پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران
پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران

پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران

اخبار لیگ برتر

بازیکنان و مربیان دیدار جنجالی هفته سوم در کمیته انضباطی

هفت نفر از بازیکنان و کادر فنی دو تیم پیکان تهران و میزان مشهد به کمیته انضباطی دعوت شدند.

درگیری بازیکنان میزان و پیکان والیبالبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران از فدراسیون والیبال، بر اساس اعلام سازمان لیگ با توجه به گزارش نماینده و ناظر فدراسیون و حوادث به وجود امده در حین برگزاری مسابقه والیبال بین دو تیم میزان مشهد و پیکان تهران در مورخ 28 آبانماه، مجتبی میرزا جانپور، فرهاد قائمی و مرتضی عهدی از تیم پیکان و مهرداد مهرانپور، مهدی مهدوی، محمد ابراهیمی و غلامرضا مومنی مقدم از میزان مشهد به کمیته انضباطی دعوت شدند.

سالن مهران از برگزاری مسابقات لیگ برتر والیبال محروم شد

سازمان لیگ با ارسال نامه ای به باشگاه میزان مشهد اعلام کرد، از این منبعد سالن مهران از میزبانی مسابقات لیگ برتر والیبال محروم می باشد.

والیبال میزان مشهدبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران از فدراسیون والیبال، بر اساس اعلام سازمان لیگ با توجه به گزارش ناظر مسابقه پیکان تهران و میزان مشهد و همچنین شرایط سالن مهران، از این منبعد کلیه مسابقات خانگی میزان مشهد در سالن شهید بهشتی این شهر برگزار خواهد شد.

کارشناس والیبال: میزان به خودش باخت نه داوری/ رفتار برخی از ملی پوشان زننده بود

سیف الله ترابی؛ کارشناس والیبال ایران در خصوص دیدار پرحاشیه تیم های میزان مشهد و پیکان تهران گفت:کم تجربگی مربی میزان و تنش هواداران مشهدی به بُرد پیکان کمک کرد/ سالن مهران جوابگوی والیبال دوستان مشهدی نیست/ به داور اول نمره قبولی نمی دهم.

سیف الله ترابی والیبال

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ دیدار تیم های والیبال میزان مشهد و پیکان تهران در چارچوب هفته سوم مسابقات لیگ برتر والیبال، در حالی با برتری 3 بر 2 پیکان به پایان رسید که این دیدار حواشی زیادی بهمراه داشت. از شعارهای ناشایست هواداران مشهدی گرفته تا درگیری لفظی ملی پوشان دو تیم با هم و اعتراضات فراوان نسبت به عملکرد داوری. سیف الله ترابی، کارشناس والیبال کشورمان که از نزدیک شاهد این مسابقه بود، در خصوص این دیدار به خبرنگار والیبال ایران گفت: به نظر من یکی از بازی های زیبای هفته ی سوم لیگ برتر همین دیدار بود که در مشهد انجام شد و این مورد را هم از استقبال بی نظیر تماشاگران می توان دریافت. از لحاظ فنی به جهت همبازی بودن مربیان دو تیم در تیم ملی والیبال کشورمان و همچنین صنام تهران، این رقابت یادآور آن روزها بود و خب طبیعتا بازی را حساس تر هم کرده بود. از جهت دیگر وجود دو پاسور قدرتمند مثل مهدوی و حسینی در میزان و پیکان که هر دو در سال 2011 در کنار هم پاسور تیم ملی بودند هم نوید این را می داد که این بازی از لحاظ بار فنی می توانست زیبا باشد.

نتایج هفته نخست لیگ برتر والیبال بانوان + رده بندی

هفته نخست مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان کشور با انجام 3 دیدار برگزار شد.

والیبال بانوان ذوب آهن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ سیزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر زنان ایران روزهای پنچ شنبه و جمعه با انجام 3 دیدار هفته نخست خود را پشت سرگذاشت و  تیم های دانشگاه آزاد، گاز ایران و ذوب آهن اصفهان برابر رقبای خود به برتری رسیدند.


