اخبار و نتایج زنده لیگ جهانی در کانال ما عضویت

Arrow up
Arrow down


مصاحبه با پیشکسوتان والیبال

مربی خوزستانی پیشین تیم ملی و مدرس فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران گفت: والیبال خوزستان ظرفیت خوبی در والیبال دارد و جای خالی این استان در لیگ برتر کشور احساس می شود.

صادق پشنگ

محمد صادق پشنگ روز شنبه در حاشیه دوره آموزشی مربیگری والیبال در آبادان در جمع خبرنگاران افزود:استان خوزستان پیشینه بسیار درخشانی در والیبال ایران دارد و ملی پوشان زیادی از این استان برای والیبال کشور افتخار آفرینی کردند.

جمشید حمیدی، تحلیلگر و مفسر والیبال کشورمان در گفتگو با والیبال ایران اظهار داشت: با از دست دادن گزینه های متعدد تنها مربی خوبی که الان باقی مانده استویچف است و اگر قرار باشد ایشان به تیم ملی نیایند دیگر خیلی فرق نمی کند کدام گزینه سرمربی شود/ می توانیم از مدیران و برنامه ریزهای بزرگ جهان در کنار مربیان بومی استفاده کنیم/ سال هاست که از مشکلات لیگ می نویسیم و صحبت های استویچف را رسانه ها هم قبلا گفته اند.

جمشید حمیدی کارشناس والیبالبه گزارش والیبال ایران، جمشید حمیدی کارشناس والیبال کشورمان در مورد حضور استویچف و انتخاب احتمالی این مربی برای تیم ملی کشورمان به خبرنگار والیبال ایران گفت: در اینکه استویچف یکی از مربیان خوب دنیاست تردیدی نداریم هر چند شخصا آقای آناستازی و دجورجی را از استویچف و حتی رزنده بالاتر می دانستم. اما با از دست دادن گزینه های متعدد تنها مربی خوبی که الان باقی مانده استویچف است و اگر قرار باشد ایشان به تیم ملی نیایند دیگر خیلی فرق نمی کند که سرمربی تیم ملی کوالاکویچ باشد یا وبر و کاستالینی و یا سایرین...

مسعود صالحیه، پیشکسوت والیبال کشورمان در گفتگو با والیبال ایران اظهار داشت: بعد از ماتسودا ژاپنی و ولاسکو آرژانتینی، استویچف بهترین است/ شرایط سنی استویچف، قدرت مربیگری او ونتایجی که کسب کرده نشان می دهد استویچف بهترین انتخاب برای ماست/ باید به مربیان داخلی بیشتر اعتماد کرده و اعتماد به نفس آن ها را افزایش دهیم.

salehiye.jpgبه گزارش والیبال ایران، مسعود صالحیه کارشناس و پیشکسوت والیبال با تمجید از استویچف و بیان اینکه او گزینه مناسبی برای هدایت تیم ملی والیبال کشورمان است به خبرنگار والیبال ایران گفت: فکر می کنم در حال حاضر بهترین مربی که در دنیا وجود دارد که می توان با آن کار کرد استویچف است.

پیشکسوت والیبال کشورمان در گفتگو با والیبال ایران اظهار داشت: تیم ما قطعا با رفتن ستارگان فعلی افت خواهد کرد/ ما نیاز داریم تا بیشتر کار کنیم ولی متاسفانه روی بحث های تاکتیکی والیبال خیلی کار نمی شود.

قارق فخرالدینی پیشکسوت والیبالبه گزارش والیبال ایران، فاروق فخرالدینی عضو تیم ملی ایران در انتخابی المپیک سال 42، سرمربی تیم ملی در دهه 50، سرمربی سابق استقلال تهران و پیشکسوت فعلی والیبال کشورمان که شاگردان زیادی را تحویل تیم ملی داده است در خصوص شرایط امروز والیبال کشورمان به خبرنگار والیبال ایران گفت: شاید جایگاه امروز والیبال ما خوب باشد ولی به نظر من از لحاظ تاکتیکی پیشرفت زیادی  در والیبال ایران رخ نداده است. ما در بحث سرویس، حمله و پاس تفاوت زیادی با گذشته نکرده ایم. سرویس ها در والیبال ما اکثرا ساده هستند، در صورتی که در والیبال امروز سرویس خودش نوعی اسپک محسوب می شود که دفاع هم ندارد. سرویس خوب نقش تعیین کننده ای در والیبال امروز دارد و باعث می شود دریافت و حمله تیم حریف را تخت شعاع قرار دهد. سرویس تیم های خارجی شاید 120 کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد اما در تیم ما به دلیل اینکه خیلی سنگین نیست این فرصت را به حریفان می دهد تا انواع و اقسام حملات را در برابر ما پیاده کنند.

