با کانال تلگرام ما به روزترین باشید عضویت

Arrow up
Arrow down


تغذیه در والیبال

غذاهای چربی سوز غذاهایی هستند که بیشتر از محتوی کالری خود، کالری سوزی نموده و درنتیجه با چربی های ذخیره در بدن نیز مقابله می کنند. راز کم کردن وزن این است که از موادغذایی و نوشیدنی های مناسب تا اندازه ای استفاده کنید که سیر شوید.

/images/up/o19fp9iev5fc9lef5ige.jpg

اگر وعده های غذایی را نادیده بگیرید، سوخت و ساز بدنتان پایین می آید و سلامت بدنتان به خطر می افتد. موادغذایی خاصی وجود دارد که چربی بیشتری نسبت به محتوی خود آن می سوزاند. این موادغذایی چربی سوز موادغذایی گیاهی طبیعی هستند و اگر از این موادغذایی استفاده کنید و کمی هم ورزش کنید، سوخت و ساز بدنتان بالا می رود و کالری بیشتری را با سرعت بیشتر حتی برای ساعاتی پس از ورزش می سوزانید.

اگر هر روز يا چند روز در هفته ورزش مي کنيد بدنتان نياز به تغذيه مناسبي پيدا ميکند اگر ما برنامه غذايي سالمي را رعايت کنيم و انرژي کاافي دريافت کنيم تا سطح فعاليت وتمرينات خود را حفظ نماييم ممکن است پاسخگوي خوبي در برابر اشتهايمان و ميزان انرژي مورد نيازمان باشيم.

تغذیه ورزشیمهمترين نکته اين است که فکر نکنيم چون ورزش کرده ايم هر چه بخواهيم مي توانيم بخوريم .اکثر افراد پس از ورزش معمولا بسيار گرسنه اند و همين احساس گرسنگي کافي است تا بيشتر نيازشان بخورند و حتي گاهي به سراغ خوراکي هايي مي روند که منجر به خلاف آنچه از غذا تصور داريم مي شود

نوشابه های انرژی زا نوشیدنی‌هایی ملایم هستند که به عنوان زیادکننده انرژی بدن بیش از بقیه نوشیدنی‌های رایج به فروش می‌رسند

نوشابه های ورزشی

هر چند آب مهمترين عنصر هر نوشابه ورزشي است اما به تنهايي براي موفقيت در تمرينات شديد و طولاني کافي نيست نوشابه هاي ورزشي امروزه بعنوان يکي از بهترين مکمل هاي ورزشي مورد استفاده قرار ميگيرد و ميتوانند نيازهاي واقعي زمان ورزش را که شامل تأمين آب، الکتروليت ها و مواد قندي است تأمين نمايد ضمن اينکه بدليل طعم و مزه مطلوب نوشيدني و پذيرش بهتر ورزشکار بعضاً بر آب ترجيح داده ميشوند.

 تغذیه یکی از عوامل مهم در ورزش است و رعایت اصول تغذیه ایی صحیح میتواند بر عملکرد ورزشی موثر باشد.

تغذیه ورزشی تغذیه در مسابقات
اتخاذ روش‌های مناسب تغذیه‌ای قبل، در طول و پس از تمرین و مسابقه می‌تواند عوامل موثر در ایجاد خستگی را کاهش داده یا به تاخیر اندازد و بدین وسیله عملکرد ورزشکاران را افزایش دهد.


