با کانال تلگرام ما به روزترین باشید عضویت

Arrow up
Arrow down


مصاحبه با داوران والیبال

کاوه سرحدی پیشکسوت 70 ساله داوری والیبال کشورمان در گفتگو با والیبال ایران اظهار داشت: در والیبال به اندازه کافی داور نداریم/ فدراسیون نمی تواند همه پیشکسوتان را حمایت کند اما می تواند افرادی را که شرایط ممتازی دارند کنار هم جمع کرده و از آنها استفاده کند.

کاوه سرحدی سعید عشق دوستجمشید حمیدی - پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران، کاوه سرحدی معلم قدیم ورزش و از پیشکسوتان داوری ایران می باشد که به گفته اکثر کارشناسان والیبال کشور او بهترین داور تاریخ والیبال ما بوده است. وی در دهه 90 میلادی عضو کمیته مسابقات و قوانین کنفدراسیون والیبال آسیا بود. ایشان تنها داور ایرانی هستند که در فینال بک بازی آسیایی قضاوت داشتند. سرحدی در زمان پرویز خاکی و یزدانی خرم دبیر فدراسیون والیبال ما نیز بوده و بارها به عنوان معاون کاروان اعزامی ورزش ایران به بازی های آسیایی فعالیت داشته است. حال در سن 70 سالگی و در حالی که سال هاست از والیبال دور شده به سراغ او رفتیم ( به همراه سعید عشق دوست پیشکسوت داوری) و پای صحبت های این پیشکسوت والیبال نشستیم. گفتگوی اختصاصی والیبال ایران با کاوه سرحدی را در ادامه می خوانید:

داور برجسته بین المللی و FIVB والیبال کشورمان گفت: به داوران خارجی می گفتم جرات دارید در ارومیه یا گنبد سوت بزنید/ داوران ما جایگاه و شرایط مناسبی ندارند اما در مقابل انتظارات بسیار بالایی از آنها وجود دارد.

فرهاد شاهمیریبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ فرهاد شاهمیری تنها داور دارای درجه FIVB والیبال کشورمان در خصوص عملکرد درخشان خود در مسابقات جهانی 2014 و همچنین مسائل روز داوری والیبال کشورمان با خبرنگار والیبال ایران به گفتگو پرداخت.

رئیس کمیته داوران فدراسیون والیبال گفت: آخرین تیم داوری اعزامی فدراسیون جهانی بهترین قضاوت را داشت / برای ورود داوران زن به سالن آزادی مشکل داشتیم.

امیدوار حاتمیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ تیم ملی والیبال کشورمان در شش دیدار از سری مسابقات لیگ جهانی 2014 میزبان سه ابر قدرت والیبال جهان در تهران بود که ملی پوشان ایران با عملکرد درخشان خود و کسب پیروزی های پیاپی موفق به صعود زودهنگام به مرحله بعدی این مسابقات شدند. امیدوار حاتمی عضو کمیته داوران کنفدراسیون والیبال آسیا و کارشناس داوری کشورمان درخصوص آخرین تیم داوری اعزامی از سوی فدراسیون جهانی جهت قضاوت دیدارهای ایران - لهستان به خبرنگار والیبال ایران گفت: داوران دو دیدار آخر ما در تهران داوران خوبی بودند و از نظر اجرای قوانین مشکل خاصی در عملکرد آنها دیده نشد.

عضو کمیته داوران کنفدراسیون والیبال آسیا گفت: استفاده از ویدئو چک استرس دواران را بالا می برد، سطح قضاوت داوران ایرانی در لیگ داخلی کشورمان بسیار بالاتر از لیگ جهانی است.

امیدوار حاتمی رئیس کمیته داوران فدراسیون والیبالبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ تیم ملی والیبال کشورمان در چارچوب هفته پنجم لیگ جهانی 2014 دو دیدار خانگی میزبان تیم ملی ایتالیا بود و موفق شد با کسب دو پیروزی شش امتیاز ارزشمند بدست آورد. ناظر و داوران اول و دوم این دیدارها از سوی فدراسیون جهانی والیبال انتخاب و به کشورمان اعزام شده بودند. امیدوار حاتمی کارشناس و مدرس داوری کشورمان در گفتگو با خبرنگار والیبال ایران درخصوص عملکرد تیم داوری اعزامی به تهران اظهار داشت: به صورت کلی شاهد ضعف هایی در قضاوت این دو دیدار بودیم. ویدئو چک ابزار جدیدی است و متاسفانه این داوران توانایی استفاده صحیح از آن را نداشتند.