کاوه سرحدی پیشکسوت 70 ساله داوری والیبال کشورمان در گفتگو با والیبال ایران اظهار داشت: در والیبال به اندازه کافی داور نداریم/ فدراسیون نمی تواند همه پیشکسوتان را حمایت کند اما می تواند افرادی را که شرایط ممتازی دارند کنار هم جمع کرده و از آنها استفاده کند.

کاوه سرحدی سعید عشق دوستجمشید حمیدی - پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران، کاوه سرحدی معلم قدیم ورزش و از پیشکسوتان داوری ایران می باشد که به گفته اکثر کارشناسان والیبال کشور او بهترین داور تاریخ والیبال ما بوده است. وی در دهه 90 میلادی عضو کمیته مسابقات و قوانین کنفدراسیون والیبال آسیا بود. ایشان تنها داور ایرانی هستند که در فینال بک بازی آسیایی قضاوت داشتند. سرحدی در زمان پرویز خاکی و یزدانی خرم دبیر فدراسیون والیبال ما نیز بوده و بارها به عنوان معاون کاروان اعزامی ورزش ایران به بازی های آسیایی فعالیت داشته است. حال در سن 70 سالگی و در حالی که سال هاست از والیبال دور شده به سراغ او رفتیم ( به همراه سعید عشق دوست پیشکسوت داوری) و پای صحبت های این پیشکسوت والیبال نشستیم. گفتگوی اختصاصی والیبال ایران با کاوه سرحدی را در ادامه می خوانید:

محمدرضا دامغانی در گفتگو با والیبال ایران: والیبال ما با انتخاب کواچ پرشی به عقب داشت و بازیکنان هم او را قبول ندارند اما برکناری او در فاصله کوتاه باقی مانده تا انتخابی المپیک اشتباه است/ در جلسه دیروز عده ای می خواستند از فضای بحث جهت حضور خودشان در تیم ملی استفاده کنند که دکتر داورزنی به خوبی مانع این کار شد.

محمدرضا دامغانیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ روز گذشته نخستین نشست بررسی عملکرد تیم های ملی والیبال کشورمان با حضور کارشناسان دعوت شده به فدراسیون والیبال برگزار شد و در پایان این جلسه دکتر داورزنی بر لزوم تقویت کادرفنی تاکید کرد. محمدرضا دامغانی، پیشکسوت والیبال ایران که یکی از اعضای این جلسه بود در این خصوص به خبرنگار والیبال ایران گفت: جلسه خوبی بود حدود بیست نفر از افرادی که فدراسیون دعوت کرده بود در این کارگروه حضور پیدا کردند، جلسات دیگری نیز قرار است برگزار شود و امیدوار هستم که بهترین تصمیم گرفته شود.

ايرج مظفرى در گفتگو با واليبال ايران: حذف كواچ در اين مقطع زمانى ظلم به واليبال است اما دستياران و آناليزورهاى او همگى بايد بركنار شوند/ تيم ملى به يك مربى بزرگ، با مديريت بالا مثل گائيچ يا يك مربى ايرانى قوى مثل عطايي نياز دارد/ برنامه ريزى براى کسب سهیه المپیک بايد از همين حالا شروع شود.

ایرج مظفریبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ نتایج ضعیف تیم ملی والیبال کشورمان در رقابت های جام جهانی باعث شد انتقادات نسبت به عملکرد کادر فنی تیم ملی افزایش یافته و این نتایج سرانجام فدراسیون نشینان را مجاب کرد تا با دعوت از کارشناسان و صاحب نظران این رشته ورزشی به بررسی عملکرد تیم هاى  ملى بپردازد. کارگروهی که یکی از موضوعات اساسی آن لزوم تغییر، تقویت و یا حفظ کادرفنی تیم ملی بزرگسالان خواهد بود. ایرج مظفری، کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ایران و یکی از اعضای دعوت شده به این کارگروه تخصصی، در خصوص عملکرد کادرفنی تیم ملی در سیزدهمین دوره رقابت های جام جهانی به والیبال ایران گفت: عملکرد کادرفنی باید در 3 سطح مورد بررسی قرار بگیرد، یکی شخص سرمربی که پاسخگوی اصلی نتایج تیم است، سطح دوم دستیاران و کمک های سرمربی و در نهایت آنالیزورهای تیم ملی که متاسفانه علارغم نقش بسیار مهمی که دارند کمتر به عملکرد آنها پرداخته می شود.