    پودرهای پروتئینی چه هستند؟

    پودرهای پروتئینی مکمل های غذایی هستند که دارای درصد بالایی از پروتئین می باشند. این پودرها از منابع غذایی متنوعی شامل: برنج، تخم مرغ، شیر، نخود فرنگی، شاهدانه، زغال اخته و کنگر فرنگی استخراج می شوند. بعضی تولیدکنندگاه فرآورده های پروتئینی به محصولات خود ویتامین، املاح، مواد گیاهی، چربی ها، حبوبات، فیبر و غلیظ کننده ها می افزایند. بدین ترتیب فرآورده حاصل دارای مقادیر قابل توجه چربی و کربوهیدرات بوده، که به عنوان یک وعده غذایی بجای منبع پروتئین صرف جایگزین می شود.اغلب پودرهای پروتئینی مکمل های بشدت فرآوری شده ای هستند. از آنجاییکه این مواد تصفیه می شوند ماندگاری بالایی در دمای اتاق داشته و نمی گندند. روش های فرآوری:
گرچه پودرهای پروتئینی از مواد غذایی مختلف تهیه می شوند اما همه مواد مغذی را در خود ندارند. این مواد از استخراج بخش های پروتئینی مواد غذایی به شیوه های مختلف فرآوری می شوند. منابع پروتئینی مختلف روش های فرآوری متفاوتی می طلبند. برای مثال استخراج پروتئین از برنج دارای نشاسته بالا روش ویژه ای لازم دارد. در ادامه به بعضی از روش های فرآوری پودرهای پروتئینی می پردازیم.

 وقتي ماه رمضان با گرماي تابستان همراه مي‌شود، تشنگي و کم آبي بدن بيشتر از گرسنگي اهميت مي‌ يابد و به‌ همين دليل لازم است نکاتي را در اين زمينه به خاطر بسپاريم تا روزهاي گرم و طولاني ماه رمضان هر چه راحت‌تر سپري شود و مشکلي نيز براي ما ايجاد نشود.

روزه ماه رمضان برای ورزشکاران
دستگاه گوارشي
بسياري از افراد تصور مي‌کنند نخوردن غذا در طي روزه داري، موجب بروز بيماري‌هاي مختلف شده و سلامت دستگاه گوارش را به‌خطر مي‌اندازد، در حالي‌که متخصصان تاکيد مي‌کنند کم‌ آبي بدن مساله‌ اي است که بايد بيشتر مورد توجه قرار گيرد.
در مواردي که کم‌آبي موجب تشديد بيماري‌ هاي گوارشي مي‌شود، فرد بايد با مشورت پزشک معالج روزه بگيرد.

خواص ژلهتاثيرات شناخته شده ژله را مي توان در چند دسته طبقه بندي کرد:
قبل از هر چيز، به عنوان محرکي که وضعيت کلي شخص را با تسهيل متابوليسم درون سلولي بهبود مي بخشد مطرح است، اين ماده روي مجموعه بدن تاثير گذاشته و آن را تقويت مي کند. تمام افراد خسته مي توانند از يک دوره درمان به وسيله ژله سود ببرند.
يک غذاي برتر براي افزايش وزن و براي گذراندن دوران نقاهت بوده و به افرادي که دچار بي اشتهايي هستند توصيه مي شود.
بخاطر تاثير بر غدد کورتيکو - فوق کليوي، يک ماده غذايي تقويت کننده است که براي افراد ضعيف، افسرده، دچار ضعف عصبي، افرادي که کار فکري شديد دارند سودمند است.

از پيري زودرس اعضا و پوست جلوگيري مي کند.
ژله براي محافظت پوست در توليدات محافظ پوست بکار مي رود.

اولین چیزی كه در هنگام انتخاب یک میوه برای خوردن شما را جذب كرده رنگ و جلوه خاص آن میوه است،آیا می دانید میوه های مختلف با رنگ های متفاوت چه خواصی دارند؟

 

خواص میوه ها


خواص میوه ها از روی رنگشان


در اولین قدم این رنگ اشیا است كه شما را به طرف آن شیء جذب و یا از آن دور میكند.در واقع احساس آرامش،لذت ناراحتی،تنش،صلح و دوستی و ... همه و همه در پرتو رنگهاست.رنگها تمامی محیط ما و حتی خود ما را نیز تسخیر كردهاند و در تمام جسم جان و روح ما تاثیر گذارند. مثلا در مورد رنگ سیب سرخ و زیبا علاوه بر لذتی كه از رنگ آن در هنگام خوردن میبریم و در ما احساس شادابی و نشاط ایجاد میكند،در خواصش نیز تاثیر فراوانی دارد.تمامی سبزیجات و میوههایی كه روزانه مصرف میكنید با توجه به نوع رنگشان منافع خاصی برای شما دارند.شاید تعجب كنید،اما فراموش نكنید كه رنگها بر همه وجود ما و در تمامی جوانب نفوذ دارند و این هم یك روش نفوذی آنهاست.

