی داورزنی که میگی ، بچه ها الان تو روحیه شون تاثیر منفی گذاشته ، حنات رنگ نداره آقای داورزنی - آرژانتین هم معنوی نژاد نبود سه بر صفر باخته بودیم ، بعد ما مقابله آرژانتینی باری کردیم که هم میزبان بودیم و هم نه کونته بود نه دچکو .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
Xb
0 # Xb 1396-03-24 15:03
جناب آقای داورزنی عزیز، والیبال اگه داشت پیش رفت میکرد و حتی اگه میباخت هم بازیهاش جالب بود، داشت نون مدیریت زمان آقای یزدانی خرم و والیبال سازی پایه با آقای گاییچ رو میخورد که هر دو شون چون اجازه ی دخالت دولتی ها رو ندادن از کار برکنار شدن، اگه یادتون رفته برید مصاحبه ی آقای یزدانی خرم علیه رئیس‌جمهور وقت رو ببینید قبل از برکناریش
اما شما خوب بلدید چجوری دل مسئولین رو به دست بیارید و باخت تیم ملی و دل مردم هم براتون مهم نیست.
مدیریت خوب و قاطعانه ی شما در لیگ برتر برای همه ثابت شده هست، خصوصآ همین امسال که تموم شد، با اون همه افتضاح در مورد رفت و برگشت پارسه و متین ورامین و...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
محمد افشاری
0 # محمد افشاری 1396-03-24 14:46
ایران ب والیبالش هیچ اهمیتی نمی ده اون از صدا و سیما ک میترسه سریالاش دیرشه اون از فدراسیون ک بعد بازی گدایی می کنن واقعا چ انتظاری دارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
آبين
0 # آبين 1396-03-24 14:26
آقاي داورزني ملت هرچي ميگن بخاطر تيم ملي هستش چرا كيروش اينهمه تو قلب مردم جا داره ؟ چون اولا نتايجش با تيم ملي بينظيره و ثانيا بساط بازيكن سالاري و دخالتهاي بيجا تو تيم رو جمع كرد شماهم ايكاش يك مربي بزرگ براي واليبال انتخاب ميكرديد و خيال خودتان و مردم رو راحت ميكرديد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
شادمهر
0 # شادمهر 1396-03-24 14:09
حرف حق تلخه جناب دادرزنی نیازی نیست به صحرای کربلا بزنید تو طول این ۳ سال فقط ۳ سرمربی عوض کردین در حالی که مشکل از جای دیگس برادر انقدر بعضی بازیکنای تیم ملی بزرگ کردین که نمیتونین دیگه جمعش کنین دیدین که معنوی نژاد چه کرد بی انصاف شمایید که نمیزارید مربی تغییراتش انجام بده ۶ سال تیم دارید با یک ترکیب میفرستید ادعای جوونگرایی میکنید ؟ مهدوی که خودش دیگه با سلام صلوات خداحافظی کرد رفت محمودی هم خودش نیومده این جوونگرایی هست؟ شما اصلا به جوونها بها میدین بازی کنن فقط میخ نیمکتن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
علی فراهانی
0 # علی فراهانی 1396-03-25 09:51
عالی گفتی . یه نمونش همین معروف که دیگه هیچکس تو فدراسیون حریفش نیست راحت هرکاری بخواد میکنه سر بازیکن رو میبره به داور فحش میده اهانت میکنه یه نفر نیست جلوش قد علم کنه چون نزاشتن یه پاسور بین اینهمه پاسور تو لیگ برتر رشد کنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
جمشید جهانی
0 # جمشید جهانی 1396-03-24 14:07
خجالت بکشید آقای داورزنی. ملت شعور دارن توهین به شعور رو نمیپذیرند رشتهوالیبال هم فوتبال نیست که همه مردم تحت هر شرایطی خرید هرگونه ناز و نوز مجموعه تحت هدایت شما باشند. خوشتون بیاد یا نیاد شما رو بعد از موفقیتهای آقای ولاسکو هوا برتون داشت که خبریه پس حرف باید حرف ما باشه و همه باید فرمان بردار ما باشن و اینکه مدیریت ما باعث این افتخارات شده ولی در عمل میبینید که گند زدید و بیشتر هم گند خواهید زد چرا که اشتباهات خود را قبول ندارید و روی آنها پا فشاری میکنید. مهم هم نیست چرا که زمان همه چیز را روشن خواهد کرد. روزی همه فکر میکردند فوتبال آخر افتخارات ورزشهای گروهی است و افتخارات دیگر ورزشها مقطعی است که والیبال عکس آن را ثابت کرد. الان هم شما فکر میکنید ته مدیریت هستید و همه باید جلوتون سجده کنن و کار بهتر از این نخواهد شد و ... ولی زمل=ان نشون میده که اولا این بار کج هیچگاه به مقصد نمیرسه و شما و زیر مجموعه های نه چندان سالمتون هم تنها کسانی که میتونن والیبال رو بچرخونن نیستید.
