با کانال تلگرام ما به روزترین باشید عضویت

Arrow up
Arrow down


مقالات متفرقه والیبال

آخرين تغييرات ليست داروهای ممنوعه آژانس جهانی مبارزه با دوپينگ (وادا) که قرار است از اول سال 2015 (11 دی ماه 1393) اجرايی شود، اعلام شد.

دوپینگبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران از سایت فدراسیون پزشکی ورزشی، با توجه به در پیش بودن سال نوی میلادی، «وادا» آخرین فهرست داروهای ممنوعه را به سازمان‌های ملی مبارزه با دوپینگ اعلام کرد. فهرست سال 2015 نسبت به سال گذشته تغییرات ناچیزی دارد.

 

 

 

به احتمال فراوان در مرحله مقدماتی مسابقات لیگ برتر والیبال کشور از بازیکنان تست دوپینگ گرفته خواهد شد.

دوپینگ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ سازمان لیگ فدراسیون والیبال با همکاری فدراسیون پزشکی ورزشی کشور به احتمال فراوان برای اولین بار در مرحله مقدماتی لیگ برتر اقدام به گرفتن تست دوپینگ خواهد کرد.

 «مهدی مهدوی کیا» و «فرهاد ظریف» سفیران سلامت ایران به مناسبت  روز جهانی دیابت از مسئولان آموزش و پرورش درخواست کردند با توجه بیشتر به ورزش دانش‌آموزی، زمینه‌ تربیت و پرورش نسلی سالم و توانمند را فراهم کنند.

فرهاد ظریف

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ «مهدی مهدوی کیا» و «فرهاد ظریف» سفیران سلامت کشور در پیامی مشترک به مناسبت 14 نوامبر مصادف با 23 آبان روز جهانی دیابت از مسئولان آموزش و پرورش درخواست کردند با توجه بیشتر به ورزش دانش‌آموزی و ورزش صبحگاهی در مدارس، زمینه‌ تربیت و پرورش نسلی سالم و توانمند را فراهم کنند.​در پیام سفیران سلامت آمده است:‌


 رعایت نکات ایمنی  یکی از مهمترین اصول هنگام ورزش است که، با انجام دادن آن میتوانیم خود را از صدمات احتمالی ایمن کنیم.


 - هنگام استفاده از چهارپايه يا نيمکت در سالن‌هاى ورزش که داراى کف‌پوش هستند، ترجيحاً مى‌توان سطح برخورد پايه‌ها با کف‌پوش را از جنس لاستيک ساخت تا مانع صدمه به کف‌پوش شود.

نكاتي درباره روانشناسي موفقيت در ورزش

پيش زمينه
استرس افزايش يافته در ورزشکاران مي تواند منجر به اثرات منفي فيزيکي و رواني بر روي آنان و کاهش توان و کارائي ورزشکار گردد، ورزشکار عرق سرد ميکند و درباره نتيجه رقابت خود نگراني مضاعفي دارد و....

بديهي است اماكن ورزشي بايد از لحاظ ايمني و بهداشتي جاي مطمئني باشد ، زيرا روزانه تعداد زيادي ورزشكار و ورزش دوست از اين اماكن استفاده مي كنند .

salon.jpgبه طور کلی بهداشت اماکن ورزشی به مجموعه شرایطی کمی وکیفی اطلاق می گردد  که در آن شرایط نیازمندی اساسی جسمی و روحی استفاده کنندگان تامین شود و از بروز و انتقال بیماری هاوسوانح مختلف جلوگیری شود.

یک بازی بزرگ برای ورزشکاران، مربیان و حتی والدین آشفتگی هایی را به همراه دارد، بنابراین برای اینکه ورزشکاران بهترین اجرایشان را در بازی های بزرگ داشته باشند، آنها نیاز دارند از موارد زیر اجتناب نمایند:

 

  • درگیر کردن خود با آشفتگی های خارجی
  • محدود کردن خود با آشفتگی های درونی


آشفتگی های خارجی می تواند یک چالش برای بعضی از ورزشکاران محسوب شود. نگرانی درباره ی انتظارات دیگران، روابط شخصی، رقبا، دانشگاه و رسانه ها مثالهایی از این قبیل آشفتگی های خارجی است. این ها تمرکز ورزشکاران منحرف می سازند، از مراحلی که آنها را به موفقیت می رساند.

با این وجود ورزشکاران، زمانی با مضرترین آشفتگی ها روبرو می شوند، که دارند برای یک بازی بزرگ آماده می شوند و آن آشفتگی ها، آشفتگی های درونی می باشند.

ماساژ ورزشي بدون شک يکي از مهمترين عوامل جانبي پيشرفت در ورزش مي باشد .

امروز در کنار تمام تيم هاي ورزشي جهان شاهد حضور يک يا چند ماساژور متخصص هستيم.

براي مثال کشور روسيه در رشته دو ميداني براي هر ماده يک ماساژور منحصر به فرد دارد . ماساژ ورزشي داراي ابعاد گسترده ايي مي باشد و علم مختلفي نظير حرکت شناسي ، آناتومي و فيزيولوژي ، بيومکانيک ، روانشناسي و . . . را شامل مي شود .
 

پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران - بزرگترین دریاچه داخلی کشور که درحال کشیدن نفس های آخرش است، قطب تولید سیب و انگور ایران و نقل و بیدمشک همگی ویژگی هایی هستند که ذکر آنها با نام ” اورمیه ” گره خورده اند، اما در کنار این محسنات، ورزشی به نام والیبال نیز در حدود صدسال اخیر تبدیل به ویژگی نوظهوری برای این شهر شده است.

 

تاریخچه ورزش والیبال در جهان

ویلیام .ج . مورگان مدیر (Y.M.C.A)والیبال در سال ۱۸۹۵ میلادی مطابق با سال ۱۲۷۴ شمسی  -یعنی چهار سال پس از تولد بسکتبال - توسط ویلیام .ج . مورگان مدیر (Y.M.C.A) در هولیک ایالت ماساچوست آمریکا به درخواست تجار محلی که بازی بسـکــتبال را پر تلاش می دانستند، ابداع شد. . مرگان متولد سال ۱۸۷۰ در شهر نیویورک بود که پس از تحصیل در کالج جوانان مسیحی مسئولیت تهیه برنامه های ورزشی برای سلامت و تندرستی مردان به او واگذار شد.
درابتدا این ورزش مینتونت نام گذاری شده بود ودلیل انتخاب این نام برای همگام نامعلوم بود. تحت تأثیر محبوبیت فراوان بسکتبال در بین عامه، مورگان تصمیم گرفت برای دانشجویان خود ورزشی را به وجود آورد که بازی ازروی تور انجام گیرد و لذت بخش باشد. مورگان با استفاده از تور تنیس روی چمن که به دو طرف دیوار سالن بسته میشد و توئی توپ بسکتبال (توپ لاستیکی بسکتبال پر از هوا) چرمی که توسط کارخانه ا.جی.اسپالدینگ وبراس ساخته شده بود و به دلیل سبکی وزن به دست ها آسیب نمی رساند بازی را شروع کرد. بازی جدید به خاطر اینکه فقط به چند مهارت اساسی و تمرینات محدود و سریع و با بازیکنانی در سطوح مختلف فرا گرفته می شد خیلی زود مورد پسند قرار گرفت .بازی با یک بازی می شد و قوانین اجازه می داد که هر یک از بازیکنان در یک طرف قرار گیرند. به همین دلیل با وجود اینکه به طور آهسته و کند از (Y.M.C.A)  آغاز شد ولی طولی نکشید که در کلیه شهرهای ماساچوست و نیوانگلاند عمومیت یافت.

آخرین عناوین

  1. مطالب
  2. تصاویر
  3. ویدیوها
گزارش تصویری دیدار کاله و صالحین ورامین
گزارش تصویری دیدار کاله و شهرداری اراک
گزارش تصویری دیدار تیم های کاله مازندران و سایپا تهران
گزارش تصویری دیدار کاله و شهرداری تبریز
گزارش تصویری دیدار کاله مازندران و خاتم اردکان
گزارش تصویری دیدار کاله و شهرداری ارومیه
گزارش تصویری جشن 5 سالگی وب سایت تخصصی والیبال ایران
گزارش تصویری مسابقه والیبال شهرداری تبریز و شهرداری ارومیه
گزارش تصویری مسابقه والیبال کاله مازندران و پارسه تهران
گزارش تصویری مسابقه والیبال کاله و بانک سرمایه
گزارش تصویری دیدار شهرداری تبریز و هاوش گنبد
گزارش تصویری دیدار تیم های شهرداری تبریز و شهرداری اراک
گزارش تصویری دیدار کاله مازندران و پیکان تهران
گزارش تصویری دیدار کاله و شهرداری ساری
لیگ برتر مردان 95
مسابقات 4 جانبه جام زنده یاد ابراهیمی
تصاویر جشن قهرمانی بانک سرمایه در جام باشگاه های آسیا
تصاویر جلسه خودمانی رئیس هیات والیبال خراسان رضوی با مدیران آکادمی ها
تصاویر دیدار تیم های ملی والیبال ایران و تایلند
تصاویر دیدار تیم های ملی والیبال ایران و ژاپن
تصاویر دیدار تیم های ملی ایران و ژاپن
تصاویر دیدار تیم های ملی ایران و کره جنوبی
دیدار تیم های ملی ایران و استرالیا
جام کنفدراسیون آسیا 2016
تصاویر دیدار تیم های ملی والیبال بانوان ایران و ویتنام
تصاویر مراسم اختتامیه مسابقات پارالمپیک ریو
تصاویر مراسم اهدای جوایر مسابقات والیبال نشسته پارالمپیک ریو
تصاویر مسابقه فینال والیبال نشسته پارالمپیک ریو (ایران - بوسنی)
تصاویر دیدار بانوان والیبال ایران و ژاپن
تصاویر دیدار بانوان والیبال ایران و تایلند

پربحث ترین مطالب ماهمطالب ویژه