آیا می دانستید که مصری های باستان معتقد بودند که خوردن لیمو و آب لیمو بدن را در برابر سموم متعدد محافظت می کند؟
بررسی های اخیر این عقیده را تایید کرده است به نوشته سایت «Readers Digest» ، قرن هاست که لیمو برای خاصیتی که دارد، بین مردم شهرت زیادی پیدا کرده است.

 

14 خاصیت لیمو ترش


لیمو خاصیت ضدباکتریایی، ضدویروسی، تقویت کننده سیستم دفاعی بدن، کاهش دهنده وزن، هضم کننده و تصفیه کننده کبد را دارد. لیمو دارای املاح و ترکیبات زیادی مانند اسید سیتریک، کلسیم، منیزیم ، ویتامین C، فلاوانوید، پکتین و لیمونین است که ایمنی بدن را ایجاد می کند و با عفونت ها مقابله می کند.

آخرین عناوین

  1. مطالب
  2. تصاویر
  3. ویدیوها
گزارش تصویری دیدار کاله و صالحین ورامین
گزارش تصویری دیدار کاله و شهرداری اراک
گزارش تصویری دیدار تیم های کاله مازندران و سایپا تهران
گزارش تصویری دیدار کاله و شهرداری تبریز
گزارش تصویری دیدار کاله مازندران و خاتم اردکان
گزارش تصویری دیدار کاله و شهرداری ارومیه
گزارش تصویری جشن 5 سالگی وب سایت تخصصی والیبال ایران
گزارش تصویری مسابقه والیبال شهرداری تبریز و شهرداری ارومیه
گزارش تصویری مسابقه والیبال کاله مازندران و پارسه تهران
گزارش تصویری مسابقه والیبال کاله و بانک سرمایه
گزارش تصویری دیدار شهرداری تبریز و هاوش گنبد
گزارش تصویری دیدار تیم های شهرداری تبریز و شهرداری اراک
گزارش تصویری دیدار کاله مازندران و پیکان تهران
گزارش تصویری دیدار کاله و شهرداری ساری
لیگ برتر مردان 95
مسابقات 4 جانبه جام زنده یاد ابراهیمی
تصاویر جشن قهرمانی بانک سرمایه در جام باشگاه های آسیا
تصاویر جلسه خودمانی رئیس هیات والیبال خراسان رضوی با مدیران آکادمی ها
تصاویر دیدار تیم های ملی والیبال ایران و تایلند
تصاویر دیدار تیم های ملی والیبال ایران و ژاپن
تصاویر دیدار تیم های ملی ایران و ژاپن
تصاویر دیدار تیم های ملی ایران و کره جنوبی
دیدار تیم های ملی ایران و استرالیا
جام کنفدراسیون آسیا 2016
تصاویر دیدار تیم های ملی والیبال بانوان ایران و ویتنام
تصاویر مراسم اختتامیه مسابقات پارالمپیک ریو
تصاویر مراسم اهدای جوایر مسابقات والیبال نشسته پارالمپیک ریو
تصاویر مسابقه فینال والیبال نشسته پارالمپیک ریو (ایران - بوسنی)
تصاویر دیدار بانوان والیبال ایران و ژاپن
تصاویر دیدار بانوان والیبال ایران و تایلند

محصول پرفروش فروشگاه والیبال ایران

پربحث ترین مطالب ماهمطالب ویژه