فقط افسوس به استعدادهایی که در این کش و قوسها فنا میشن و پول بیت المالی که سر این زد و بندها حروم میشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
امین فرزانه
0 # امین فرزانه 1396-03-24 13:56
شرم آورتر اینه که آدم چشمش رو به حقایق ببنده و آمار و ارقام واضح و روشن رو نادیده بگیره و بذاره کار بکشه به جائی بکشه که با کواچ کشید که تیم چهارم دنیا رفت و توی جام واگنر اون جور خفت کشید که از ژاپن خورد. کسانی که دلسوزانه حرفشون رو می زنن هیچ منفعتی جز همین توهین ها نمی برن. آقای داورزنی! از شما بعیده که درخشش جوونا توی بازی لهستان رو به حساب سرمربی و دستیارانش بگذارین. اونا در حالی که بعد از دو باخت، تیم رو توی بازی با لهستان از پیش باخته حساب می کردند از سر ناامیدی رزروها رو گذاشتند جای بازیکنان اصلی و این جوونای با غیرت و همت تونستند یک شگفتی رو رقم بزنن، اما این روند در تهران ادامه پیدا نکرد و سر مربی به رغم ناکارآمدی بعضی از مهره های فیکس جرئت نکرد اونارو با جوونا عوض کنه. امثال من و آقای محتشمیان از دفاع از جوونای شایسته ای مثل معنوی نژاد چه سودی می بریم؟ آمار و ارقام نشون می دن که این جوون به تنهائی بیش از یک گیم امتیاز آورده برای تیم. چرا به جای عصبانی شدن از دست یک پیشکسوت دلسوز از کادر فنی نمی پرسین چرا توی دو تا بازی قبلی این جوون رو نیمکت نشین کردین؟ چه توقع بیجائی؟ مگر برای المپیک پرسیدین چرا به جای او زرینی رو بردین و چرا با وجود سال افزون و وادی و بهبودی که دراوج آمادگی بودند مهدوی رو به تیم حقنه کردین؟ امسال تیم ما می تونست حتی جزو چهار تیم اول باشه، چون هم پتانسیلش رو داشت هم تیم های دیگه ستاره هاشون رو نیاورده ان. برد اون هم با جون کندن از تیم آرژانتین که افتخار نداره. این کادر فنی باز هم بخواد روی شیوه خودش اصرار کنه و بموقع دست به تعویض نزنه و جوونای با انگیزه رو جای مهره های آسیب دیده و بی انگیزه قبلی نذاره تردید نکنین که از تیم روسیه هم که کلا جوون شده می خوریم و این ابدا به نفع والیبال ما نیست. بهتره به جای غیظ در برابر انتقادات بجا و سازنده، همه مون به فکر آبروی کشور باشیم که این طور ملعبه دست عده ای نشه که غرور ملی صنار براشون مهم نیست و در شرایط برد، با تصمیمات غلط شون باخت رو به ما تحمیل و سرشکسته مون می کنن.. رسانه ملی چه عجب که به همت چهار تا آدم با دل و جرئت دست پاک تونست حرف دل ما مردم رو که پای گیرنده هامون از این همه بی تدبیری خون دل می خوریم بزنه. دم استاد محتشمیان و جناب کرده گرم که تن به توصیه های چپ و راست ندادند و حق رو گفتند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
علی فراهانی
0 # علی فراهانی 1396-03-25 09:48
نفست حق
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

تبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org