*نتایج کامل هفته اول این رقابت ها به شرح زیر است:

پنچ شنبه:

شهرداری ارومیه صفر – دانشگاه آزاد 3
(17 بر 25، 19 بر 25 و 18 بر 25)
هیات فارس صفر – گاز تهران 3
(22 بر 25، 11 بر 25 و 15 بر 25)

جمعه

میزان مشهد - ذوب آهن اصفهان

(25 بر 22، 13 بر 25، 22 بر 25، 25 بر 10 و 13 بر 25)

 

*بدین ترتیب رده بندی تیم ها در پایان هفته نخست به شرح زیر است:

1 - گاز تهران 3 امتیاز

2 - دانشگاه آزاد 3 امتیاز

3 - ذوب آهن اصفهان 2 امتیاز

4 - میزان مشهد 1 امتیاز

5 - شهرداری ارومیه بدون امتیاز

6 - هیات فارس بدون امتیاز

تحلیل هفته سوم مسابقات لیگ برتر والیبال

در هفته سوم مسابقات لیگ برتر والیبال اتفاق افتاد؛ بازی یکطرفه در ارومیه و جدال جنجالی در مشهد

والیبال

شاهین خیری - پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ همانطور که پیش بینی می شد نبرد مدعیان در هفته سوم، یخ رقابتهای لیگ برتر والیبال را ذوب کرد تا دوستداران والیبال از دیدن چند بازی مهیج سیراب شوند. هر چند که نبرد ارومی ها و مدافع عنوان قهرمانی برخلاف انتظار چندان زیبا از آب در نیامد.

سکانس سوم لیگ برتر با صدرنشینی شهرداری ارومیه و پیکان به پایان رسید + رده بندی

درپایان هفته سوم مسابقات لیگ برتر والیبال کشور تیم های پیکان تهران و شهرداری ارومیه به ترتیب در صدر جدول گروه یک و دو قرار گرفتند.

والیبال شهرداری ارومیه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ هفته سوم مسابقات لیگ برتر والیبال کشور که تحت تاثیر دو بازی حساس بین تیم های پیکان تهران و میزان خراسان از گروه اول و شهرداری ارومیه و متین ورامین از گروه دوم بود سرانجام با برد و صدرنشینی پیکان و شهرداری خاتمه یافت.

پیکان 3 - 2 میزان؛ نوک پیکان تیزتر از پنجه عقاب ها بود

تیم والیبال پیکان تهران در یک بازی سراسر حاشیه میزان را در مشهد با حساب 3 بر 2 از پیش رو برداشت و فاتح جنگ ستارگان گروه اول لقب گرفت.

تیم والیبال پیکان تهران

به گزارش خبرنگار والیبال ایران ، عصر امروز و در قالب هفته سوم لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور دو تیم مدعی میزان خراسان و پیکان تهران به مصاف یکدیگر رفتند و در نهایت پیکان موفق شد بازی باخته را با برد ارزشمند خارج از خانه عوض کند.

 


استقبال پرشور هوادارا مشهدی از این مسابقه به قدری زیاد بود که پیکانِ میهمان دیر به سالن رسید و بازی با تاخیر 15 دقیقه ای و  با سوت ابراهیم فیروزی ، با کمک داود نافعی و نظارت سعید درخشنده آغاز شد.


*ست اول:
مهدی مهدوی ، عادل غلامی ،امین علوی ،آرمین تشکری ، علیرضا مباشری ، رحمان داوودی و فرهاد ظریف ، در تیم میزان و امیر حسینی، سامان فائزی، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، مجتبی میزاجانپور، رضا قرا و علی حسینی، ستارگان رضا مومنی مقدم و پیمان اکبری در این جنگ تمام عیار بودند.

این ست بسیار پایاپای آغاز و ادامه داشت و دو تیم یکدیگر را محک میزدند و بیشتر با توجه به تکنیک فردی امتیاز گرفتند . اما رفته رفته یخ بازی آب شده و تیم میزان توانست با تکیه بر حمایت بی نظیر تماشاگرانش اختلاف خوبی با حریف ایجاد کند و در پایان نیز موفق شود ست را با نتیجه ی  25-21 به سود خود خاتمه دهد.


*ست دوم:
در این ست مسیر بازی تغییر کرد ! هیچ یک از دو تیم بازی در حد و اندازه ی ستاره های رنگارنگ خود به نمایش نمی گذاشتند و به جای اینکه بازیکنان به فکر بازی باشند بیشتر به فکر حاشیه سازی و تسویه حساب های شخصی بودند که اصلا حرفه ای و در سطح بازیکنان ملی نبود. در همین حال مهدوی و میرزاجانپور از میزان و پیکان به جهت درگیری لفظی هردو با کارت زرد داور جریمه شدند. بازی با این وضع خسته کننده به لحظات پایانی خود نزدیک می شد و به هر تقدیر میزان مشهد توانست با نتیجه نه چندان مطمئن 25 بر 23 این ست را نیز مال خود کند.