ابراهیم وطن پرست در گفتگو با والیبال ایران: برای قضاوت در خصوص ناکامی تیم ملی در جام جهانی باید همه عوامل را مورد بررسی قرار داد/ کارشناسان نباید بدنبال منافع شخصی و امتیاز گرفتن برای خود باشند.

ابراهیم وطن پرست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ ابراهیم وطن پرست، پیشکسوت ارومیه ای والیبال کشورمان در خصوص عملکرد کادرفنی تیم ملی در رقابت های جام جهانی گفت: آنچه مسلم است تیم ایران نتایج قابل قبولی در این مسابقات نگرفت و برابر تیم های شکست خورد که هیچ کس انتظار آن را نداشت. اما من معتقدم برای بررسی عملکرد تیم ملی نباید همه انتقادات را متوجه سرمربی کرد و کادرفنی را مورد حمله قرار داد.

پيشكسوت واليبال در گفتگو با واليبال ايران: تيم ملى نه در جام واگنر و نه در جام جهانى تاكنون انتظارات را برآورده نكرده است/ فدراسيون بايد از نظرات كارشناسان و مربيان داخلى استفاده كند/ شايد نياز باشد خون تازه اى در رگ هاى كادرفنى يا حتى بازيكنان جارى شود

مسعود صالحیه پیشکسوت و سرمربی اسبق والیبال ایرانبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ تیم ملی والیبال کشورمان رقابت خود در مسابقات جام جهانی 2015 را از 17 شهریورماه ماه و با هدف کسب سهمیه مستقیم المپیک ریو آغاز کرده است. ملی پوشان تاکنون 7 بار به میدان رفته اند که 2 پیروزی و 5 شکست حاصل کار آنها بوده است. به منظور بررسی تحلیلی عملکرد والیبال ایران در این دیدارها با مسعود صالحیه کارشناس والیبال کشورمان به گفتگو پرداخته ایم که در ادامه می خوانید:

كارشناس واليبال در گفتگو با واليبال ايران: ايران در جام جهانى نتايج ضعيفى گرفته و كواچ نتوانسته پديده سه سال اخير جهان را حتى در همان حد سابق نگه دارد / بازيكنان هر وقت زير بار انتقاد قرار ميگيرند بهتر كار مي كنند اما رسانه هاى ما از دور تحت كنترل هستند و خبرى از انتقاد سازنده نيست.

جمشید حمیدیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ مسابقات جام جهانی 2015 والیبال 16 شهریورماه آغاز شد و همگان برپایه اظهارات مسئولین در انتظار کسب موفقیتی تاریخی و صعود مستقیم به المپیک ریو بودند. اما اندکی نگذشت که پس از چند بازی مشکلی جدی مشاهده شد. تیم ملی والیبال ایران ضعیف تر از آنچه انتظار می رفت ظاهر شد و از مجموع 5 دیدار اول خود تنها 2 پیروزی و آن هم نه با نتیجه چشمگیر بدست آمد. ملی پوشان ایران دیدارهای اول، چهارم و پنجم خود را به آرژانتین، لهستان و روسیه واگذار کردند تا حضور در جمع تیم های برتر مسابقات و رسیدن به هدف آرمانی صعود مستقیم به المپیک کم رنگ تر شود. به منظور بررسی عملکرد والیبال ایران در دور نخست جام جهانی با جمشید حمیدی کارشناس برجسته والیبال کشورمان به گفتگو پرداخته ایم که در ادامه می خوانید:

آخرین عناوین

  1. مطالب
  2. تصاویر
  3. ویدیوها

محصول ویژه: شما یک والیبالی هستید، خاص باشید!

محصول پرفروش فروشگاه والیبال ایران

پربحث ترین مطالب ماهمطالب ویژه