عضو کمیته داوران کنفدراسیون والیبال آسیا عملکرد ناظر و داوران اعزامی فدراسیون جهانی را بسیار پر خطا ارزیابی کرده و سطح داوران ایرانی را بالاتر خواند.

امیدوار حاتمی سرپرست کمیته داوران فدراسیون والیبالبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ تیم ملی والیبال کشورمان تاکنون میزبانی دو دیدار از لیگ جهانی 2014 را بر عهده داشته است و چهار دیدار دیگر نیز در چند روز آینده به میزبانی کشورمان برگزار خواهد شد. ناظر و داوران اول و دوم این دو بازی داورانی خارجی بودند که از سوی فدراسیون جهانی والیبال برای نظارت و قضاوت این دو دیدار انتخاب شده بودند. امیدوار حاتمی سرپرست کمیته داوران فدراسیون والیبال کشورمان پیرامون قضاوت این دو دیدار به خبرنگار والیبال ایران گفت: پیش از هر چیز به عنوان یک کارشناس و یک معلم داوری پس از چهل سال فعالیت باید بگویم خوشبختانه سطح داوران خودمان را از داوران انتخاب شده برای این دو دیدار بالاتر دیدم. در این دو دیدار شاهد قضاوت متوسطی بودیم. قضاوت نه خوب و نه عالی بود. در برخی موارد هم نقض مقررات صورت گرفت که متاسفانه ناظر صربستانی که وظیفه جلوگیری از سرپیچی از قانون را داشت برخلاف وظیفه اش اقدامی نکرد.

آخرین عناوین

  1. مطالب
  2. تصاویر
  3. ویدیوها
گزارش تصویری دیدار کاله و صالحین ورامین
گزارش تصویری دیدار کاله و شهرداری اراک
گزارش تصویری دیدار تیم های کاله مازندران و سایپا تهران
گزارش تصویری دیدار کاله و شهرداری تبریز
گزارش تصویری دیدار کاله مازندران و خاتم اردکان
گزارش تصویری دیدار کاله و شهرداری ارومیه
گزارش تصویری جشن 5 سالگی وب سایت تخصصی والیبال ایران
گزارش تصویری مسابقه والیبال شهرداری تبریز و شهرداری ارومیه
گزارش تصویری مسابقه والیبال کاله مازندران و پارسه تهران
گزارش تصویری مسابقه والیبال کاله و بانک سرمایه
گزارش تصویری دیدار شهرداری تبریز و هاوش گنبد
گزارش تصویری دیدار تیم های شهرداری تبریز و شهرداری اراک
گزارش تصویری دیدار کاله مازندران و پیکان تهران
گزارش تصویری دیدار کاله و شهرداری ساری
لیگ برتر مردان 95
مسابقات 4 جانبه جام زنده یاد ابراهیمی
تصاویر جشن قهرمانی بانک سرمایه در جام باشگاه های آسیا
تصاویر جلسه خودمانی رئیس هیات والیبال خراسان رضوی با مدیران آکادمی ها
تصاویر دیدار تیم های ملی والیبال ایران و تایلند
تصاویر دیدار تیم های ملی والیبال ایران و ژاپن
تصاویر دیدار تیم های ملی ایران و ژاپن
تصاویر دیدار تیم های ملی ایران و کره جنوبی
دیدار تیم های ملی ایران و استرالیا
جام کنفدراسیون آسیا 2016
تصاویر دیدار تیم های ملی والیبال بانوان ایران و ویتنام
تصاویر مراسم اختتامیه مسابقات پارالمپیک ریو
تصاویر مراسم اهدای جوایر مسابقات والیبال نشسته پارالمپیک ریو
تصاویر مسابقه فینال والیبال نشسته پارالمپیک ریو (ایران - بوسنی)
تصاویر دیدار بانوان والیبال ایران و ژاپن
تصاویر دیدار بانوان والیبال ایران و تایلند

محصول پرفروش فروشگاه والیبال ایران

پربحث ترین مطالب ماهمطالب ویژه