*ست سوم:
این ست اوج حاشیه های این دیدار حساس بود ، تحریکات بازیکنان تهرانی ودخالت عوامل غیر مسئول خارج از استان خراسان از یک سو و وجود صحنه ای مشکوک در داوری از سویی دیگر باعث شد تماشاگران مشهدی اعتراضات خود را آغاز کنند. در این بین پیمان اکبری دست به ریسکی بزرگ زد و با وارد کردن دو بازیکن جوان خود به بازی و اطمینان به آنها نبض  بازی را در دست گرفت. در همین لحظات رحمان داوودی  دومین کارت تیمش را به رنگ قرمز گرفت و یک امتیاز حساس را در پوئن 23 بر 21 تقدیم پیکانی ها کرد تا امتیاز آنها به 24 بر 21 برسد و امتیاز بعدی را هم گرفته تا معنوی نژاد جواد قاتل عقاب ها و ناجی اکبری لقب بگیرد.


*ست چهارم:
در این ست تغییر محسوسی نسبت به ست قبل در دو تیم ایجاد نشد و بازی با روند طبیعی خود ادامه داشت و با وجود حمایت تماشاگران مشهدی تازه موتور معنوی نژاد و صفایی روشن شده بود و این دو بازیکن به تنهایی توانستند دمار از روزگار بانکی ها درآورند. نتیجه این ست 25 بر 23به سود پیکان شد تا تکلیف این جدال سراسر حساسیت و حاشیه به ست پنجم کشیده شود.


*ست پنجم:
این ست آماج حملات بازیکنان و کادر فنی هر دو تیم به داوری بود تا آنجایی که هر سوتی که زده می شد به همراه خود اعتراضی هم در پی داشت و به نظر می رسید بازی از اختیار داوران و ناظر بازی بیرون آمده بود. امتیازات یکی پس از دیگری دشت می شد و بلاخره این بازی سنگین ولی نه چندان جذاب با نتیجه ی 15 بر 12 و مجموع 3 بر 2 به سود پر افتخارترین تیم ایران به پایان رسید.


پیکان با دشت این 2 امتیاز حساس 8 امتیازی شد و در صدر جدول قرار گرفت و تیم والیبال میزان خراسان هم با یک امتیازی که گرفت 7 امتیازی و دوم ماند.

 

لازم به ذکر است؛ پیکان تهران هفته چهارم در خانه از ارتعاشات صنعتی پذیرایی می کند و میزان خراسان برای رویارویی با شاگردان جبار قوچان نژاد به زاهدان سفر می کند.

مدافع عنوان قهرمانی در ارومیه زمینگیر شد

تیم والیبال شهرداری ارومیه موفق شد در یک دیدار کاملا یکطرفه متین ورامین را با نتیجه 3 بر صفر شکست دهد.

شهرداری ارومیه

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ دیدار دو تیم شهرداری ارومیه و متین ورامین از هفته سوم مسابقات لیگ برتر والیبال جام "زنده حسین معدنی" عصر امروز در سالن 6000 نفری غدیر ارومیه برگزار شد و در پایان فلامینگوها موفق شدند با درخشش در این مسابقه نسخه حریف ورامینی خود را بپیچند.

برد قاطعانه بندرنشینان مقابل نماینده شیراز

تیم والیبال آلومینیوم المهدی هرمزگان با حساب 3 بر صفر پارس مهر شیراز را از پیش رو برداشت و اولین پیروزی خود در مسابقات لیگ برتر را در خانه جشن گرفت.

المهدی هرمزگان

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ هفته سوم مسابقات لیگ برتر والیبال کشور جام " زنده یاد حسین معدنی" عصر امروز با انجام 6 دیدار پیگیری شد که در یکی از این مسابقات تیم والیبال آلومنییوم المهدی در خانه به مصاف تیم تازه لیگ برتری شده ی پارس مهر شیراز رفت و در پایان موفق شد بر این تیم غلبه کند.

جدال نمایندگان شمال و جنوب کشور به کام میزبان گنبدی شد

نخستین پیروزی تیم والیبال تعاون گنبد با نتیجه 3 بر 2 و مقابل شهرداری زاهدان رقم خورد.

تیم والیبال تعاون گنبد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ عصر امروز در چارچوب مسابقات هفته سوم لیگ برتر والیبال کشور جام "زنده یاد حسین معدنی"، تیم های تعاون گنبد و شهرداری زاهدان در سالن المپیک گنبد کاووس به مصاف هم رفتند که در نهایت میزبان تازه لیگ برتری موفق شد اولین پیروزی خود را مقابل نماینده جنوب کشور دشت کند.

تبلیغات

netbarg

partchap

داده گستر حامی ورزش والیبال کشور فدراسیون والیبال ایران فدراسیون والیبال آسیا فدراسیون جهانی والیبال