جدیدترین اخبار و نتایج والیبال در کانال ما عضو شوید

Arrow up
Arrow down


همراهان عزیز، بخش ویدیو جهت تغییر سرورها و تغییرات زیرساختی موقتا غیر فعال است ...

والیبال TV/ آرمات: وقتی به جمع 4 تیم رسیدیم انگار دوباره متولد شدم/ مصطفی کارخانه نفرینم کرد

Loading the player...
6 ماه قبل
22 15

سرمربی تیم سایپا در گفتگو با والیبال ایران اظهار داشت: مربیان همیشه زینب ستم کش هستند/ روزی داورزنی به من گفت دست از اعتراضات بردار تا پیشرفت کنی/ همیشه در این چند سال از سوی سازمان لیگ مورد تشویق قرار گرفتم

به گزارش والیبال ایران، مسعود آرمات سرمربی تیم سایپا در گفتگو با خبرنگار والیبال از فشار بالای مربی گری، سختی های لیگ امسال و خاطراتش از کارخانه و داورزنی سخن گفت. وی عنوان کرد: لیگ امسال مقداری حاشیه داشت البته مبارزه و رقابتی که برای موفقیت وجود دارد گاهی به دلیل حساسیت و فشار بالا تبدیل به مسائل حاشیه ای خواهد شد اما مطمئنم در سال بعد این حواشی کاهش می یابد.

 

آرمات افزود: از مرداد ماه که کارمان را شروع کردیم تمرینات خوبی در داخل و خارج از کشور داشتیم ولی بعد از شروع لیگ استرس ها زیاد شد. وقتی باشگاه از من قول رتبه خواست اعلام کردم هیچ مربی نیست که قول دهد و فقط گفتم سعی می کنم جز 8 تیم قرار بگیریم. شبی که به جمع 4 تیم پایانی رسیدیم به خانمم گفتم بعد از 5 ماه تازه می خواهم با خیال راحت غذا بخورم، آن شب انگار دوباره متولد شدم. این مدت واقعا حرف زدن و یا حتی نفس کشیدن سخت بود.

 

سرمربی تیم سایپا با بیان خاطره ای از کارخانه در مورد سختی کار مربی گری عنوان کرد: در دوران بازی گری ام شاگرد آقای کارخانه بودم روزی ایشان مرا از تیم کنار گذاشتند و این موضوع خیلی بهم برخورد و خواستم با قهرم برای تیم ناز کنم. ایشان از دست من ناراحت شد و گفت با اینکه خیلی دوستت دارم و بازیکن با اخلاق من هستی اما نفرینت می کنم که روزی مربی شوی و ببینی من چه دردی می کشم. وقتی در تیم نوین کشاورز مربی بودم روزی آقای کارخانه را دیدم به ایشان گفتم نفرین بدی به من کردی. ایشان نیز خندیدند و گفتند که تازه اول راهی ببین من چی کشیدم.

 

وی ادامه داد: البته چون خودم این شغل را دوست دارم این حرفه را دنبال می کنم وگرنه واقعا مربی گری شغل خطرناک و پراسترسی است. وقتی می بری تشویق هست ولی هروقت می بازی یا حتی پیروزی نزدیکی کسب می کنی از همه طرف به شما فشار وارد می شود.سرمربی واقعا زینب ستم کش است.

 

مربی تیم ملی جوانان ایران در مورد نصیحتی که سال ها پیش از سوی داورزنی دریافت کرد گفت: سال های اول مربی گری خیلی دچار حاشیه می شدم. با داور درگیر می شدم و هر زمان می باختم می انداختم گردن داور. جالب این جاست که هر سری هم به آقای داورزنی زنگ می زدم و گله می کردم. دیگر کار به جایی رسید که ایشان هم تلفن های من را جواب نمی دادند و می گفتند که چون می دانم برای چه زنگ زدی جواب نمی دادم.

 

وی گفت: داورزنی روزی نصیحتی به من کرد و گفت خواهش می کنم این مسائل را کنار بگذار که مطمئنا باعث پیشرفتت خواهد شد. خدا را شکر از 7 سال پیش که این صحبت شد همیشه از سوی سازمان لیگ مورد تشویق قرار گرفتم زیرا همیشه با داوری همکاری کردم. بعد از چندین سال در این لیگ به کمیته داوری دعوت شدم. در جلسه توضیح دادم که من در کار داوری دخالت نکردم بلکه فقط به داور دوم گفتم به داور در مورد فحاشی هایی که صورت میگیرد اطلاع دهد. خوشبختانه داور دوم هم این موضوع را در جلسه تایید کرد و من با جریمه ای روبرو نشدم.

آخرین عناوین

  1. مطالب
  2. تصاویر
  3. ویدیوها